تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
1 مرداد 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  رئيس کميته امداد منطقه 2 همدان خبر داد
 • رشد 90 درصدي پرداخت تسهيلات به مددجويان همدان
 • رئيس کميته امداد منطقه 2 همدان خبر داد

  رشد 90 درصدي پرداخت تسهيلات به مددجويان همدان

  رئيس کميته امداد منطقه 2 همدان از رشد 90 درصدي در پرداخت تسهيلات به مددجويان کميته امداد خبر داد.

  جعفر هاشمي امروز در کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان همدان، با اشاره به عملکرد کميته امداد در مقايسه با 9 ماهه سال 96 اظهار کرد: از لحاظ تعداد مشاغل ايجاد شده 100 درصد رشد را شاهد هستيم.

  وي با بيان اينکه مبلغ تسهيلات پرداختي با 90 درصد رشد همراه بوده است گفت: مجموع سهميه ابلاغي به کميته امداد از محل منابع بانکي 12 ميليارد تومان بوده که از اين مبلغ نزديک به 7 ميليارد تومان معادل 58 درصد جذب شده است

  .

  رئيس کميته امداد منطقه 2 همدان با اشاره به اينکه پرونده ساير متقاضيان (بيش از باقيمانده سهميه) در بانک‌هاي عامل موجود بوده که تا پايان سال 97 قابل جذب است، افزود: 2 ميليارد تومان از منابع داخلي کميته امداد از طريق «صندوق قرض‌الحسنه امداد ولايت» به عنوان تسهيلات اشتغال پرداخت شده است.

  وي با بيان اينکه نسبت به سال 96، 15 درصد رشد را شاهد بوده‌ايم، خاطرنشان کرد: 143 شغل از مجموع 525 شغل ايجاد شده از اين محل است.

  هاشمي با اشاره به اينکه از مجموع مشاغل ايجاد شده 25 درصد در حوزه کشاورزي و صنعت و 75 درصد در حوزه خدمات است، افزود: 20 درصد در مناطق روستايي و 80 درصد در مناطق شهري شغل ايجاد شده است.

  وي با بيان اينکه 182 نفر از خانواده‌هاي زيرپوشش کميته امداد امسال از طريق حوزه کاريابي و تعامل با کارآفرينان مشغول به کار شده‌اند گفت: در اين خصوص بيمه مددجوياني که توسط کارفرمايان جذب شده‌اند به مدت 2 سال توسط کميته امداد پرداخت شده است.

  رئيس کميته امداد منطقه 2 همدان تاکيد کرد: از آنجا که نظارت بر مشاغل مهمترين بخش فعاليت اين نهاد است امسال 14 نفر از کارشناسان و ناظرين 11 هزار و 120 مورد بازديد از طرح‌ها را داشته‌اند که در پايداري مشاغل و جلوگيري از انحراف و اتلاف منابع تاثير فراواني دارد.

  وي با اشاره به اينکه مجريان طرح‌هاي اشتغال، قبل از دريافت تسهيلات ابتدا در حوزه مشاوره شغلي و پس از مشورت با متخصصان اين نهاد، شغل مورد نظر خود را انتخاب کرده و بايد در دوره‌هاي آموزش فني و حرفه‌اي هم حضور يابند، گفت: در 9 ماهه امسال مبلغي بالغ بر 140 ميليون تومان براي آموزش مجريان طرح‌ها هزينه شده است.

  هاشمي با  اشاره به اينکه يک‌هزار و 388 نفر آموزش ديده‌اند، گفت: در پنجم شهريور ماه امسال همزمان با گراميداشت هفته دولت جشن خودکفايي 402 خانواده از مجريان طرح‌هاي اشتغال کميته امداد شهرستان همدان برگزار شد.

  وي با اشاره به اينکه 281 طرح با اعتباري معادل 10 ميليارد  تومان در سامانه «کارا» ثبت شده است گفت: اين مبلغ برابر 100 درصد تعهد سال جاري است.

  رئيس کميته امداد منطقه 2 همدان با بيان اينکه 68 طرح با اعتباري معادل 2.5 ميليارد تومان به بانک معرفي شده است، افزود: سه طرح تسهيلات دريافت کرده‌اند.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 69
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.