مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
18 تیر 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان:
 • گفتمان سازي در اقتصاد مقاومتي مغفول مانده است
 • فرماندار همدان:

  گفتمان سازي در اقتصاد مقاومتي مغفول مانده است

  فرماندار همدان در ستاد اقتصادمقاومتي اين شهرستان گفت : گفتمان سازي، تغيير رفتار، بيان واقعيت، پيشرفت و منع بزرگ نمايي کاستي ها از جمله مباحث مهم اقتصاد مقاومتي است .

  حسين افشاري افزود : هرچقدر در تامين و توزيع کالا موفق بوديم در گفتمان سازي و بيان عمل در حوزه اقتصاد مقاومتي ناموفق عمل کرديم .

  وي ادامه داد : خريد بيش از نياز از سوي سود جويان ضعف و ضربه بزرگي در مقابله با تحريم و جنگ اقتصادي هرکشوري است .

  اين مقام مسئول تاکيد کرد : متوليان فرهنگ سازي و نهادهاي مسئول در راستاي تبيين عمل مناسب اقتصادي جامعه در مواجهه با تحريم ها شانه خالي کردند و در واقع در صف دشمن ايستادند .

  وي بيان کرد : روند تهيه و توزيع گوشت قرمز در تنگناهاي اقتصادي تبديل به منابع سودجويي برخي شده بود .

  افشاري با بيان اينکه ما در بيان خدمات و اقدامات اقتصاد مقاومتي نبايد خود سانسوري کنيم اضافه کرد : مردم در ايام دفاع مقدس در کنار هم بسياري از مشکلات و تحريم هاي اقتصادي را بي اثر کردند .

  وي با بيان اينکه در اقتصاد مقاومتي مباحث کليشه اي و کاغذي به کار نمي آيد خاطر نشان کرد : درتعبير مقام معظم رهبري ايستادگي ايران پس از چهل سال توطئه و دشمني نشان از پيروزي ملت ما در راه توسعه است .

  رئيس ستاد اقتصاد مقاومتي شهرستان همدان ابراز داشت : هم اکنون بيش از 90درصد کالا در فروشگاه هاي بزرگ کشور محصولات ايراني است اين در حالي است که در بعضي مراتب کشورهاي همسايه در تامين آب آشاميدني خود نيز محتاج بودند .

  وي با اشاره به بيش از 18 عمل باز قلب طي هر شبانه روز در همدان تصريح کرد : نوبت دهي بيماران خارجي در بهترين بيمارستان هاي کشور بيش از 6 ماه به طول مي انجامد که اين نشان از توانمندي پزشکي و اقتصادي کشور است .

  افشاري گفت : شهرستان همدان به لحاظ مرکزيت و سابقه برجسته اقتصادي مي تواند اولويت هاي موثري براي به حرکت درآوردن چرخ اقتصادي استان داشته باشد .

  وي با اشاره به اصول 24 گانه تبيين شده مقام معظم رهبري در سال 95 ادامه داد : شهرستان همدان در بين 31 پازل استاني مي تواند پايلوت گسترش واحد هاي مبتني بر فناوري برتر شود .

  فرماندار شهرستان همدان افزود : با توجه به سوابق و اقدام هاي موثر پارک علم و فناوري همدان در توليد علم مبتني براقتصاد مي تواند پرچم دار اين زمينه در کشور باشد .

  وي با اشاره به برخورداري شهرستان همدان از 90 هزار دانشجو و عضو هيات علمي گفت : با استفاده از ظرفيت علمي شهرستان و استان مي توان چرخه اقتصاد سنتي و صنعتي را دانش بنيان کرد .

  حسين افشاري با بيان اينکه کميته اقتصاد مقاومتي بايد مرکز هم انديشي فعاليت هاي دانش بنيان شود ادامه داد : حمايت از تيم هاي دانش بينان و فناور بيش از پيش مورد توجه قرار گيرد .

  وي ضمن تقدير از جهاد کشاورزي و سازمان صمت خاطر نشان شد : در قالب طرحي طي سال گذشته بسياري از صنايع راکد و نيمه راکد شهرستان همدان به چرخه توليد بازگشتند .

  اين مقام مسئول بيان کرد : بر اساس بررسي تيمي از نهاد رياست جمهوري شهرستان همدان در مصرف سرانه حوزه عمران و انرژي گاز و برق جز 5 مرکز کشور است .

  وي اضافه کرد : شهرستان همدان در انتقال و تخصيص آب تصفيه خانه فاضلاب شهر به نيروگاه و بخش کشاورزي نيز عملکرد خوبي داشته است .

  افشاري از تامين به موقع اقلام ضروري مردم در شهرستان گفت و اضافه کرد : شهرستان همدان در خريد گندم نياز به جابجاي استاني گندم دارد .

  وي ادامه داد : شهرستان همدان در کشت علوفه و دانه هاي روغني نيز پيشرو و مرجع خريد ساير شهرستان ها و استان ها است .

  اين مقام مسئول تاکيد کرد : ويژگي اقتصادي درون زا، عدالت محور، مردمي و عام المنفعه از سر فصل هاي اجراي اقتصاد مقاومتي مورد تاکيد مقام معظم رهبري است .

  وي در خصوص استعداد صنعت گردشگري همدان گفت : صنعت گردشگري بدون نياز به مواد اوليه اقتصادي پايه اي و درون زا دارد .

  فرماندار همدان تصريح کرد : در 4 روز تعطيلي عيد فطر امسال بيش از 120 هزار نفر در شهرستان همدان اقامت داشتند که اين تعداد با احتساب همه مراکز دولتي و خصوصي اقامتي توجه بيشتري را مي طلبد .

  وي در خصوص خانه مسافر ها گفت : خانه مسافر ها در شکل قانوني خود سبب توزيع عادلانه درآمد مي شود اما بايد ساز و کار قانوني خود را در پذيرش مسافر بيشتر کنند .

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 352
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.