تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
1 مرداد 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  سرپرست فرمانداري همدان:
 • اينکه طرح اشتغالزايي به دليل استعلام چندين ماه بلاتکليف بماند به هيچ وجه قابل قبول نيست.
 • سرپرست فرمانداري همدان:

   اينکه طرح اشتغالزايي به دليل استعلام چندين ماه بلاتکليف بماند به هيچ وجه قابل قبول نيست.

  سرپرست فرمانداري همدان با اشاره به اينکه اگر مشکل طرحي طي چند ماه به دليل استعلام حل نشده است بايد هرچه سريع‌تر راهکار ارائه کرد گفت: قابل قبول نيست طرحي به دليل استعلام چندين ماه بلاتکليف باشد.

  حسين افشاري امروز در کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان همدان با اشاره به ارائه گزارشي از سوي دستگاه‌ها و بانک‌ها  نسبت به معرفي و پرداخت تسهيلات خوداشتغالي، اظهار کرد: فعلاً نسبت به نحوه عملکرد همدان در مباحث اقتصادي وارد قضاوت نمي‌شوم اما تراز مديريتي شهرستان بايد به گونه‌اي باشد که بقيه شهرستان‌ها از آن الگو بگيرند.

  وي با تاکيد به اينکه عملکرد بايد به گونه‌اي باشد تا بانک‌هاي استان براي دريافت راهکار از شهرستان همدان سوال کنند، افزود: ديشب در حضور استاندار و رئيس سازمان برنامه و بودجه استان بودم و وقتي از آقاي صيدايي رتبه شهرستان همدان در حوزه تسهيلات خوداشتغالي پرسيدم  از رتبه پايين آن خبر داد.

  سرپرست فرمانداري همدان با اشاره به اينکه جمعيت روستايي شهرستان همدان از کل جمعيت چهار شهرستان استان بالاتر است و نبايد تسهيلات کمي پرداخت مي‌شد گفت: وقتي اسدآباد بودم به عنوان تنها فرماندار در کارگروه آسيب‌شناسي طرح‌هاي اقتصادي شهرستان شرکت مي‌کردم چراکه دغدغه ارائه راهکارهاي مناسب نسبت به تسهيلات را داشتم.

  وي با بيان اينکه مديران استاني و شهرستاني بانک‌ها پاي کار هستند و دغدغه اشتغال و بيکاري مردم را دارند اما بخشي از حلقه مفقوده نزد دستگاه‌هاي اجرايي است، افزود: به دليل عقب بودن در ارائه تسهيلات، کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان همدان را هر 15 روز  يکبار برگزار خواهيم کرد.

  افشاري با تاکيد به اينکه طي دو هفته آينده دستگاه‌هاي اجرايي طرح‌ها را به بانک‌ها معرفي کنند گفت: مديران دستگاه‌ها خود به بانک‌ها روند و طرح‌ها را تعيين تکليف کنند

  .

  وي با اشاره به اينکه اگر مشکل طرحي طي چند ماه به دليل استعلام حل نشده است بايد هرچه سريع‌تر راهکار ارائه کرد و آن را به نتيجه رساند، افزود: در حوزه محيط زيست که قوانين سختي دارد چندساعته استعلام مي‌گيريم و در حوزه برق نيز با يک تلفن استعلام گرفته‌ايم اما قابل قبول نيست طرحي به دليل استعلام چندين ماه بلاتکليف باشد.

  سرپرست فرمانداري همدان با بيان اينکه اگر طرح‌‌هاي روستايي بلاتکليف باقي بماند و شهرستان جذب نکند، مدير بانک در آخر آن را به شهرستان ديگر مي‌دهد، خاطرنشان کرد: نسبت به بيکاري و اشغال مردم مسووليم و بايد مسائل را هر چه سريع‌تر حل کنيم.

  وي با اشاره به اينکه ارائه تسهيلات بانکي با 6 درصد کارمزد جايي پيدا نمي‌شود و بايد هرچه سريع‌تر جذب شود، افزود: با دستور مقام معظم رهبري از صندوق توسعه ملي مبلغي براي رفع بيکاري مناطق محروم برداشته شده که مي‌توان از آن بهره برد.

  افشاري با بيان اينکه متاسفانه تعهد اشتغال برخي از دستگاه‌ها صفر بوده است گفت: در 6 ماهه اول امسال وقتي تعهد 47 درصد بوده يعني مدير نتوانسته کاري انجام دهد يا کوتاهي کرده است.

  وي با اشاره به اينکه اداره کار بايد در جلسات طرح‌هاي دستگاه‌ها حضور داشته باشد و اجازه ندهد طرحي رد شود، افزود: به زودي دهياران را براي جلسه دعوت کنيد تا طرح‌هاي پيشنهادي را معرفي کنند.

  سرپرست فرمانداري همدان با بيان اينکه سال آينده طرح اشتغال روستايي تقويت خواهد شد و با اين روند برخي طرح روي زمين خواهند ماند و دلخوري پيش مي‌آيد که بايد امسال تلاش بيشتري داشته باشيم، گفت: هيچ بن بستي براي اشتغال وجود ندارد و بخشي از مشکلات سند و  استعلام و ... در ارائه تسهيلات حل شده و نياز به تقويت  است.

  وي با اشاره اينکه بايد طي سه ماه آينده دو برابر کار کنيم تا عقب‌ماندگي 9 ماه جبران شود، افزود: فعلاً دو هفته يک بار جلسه اشتغال را برگزار مي‌کنيم و اگر نياز بود به يک هفته مي‌رسانيم.

  افشاري تاکيد کرد: اگر کار به جايي نرسد در کارگروه آينده مدير استاني را دعوت خواهم کرد.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 132
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.