تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
30 خرداد 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  در کميته برنامه ريزي شهرستان همدان مطرح شد :
 • موافقتنامه307 پروژه شهرستان همدان مبادله‌شده است/ رفع نواقص جاده سد اکباتان با 50 ميليارد تومان اعتبار / تعريض مسير گردشگري امامزاده محسن و احداث مسير بازگشت
 • در کميته برنامه ريزي شهرستان همدان مطرح شد :

  موافقتنامه307  پروژه شهرستان همدان مبادله‌شده است/ رفع نواقص جاده سد اکباتان با 50 ميليارد تومان اعتبار / تعريض مسير گردشگري امامزاده محسن و احداث مسير بازگشت

  علي تعالي در کميته برنامه‌ريزي شهرستان همدان اظهار کرد: در سال‌هاي اخير عمده رويکرد ما در شهرستان، جذب اعتبارات در نقاط کمتر برخوردار، حاشيه شهر و اتمام پروژه هاي ناتمام در گذشته بوده است.

  وي با بيان اينکه در سال‌هاي اخير پيشرفت خوبي در تکميل پروژه‌هاي نيمه‌تمام داشته‌ايم، افزود: متاسفانه اعتبارات نسبت به سال‌هاي قبل کاهش يافته است.

  فرماندار شهرستان همدان گفت: با تلاش استاندار و نمايندگان شهرستان در مجلس، اعتبارات خوبي را از شاخصه‌هاي توسعه استان به شهرستان رسيده است.

  وي با اشاره به وضعيت بد برخي از روستاهاي شهرستان گفت: در بازديدي که از روستاي (آقچه سيد) به عمل آمد، شاهد بوديم که مردم اين روستا در وضعيتي اسفناک و با حداقل امکانات زندگي مي‌کنند که با ورود دستگاه‌هاي خدمات رسان درصدد رفع مشکلات اين روستا که در فاصله کمي از مرکز شهر قرار دارد، هستيم.

  وي با اشاره به شرايط جاده سد اکباتان خاطرنشان کرد: در بالادست سد اکباتان روستاهاي زيادي وجود دارد که با حجم بالايي از جمعيت در اين نقطه مواجه هستيم که راه منتهي به اين روستاها اصلا قابل قبول نيست.

  تعالي تاکيد کرد: جاده سد اکباتان با وجود موقعيت گردشگري، داراي پيچ و انحرافات بسياري است که با حداقل 50 ميليارد تومان مي‌توان بخشي از اين نواقص را به صورت تعريض جاده برطرف کرد.

  وي تصريح کرد: با توجه به اعتبارات ناچيز شهرهاي مريانج و جورقان و حذف ارزش افزوده سوخت از آنها، نمي توان از شهرداري‌ها انتظار ساماندهي ورودي هاي شهرها را داشت.

  فرماندار شهرستان همدان افزود: با کم شدن اعتبارات نفت و گاز از 6 ميليارد سال گذشته به 3 ميليارد در سال جاري، نواقص اعتباري را بايد از جاي ديگر تامين کرد.

  وي بيان کرد: از مديريت برنامه‌ريزي استان تقاضا داريم بودجه اي را در اختيار فرمانداري براي مخارج سطحي و خرده‌هزينه، دستگاه‌ها و ادارات قرار دهند تا فرمانداري براي هزينه‌هاي کمتر، بودجه‌اي در اختيار داشته باشد.

  دبير کميته برنامه‌ريزي شهرستان همدان نيز گفت: در کل استان2 هزار و 40 پروژه مبادله شده وجود دارد که از اين ميزان 307پروژه معادل 15 درصد پروژه‌هاي استان در شهر همدان است.

  مرتضي حيدري اظهار کرد: کل اعتبارات شهرستان همدان از ابتداي سال 55 ميليارد تومان است که از اين ميزان، 7 ميليارد و 300 ميليون تومان اعتبار استاني، 2 ميليارد و 900 ميليون تومان اعتبار نفت و گاز و 41 ميليارد تومان از اعتبارات متوازن بوده است

  .

  وي افزود: حدود 3 ميليارد و 700 ميليون تومان نيز از اعتبارات تبصره 18 سهم شهرستان همدان است که ساز وکار توزيع و تخصيص آن مشخص نيست.

  دبير کميته برنامه‌ريزي شهرستان همدان ادامه داد: تفاوت اعتبارات سال جاري با سال گذشته در اين بود که اعتبارات استاني در کل کشور کاهش پيدا کرده و بالطبع ما مشکلات زيادي در سطح شهرستان پيدا کرديم تا بتوانيم از بين پروژه‌هاي زيادي که در سطح شهرستان بود، اولويت‌ها را انتخاب کنيم.

  وي تاکيد کرد: در شهرستان همدان فقط بخش شراء از اعتبارات نفت و گاز برخوردار بود که سهم کمي معادل 9 ميليارد و 900 ميليون تومان به اين بخش اختصاص پيدا کرد.

  حيدري اضافه کرد: از ابتداي سال اتفاقي که در سطح اعتبارات شهرستان رخ داده، ارتقاي شاخص‌هاي توسعه اقتصادي بوده که از 25 ميليارد تومان سطح کشوري، سهم همدان 8 ميليارد و 650 ميليون تومان بوده است.

  وي افزود: از اعتبار 27 درصد ماليات ارزش افزوده نيز از 14 ميليارد تومان سطح کشور، 4 ميليارد و 380 ميليون تومان سهم همدان بوده است.

  دبير کميته برنامه‌ريزي شهرستان همدان تصريح کرد: از اعتبارات ماده 10 و 12 نيز 45 درصد سهم شهرستان همدان اختصاص پيدا کرد که از 2 ميليارد و 600 ميليون تومان سهم استان، يک‌ميليارد و 208 ميليون تومان به شهرستان همدان اختصاص يافته است.

  وي بيان کرد: در اعتبارات طرح متوازن ملي از 78 ميليارد تومان سهم استان، 18 ميليارد و 850 ميليون تومان سهم شهرستان همدان بوده که با 3 ميليارد و 500 ميليون تومان بخش نوسازي مدارس در مجموع 23 ميليارد تومان اعتبارات طرح متوازن ملي بوده است.

  حيدري با بيان اينکه 29 پروژه مبادله نشده در سطح شهرستان وجود دارد، بيان کرد55درصد از اعتبارات نفت و گاز و 9 درصد از اعتبارات متوازن در شهرستان همدان اختصاص يافته است.

  وي بيان کرد: در اعتبارات طرح هاي مصوب قانوني که از آن با عنوان طرح هاي ملي ياد مي‌شود، نيز از 64 ميليارد تومان اعتبار استان، 14 ميليارد و 300 ميليون تومان سهم شهرستان همدان بوده که از اين ميزان نيز 44 درصد تاکنون تخصيص يافته است.

  دبير کميته برنامه‌ريزي شهرستان همدان تصريح کرد: اعتبارات استاني از 7 ميليارد و 380 ميليون تومان به علت قرار گرفتن بيشتر پروژه ها در شهرستان، اين ميزان به 11 ميليارد و 160 ميليون تومان افزايش يافته که از اين ميزان 5 ميليارد و 985 ميليون تومان معادل 53.5 درصد اختصاص يافته است.

  وي تاکيد کرد: به طور متوسط شهرستان همدان 20 درصد اعتبارات استاني را سهم برده است که اين سهم به 21.2 رسيده است.

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 173
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.