مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
6 بهمن 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي:
 • 85 درصد بودجه ملي است که بايد توسط مديران استاني از وزارتخانه مرتبط جذب شود
 • نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي:

  85 درصد بودجه ملي است که بايد توسط مديران استاني از وزارتخانه مرتبط جذب شود

  حميدرضا حاجي‌بابايي ظهر امروز در کميته برنامه‌ريزي شهرستان، با اشاره به وجود 43 پروژه ملي در همدان اظهار کرد: 85 درصد بودجه ملي است که بايد از وزارتخانه مرتبط جذب شود که اين امر به عهده مدير مربوطه است.

  وي با بيان اينکه بايد مدير به تهران برود و بگويد 150 ميليارد تومان اعتبار براي راه‌آهن را خرج کند، گفت: راه‌آهن همدان ملاير نيز 100 ميليارد تومان اعتبار دارد که بايد جذب شود.

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي بيان کرد: 57 ميليارد تومان براي پروژه‌هاي ملي داريم که ممکن است 50 درصد آن محقق شود و بايد مديران پيگير جذب اعتبارات باشند.

  وي با اشاره به برگزاري سه جلسه با دستگاه‌هاي برق، آب، گاز و جداگانه با شرکت شهرک‌ها اشاره کرد و افزود: کارهاي اين دستگاه‌ها با قد و قواره ما تعريف نشده است.

  حاجي‌بابايي با بيان اينکه هنوز افتخار ما اين است که روستاي فاقد گاز نداريم تصريح کرد: من ديگر اين را افتخار نمي‌دانم اين افتخار براي 9 سال پيش است براي زماني است که ما روستاي مرکزي را گازرساني مي‌کرديم و هنوز بزرگ‌ترين شهرهاي کشور گازرساني نداشتند.

  وي با تأکيد بر اينکه افتخار ما امروز اين است شرکت گاز در استان راه بيافتد تمام شبکه‌هاي بخش مرکزي و شهرک‌هاي صنعتي، کشاورزي و دامداري را گازرساني کند، ادامه داد: بايد آب، برق و گاز سر زمين‌ها بيايد.

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: نبايد سرمايه‌گذار از بابت گاز، آب و برق دغدغه داشته باشد، با وضعيت کنوني سرمايه‌گذار نمي‌آيد.

  وي به دو پروژه مهم در همدان اشاره کرد و يادآور شد: پروژه منطقه ويژه مبتني بر فناوري همدان و منطقه ويژه اقتصادي فامنين دو پروژه مهم د ر همدان است؛ قرار بر استقرار يک پست برق در منطقه ويژه اقتصادي شد.

  حاجي‌بابايي با بيان اينکه 70 ميليارد تومان براي برق‌رساني به منطقه ويژه اقتصادي لازم است، اظهار کرد: شرکت گاز نيز بايد تا اين منطقه لوله‌گذاري کند؛ بايد زيرساخت‌ها در اين خصوص فراهم شود.

  وي در ادامه با بيان اينکه بيمارستان يک‌هزار تختخوابي از سال گذشته شروع نشده است، گفت: بايد هرچه سريع‌تر اين پروژه شروع و تمام اوراق مورد نياز نيز فراهم شود؛ منطقه جامع سرطان پروژه جامع و بزرگي است و همه بايد کمک کنيم.

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي بيان کرد: ميراث فرهنگي نيز بايد يک بسته براي منطقه ويژه گردشگري چهار منطقه امامزاده محسن(ع)، ابرو، سد اکباتان و گنجنامه تعريف کند که هر سال چه اقداماتي در اين مناطق مي‌کند، ما کار خاصي نديده‌ايم.

  وي افزود: 13 سال قبل دولت مصوب کرد امامزاده محسن(ع) به عنوان منطقه ويژه گردشگري باشد و فقط راه براي اين منطقه اجرا شد؛ چه کار ديگر عمراني در اين منطقه انجام شده است؟

  حاجي‌بابايي از تعريف طرحي مشترک از سوي اوقاف و ميراث فرهنگي براي شاهزاده حسين(ع) با همکاري بانک ملي خبر داد و تصريح کرد: در اين طرح دري از وسط بانک براي ارتباط بقعه با پياده‌راه ميدان امام(ره) باز مي‌شود و بانک به دو قسمت تقسيم مي‌شود.

  وي در ادامه با گلايه از اداره کل راه و شهرسازي، يادآور شد: راه مرادبلاغي را اصلي کنيد، 1.5 سال است کار مطالعاتي آن انجام شده است؛ 20 ميليارد تومان پول براي اين پروژه اختصاص يافته و چهار ماه از سال گذشته اما کاري نشده است.

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس در ادامه با اشاره به طرح جامع شهري، خاطرنشان کرد: طرح جامع شهري خوب پيش مي‌رود و مردادماه بايد مصوب شود و بعد طرح جامع شهر همدان و رينگ سوم شهري به تصويب برسد.

  وي در بخش ديگر سخنانش در خصوص وضعيت ساختمان‌هاي مدارس همدان نيز گفت: شهرستان همدان با 700 هزار دانش‌آموز بالاترين جمعيت دانش‌آموزي استان را دارد و بدترين وضعيت ساختمان‌ها را در اين شهرستان داريم.

  حاجي‌بابايي خواستار تأمين حداقل 30 سرويس بهداشتي در مدارس همدان شد و اظهار کرد: خجالت مي‌کشم وقتي به روستايي مي‌روم و با وجود 400 دانش‌آموز، مدرسه سرويس بهداشتي ندارد.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 182
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.