تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
1 مرداد 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون سياسي فرمانداري همدان:
 • مي‌خواستند همدان را مرکز توليد ماده مخدر «گل» کنند، نگذاشتيم
 • معاون سياسي فرمانداري همدان:

  مي‌خواستند همدان را مرکز توليد ماده مخدر «گل» کنند، نگذاشتيم

  معاون سياسي امنيتي اجتماعي فرمانداري همدان با بيان اينکه باخبر شديم سال گذشته در مناطقي از همدان ماده مخدر«گل» کشت مي‌شود که موضوع را بررسي کرديم گفت: افراد سودجو قراردادهايي را با کشاورزان منعقد کرده و زمين‌هايي را براي کشت آن اجاره کرده بودند که ممانعت شد.

  علي‌اصغر ناظري‌پور در شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان همدان اظهار کرد: متاسفانه مصرف مواد مخدر در حال تغيير و دگرگوني است و گرايش به مصرف مواد مخدر صنعتي بيشتر شده است.

  وي با اشاره به اينکه شيوع مصرف موادمخدر در مدارس و دانشگاه‌هاي کشور نگراني‌هايي ايجاد کرده که البته مستند نيست اما بايد هوشيار بود، گفت: اداره آموزش و پرورش خطرات و آسيب‌هاي مصرف مواد مخدر به ويژه گل را براي دانش‌‌آموزان بيان کند

  .

  معاون سياسي امنيتي اجتماعي فرمانداري همدان با بيان اينکه تبليغاتي نسبت به افزايش يادگيري نوجوانان و جوانان با مصرف ماده مخدر «گل» مي‌شود که بايد عوارض آن به خوبي بازگو شود، افزود: از سال گذشته مصرف مواد مخدر «گل» در شوراي مبارزه با مواد مخدر شهرستان مطرح شده و به طوري جدي موضوع مبارزه با اين مواد در دستور کار قرار گرفته است.

  وي با اشاره به سال گذشته باخبر شديم در مناطقي از شهرستان همدان به خصوص قهاوند مواد مخدر گل کشت مي‌شود که بررسي را در دستور کار قرار داديم گفت: متاسفانه افراد سودجو قراردادهايي را با کشاورزاني منعقد کرده و زمين‌هايي را براي کشت اين محصول اجاره کرده بودند اما ممانعت شد.

  ناظري‌پور با بيان اينکه خوشه‌هايي از مواد مخدر گل براي کشت وارد همدان شده بود که جلوي آن گرفته شد، افزود: برخي قصد داشتند همدان را به مرکز توليد گل تبديل کنند و حتي بوته‌هاي آن وارد شهرستان شده بود که جلوي آن گرفته شد.

  وي با اشاره به اينکه همدان استان پاک در حوزه جلوگيري از حضور معتادين متجاهر است افزود: اخيراً کشفيات مواد مخدر گل در استان و شهرستان همدان افزايش داشته و اين نشان از کنترل‌هاي پليس است.

  معاون سياسي امنيتي اجتماعي فرمانداري همدان مشارکت همگاني را در ريشه‌کني مواد مخدر لازم دانست و گفت: نگراني در خصوص نوع مصرف مواد مخدر گل، نظير مصرف از طريق قليان وجود دارد.

  وي با اشاره به اينکه رصدهايي نسبت به مصرف مواد مخدر مي‌شود که متاسفانه مقدار مصرف هروئين گسترش يافته است افزود: مصرف شيشه کاهش داشته و کشفيات گل افزايش داشته است.

  ناظري‌پور از کشف 902 کيلوگرم ماده مخدر گل در استان خبر داد و افزود: همه ما از يک زاويه به مواد مخدر نگاه مي‌کنيم و احساس مسووليت داريم.

  وي با اشاره به اينکه مبارزه و اجتماعي کردن پيشگيري از مصرف مواد مخدر مورد توجه است خاطرنشان کرد: اگر فردي در معرض خطر است بايد از اين وضعيت خارج شود که فراهم کردن زمينه‌هاي آن حائز اهميت بوده  و مهارت اجتماعي در اين راستا مهم است.

   معاون سياسي امنيتي اجتماعي فرمانداري همدان با تاکيد به اينکه مهارت نه گفتن بسيار حائز اهميت است و دانش آموزان بايد آموزش‌هاي لازم را ببينند، افزود: آموزش‌ها بايد به گونه‌اي باشد که حس کنجکاوي را از دانش‌آموزان نسبت به مصرف مواد مخدر کم کند.

  وي با اشاره به اينکه در پاکسازي اطراف محيط آموزشي خوب عمل مي‌شود اما بايد آموزش‌ها تقويت شود، آموزش و اطلاع‌رساني را از طريق صدا و سيما تاکيد کرد.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 85
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.