مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
24 آبان 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان : پوشاندن رودخانه‌ها خطرساز است.
 • حسين افشاري ظهر امروز در کارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان همدان با اشاره به موضوع پوشش رودخانه‌ها اظهار کرد: نتيجه آسيب‌شناسي شوراي هماهنگي مديريت بحران در سيل اخير نشان از آن دارد که پوشاندن رودخانه‌ها خطرساز است.
 • فرماندار همدان : پوشاندن رودخانه‌ها خطرساز است.

  حسين افشاري ظهر امروز در کارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان همدان با اشاره به موضوع پوشش رودخانه‌ها اظهار کرد: نتيجه آسيب‌شناسي شوراي هماهنگي مديريت بحران در سيل اخير نشان از آن دارد که پوشاندن رودخانه‌ها خطرساز است.

  وي با اشاره به اينکه اگر مصوبه‌اي هست که امروز احساس مي‌کنيم نياز به اصلاح دارد بايد مورد توجه قرار گيرد افزود: در صورت نياز بايد در مورد سياست‌هاي قبلي تجديدنظر کنيم تا کمتر به مردم خسارت وارد شود.

  فرماندار شهرستان همدان بيان کرد: اگر 30 سال گذشته برخي به اين نتيجه رسيده‌اند که روي رودخانه‌اي را بپوشانند و بعدها معلوم شده اين تصميم درست نبوده نبايد بر روي آن پافشاري کرد.

  وي با بيان اينکه به هيچ وجه حرف عمومي را از يک کارشناس قبول نمي‌کنم گفت:‌ نظام براي مديران هزينه پرداخت کرده و صلاحيت عمومي و اختصاصي آنها نيز بررسي شده است پس بايد نظرات و تصميمات اين افراد تخصصي باشد.

  افشاري در ادامه با اشاره به طرح اين مطلب در جلسه که طي يک ماه بررسي از لبنياتي‌هاي همدان 90 درصد شير اين مراکز تقلبي بود، ضمن تأکيد بر لزوم تحقيق بيشتر در اين زمينه گفت: چرا مردم را سرگردان مي‌کنيم؟ يک روزي مي‌گوييم شير خوب است يک روز بد، يک روز مي‌گوين با وجود آلودگي شير آن را بخورند، روزي مي‌گويند نخوردن آن از خوردنش بهتر است، اين موضوع در حد وزرا نقل مي‌شد.

  وي ادامه داد: يک روز هم گفتند روغن پالم بلايي را سر محصولاتي آورد که باعث شد مردم به مصرف لبنيات سنتي رجوع کنند؛ مردم نمي‌دانند از دست ما چه کار کنند؟

  فرماندار همدان با اشاره به اينکه هر کسي هرچه بر زبانش مي‌آيد در جلسات مطرح مي‌کند گفت:‌ خواهشمندم رسانه‌ها مديران را به چالش بکشند، اگر کسي موردي را اعلام کرد از آمار جامعه نمونه بپرسيد؟ اينکه کي ارزيابي شده با کدام دستگاه سنجيده شده و نمونه‌ها چيست؟ چه مراحلي طي شده و شاخصه‌ها را چه کسي و کدام مراجع جهاني تاييد کرده است؟

  وي با بيان اينکه برخي مانند کساني شده‌ايم که در تلگرام مدام مردم را زير بمباران اطلاعات غالباً نادرست قرار مي‌دهد در ادامه سخنانش افزود: بنده کار رئيس دامپزشکي همدان را قبول دارم اما طرح موضوع تقلب در مراکز لبني بايد بعد از 6 ماه تحقيق و بررسي اعلام شود نه در بازه زماني کوتاه.

  افشاري با انتقاد از اينکه اين روزها همه در کوچه و محله کارشناس شده‌اند گفت: نبايد اين طور باشد که ما هم بع عنوان مدير دور يک ميز بنشينيم و بدون توجه به دستور جلسه، بحث ناشيانه و غيرکارشناسانه مطرح کنيم.

  وي با بيان اينکه اداره دامپزشکي به جاي اينکه آنچه جلوي چشمش است را نظارت کند مي‌گويد لبنياتي‌ها از ما مجوز بگيرند گفت: اين مراکز اگر از دامپزشکي مجوز بگيرند بايد از 40 مرجع ديگر نيز مجوز دريافت کنند، گاهي دو سال فردي را مي‌چرخانيم؛ دست آخر هم اگر يک مرجع اعلام نارضايتي کند ديگر کار انجام نخواهد شد.

  فرماندار همدان ادامه داد: جلسه آينده رئيس اتاق اصناف را دعوت کنيد چراکه 50 درصد اعضاي صنوف در مرکز استان هستند و بايد در خصوص مراکز لبني تصميم جدي گرفته شود.

  وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اجراي بسيج ملي فشار خون گفت: از تمام توان خود استفاده کنيم تا از اين رهگذر ضمن خدمت به مردم و افزايش آگاهي ميزان مرگ و مير ناشي از فشار خون بالا را کاهش دهيم.

  افشاري ضمن اينکه از شهرداري خواست در تامين اتوبوس براي گرفتن فشار خون کمک کند افزود: مساجد، حسينيه‌ها و محل نماز جمعه فرصت مناسبي براي اجراي اين طرح هستند.

  وي با بيان اينکه به کارخانه‌ها اعلام شود مراکز کارگري همکاري لازم را در اجراي طرح داشته باشند افزود: با تشکر از حضور کارشناسان در جلسه اما از اين به بعد حتماً مديران حضور داشته باشند و اگر نمي‌توانند دليل منطقي ارائه دهند.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 507
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.