تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
1 مرداد 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون امور عمراني فرمانداري همدان
 • براي گلخانه کوچک مقياس از سهميه آب روستا استفاده نشود
 • معاون امور عمراني فرمانداري همدان :

  براي گلخانه کوچک مقياس از سهميه آب روستا استفاده نشود

  معاون امور عمراني فرمانداري همدان در خصوص مجوز گلخانه‌هاي کوچک مقياس، اظهار داشت : آب موجود در روستاها قبل از صدور هر گونه مجوز گلخانه بايد مورد بررسي قرار گيرد چون در بيشتر روستاها براي تامين آب مصرفي با مشکل مواجه هستيم و از انجا که در بخشنامه وزارت جهاد کشاورزي لزوم هر گونه استعلام از دستگاه ها لغو شده اين مساله دغدغه کارگروه شهرستان است که براي رسيدگي بايد به استان ابلاغ شود.

  .به گزارش روابط عمومي فرمانداري همدان، رضا زماني در کارگروه کشاورزي شهرستان همدان به لزوم فرهنگ سازي در بين کشاورزان براي استفاده از بيمه کشاورزي، اشاره کرد و گفت: در قبال اين بيمه، 50 درصد حق بيمه محصولات کشاورزي توسط دولت پرداخت مي‌شود، با اين حال هنوز نيازمند ترويج و فعاليت بيشتري براي تشويق کشاورزان براي استفاده از اين بيمه هستيم.

   زماني در خصوص دستورالعمل بند (خ) ماده 33 نيز که در خصوص گلخانه هاي کوچک مقياس است، عنوان کرد: آخرين اصلاحيه اين دستورالعمل توسط بانک مرکزي، جهاد کشاورزي و سازمان برنامه‌ريزي انجام شده و دستورالعمل کاملاً شفاف و واضح است و بايد ظرف يک هفته ليست اين دستورالعمل توسط بانک‌ها در اختيار جهاد کشاورزي قرار گيرد.

   وي با بيان اينکه در تجهيز اراضي زيرکشت به آبياري تحت فشار در استان 11 تا 15 درصد يعني چيزي حدود 3.8 درصد مختص شهرستان همدان مي باشد، تشريح کرد:خوشبختانه در فعاليت هاي کشاورزي مديريت خوبي صورت گرفته که از جمله آن توزيع کودهاي مورد نياز بهره برداران مي باشد.

   در ادامه اين جلسه رئيس جهاد کشاورزي شهرستان همدان نيز به کشت گلخانه‌هاي کوچک مقياس و دستورالعمل وزارت کشاورزي در اين خصوص اشاره داشت و افزود: اين دستورالعمل ظرف يک ماه گذشته با هدف افزايش توليد و استفاده از اراضي خرد از جهاد کشاورزي کشور ابلاغ شده و تاکنون نيز در همدان 6 پروانه براي احداث گلخانه‌هاي کوچک مقياس صادر گرديده است.

  حسين فضلي،با بيان اينکه تاکنون 33 ميليارد تومان براي آبياري تحت فشار در استان جذب شده است، تصريح کرد: اعتبار جذب شده تجهيز آبياري تحت فشار در همدان 3 ميليارد و 800 ميليون تومان يعني 11.2 درصد از کل استان بوده است.

   فضلي همچنين گفت: در همدان امسال 291 درخت گردو سرشاخه‌کاري شده که با موفقيت‌آميز بودن اين طرح سرشاخه کاري بيشتري در دست انجام داريم بر اين اساس در همدان 19 هزار هکتار از اراضي مجهز به آبياري تحت فشار است که 13 درصد از کل استان را شامل مي‌شود.

   وي با بيان اينکه سهميه تجهيز آبياري تحت فشار استان 2 هزار و 444 هکتار است عنوان کرد: از ين درصد سهم شهرستان 738 هکتار مي باشد و تاکنون 30 درصد رشد افزايشي داشته تا جايي که سبب شده 33 ميليارد تومان براي آبياري تحت فشار در استان جذب شده که سهم شهرستان همدان از اعتبار جذب شده حدود 3 ميليارد و 800 ميليون تومان يعني 11.2 درصد از کل استان مي باشد.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 85
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.