تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
30 خرداد 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون سياسي امنيتي اجتماعي فرمانداري همدان :
 • افزايش 12 درصدي جمع آوري زکات در شهرستان همدان
 • معاون سياسي امنيتي اجتماعي فرمانداري همدان :

  افزايش 12 درصدي جمع آوري زکات در شهرستان همدان

  بيشترين زکات شهرستان همدان در سه روستان قلي کندي، آق حصار و امزاجرد جمع آوري شده است.

  معاون سياسي امنيتي اجتماعي فرمانداري همدان در شوراي زکات اين شهرستان گفت : زکات فريضه اي الهي و همسو با واجباتي چون نماز و روزه است که سبب تزکيه نفس و روح مي شود.

  وي با بيان اينکه زکات درجامعه سبب وحدت آفريني و نزديکي دل هاي مردم به هم مي شود عنوان کرد : جهيزيه، مسکن، تحصيل، بهداشت، درمان و معيشت رويکرد هاي اصلي هزينه حاصل از وجوهات زکات شهرستان همدان است .

  علي اصغر ناظري پور افزود : سال گذشته 11 ميليارد و 270 ميليون ريال زکات در شهرستان همدان جمع آوري شد که 86 درصد از اين مبلغ براي محرومان و مابقي در موارد عام المنفعه هزينه شد .

  وي ادامه داد : زکات جمع آوري شده شهرستان همدان طي سال جاري 12 ميليارد و 180 ميليون ريال بوده که نسبت به 7 ماهه سال گذشته 12 درصد افزايش داشته است .

  ناظري پور اظهار کرد : شوراي زکات شهرستان همدان در سال جاري 32 مورد جهيزيه، 69 مورد کمک هزينه تحصيلي، 77مورد کمک هزينه درمان نيازمندان و 44 مورد تامين مسکن را داشته است .

  وي گفت : از کل زکات جمع آوري شده شهرستان همدان 87 درصد به امور معيشتي محرومين و 13 درصد به امور عمراني اختصاص پيدا کرده است .

  اين مقام مسئول افزود : 100 درصد وجوهات جمع آوري شده زکات در همان روستا و منطقه صرف امور خيريه شده و به اطلاع خيّر رسانده مي شود .

  وي با تاکيد بر اينکه تمام وجوهات جمع آوري شده زکات بايد در روستا و محل جمع آوري هزينه شود تصريح کرد : پرداخت زکات شهرستان و اقدامات مثبت حاصل به اطلاع عموم رسانده شود .

  ناظري پور خبر داد : بيشترين زکات جمع آوري شده سال جاري شهرستان همدان در سه روستاي قلي کندي، آق حصار و امزاجرد بوده است .

  وي با بيان اينکه در شوراي زکات شهرستان اقدامات موثري انجام و در سطح کشور نمود داشته ادامه داد : اعتماد سازي و اطلاع رساني از نحوه هزينه کرد و تمرکز امور سبب موفقيت شوراي زکات شهرستان همدان شده است .

   معاون سياسي امنيتي اجتماعي فرمانداري همدان خاطر نشان کرد : با هماهنگي بانک ملي فطريه جمع آوري شده عيد فطر امسال طبق روال گذشته در همان روز و قبل از ساعت 12 شب به حساب نيازمندان واريز شده است .

  امام جمعه جورقان نيز گفت : روند مقايسه اي جمع آوري زکات شهرستان همدان نسبت به سال هاي گذشته بسيار مثبت است اما کافي نيست .

  حجت الاسلام محمد سلطاني افزود : کشاورزان افرادي متدين و معتقد به مباني دين و شرع مقدس اسلام هستند اما پوشش همزمان جمع آوري در مدتي معين نيازمند عزمي جدي است .

  وي خواستار شد : تبليغ زکات در مساجد و مدارس روستا ها با هماهنگي بخشداران و استفاده از ظرفيت شوراها و دهياران در سطح دهستان ها انجام شود .

  وي با بيان اينکه باغداران شهرستان در طرح شجره طيبه و زکات مستحبي نيز کمک هاي شاياني داشتند ادامه داد : 101 عامل افتخاري و 25 مبلغ، کلاس ها و دوره هاي زکات را براي عموم مردم شهرستان همدان برگزار مي کند .

   

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 94
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.