مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
6 بهمن 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان :
 • اختصاص 57 ميليارد تومان اعتبار شهرستان همدان به 284 پروژه‌ در سال جاري
 • فرماندار همدان :

  اختصاص 57 ميليارد تومان اعتبار شهرستان همدان به 284 پروژه‌ در سال جاري

  حسين افشاري در کميته برنامه‌ريزي شهرستان با بيان اينکه پروژه‌هاي پيشنهادي، سياست‌گذاري و پيش‌بيني اعتبار از ماه‌ها قبل شروع شده است از اختصاص 57 ميليارد تومان اعتبار تملک دارايي‌هاي پروژه‌ها در سال جاري خبر داد و اظهار کرد: اين اعتبار از سه محل اعتبارات استاني، سه درصد اعتبارات نفت و گاز و اعتبارات متوازن بوده است.

  وي با بيان اينکه تفکيک و توزيع اعتبارات براساس بخش، فصل و برنامه به عهده شوراي برنامه‌ريزي استان است گفت: تعريف پروژه‌ها براي برخورداري از اعتبارات استاني به عهده کميته برنامه‌ريزي شهرستان است.

  فرماندار همدان با بيان اينکه از 14 روز قبل شوراي برنامه‌ريزي استان اعتبارات کل استان را بين 10 شهرستان و در هشت فصل و بخش توزيع کرد افزود: بر اساس قانون بايد 15 روز بعد کميته برنامه‌ريزي ليست پروژه‌ها را تدوين و ارائه مي‌کرد و پروژه‌ها عمدتاً و يا تماماً به پيشنهاد دستگاه‌ها بود.

  وي اولويت اول در اعتبارات را پرداخت ديون پيمانکاران دانست و تصريح کرد: پروژه‌هاي نيمه‌تمام با پيشرفت کاري بالا نيز اولويت دوم برالي برخورداري از اعتبارات در نظر گرفته شد.

  افشاري با اشاره به 6 پروژه نيمه‌تمام بسيج به واسطه انشعابات در شهرستان همدان گفت: اعتبار مورد نياز براي انشعابات اين پروژه‌ها تأمين شد تا در هفته دولت به بهره‌برداري برسد.

  وي با اشاره به اعتبارات اختصاص يافته نفت و گاز به مناطق محروم، خاطرنشان کرد: مواردي از پروژه‌ها نيز از اعتبارات توازن منطقه‌اي تأمين اعتبار شد.

  فرماندار همدان با بيان اينکه در شاخص‌هايي که استان از متوسط کشوري بالاتر بوده اجازه تعريف پروژه در آن بخش را نداشتيم يادآور شد: در بخش راه، ميراث فرهنگي، پايگاه‌هاي امدادي و کشاورزي شاخص‌هاي جمع‌بندي شده از ميانگين کشوري بالاتر بوده و از بخش اعتبارات توازن نتوانستيم تأمين اعتبار کنيم.

  وي با تأکيد بر اينکه باب تأمين اعتبار طرحها 85 درصد اعتبارات ملي و قابل پيگيري توسط مديران استان است اظهار کرد: اگر پروژه‌اي محقق شده و نتوانستيم تأمين اعتبار کنيم بايد از سرفصل ملي تأمين اعتبار شود؛ اعتبارات خوبي در اين بخش توسط نمايندگان جذب شده است.

   

  افشاري با بيان اينکه گاهي يک پروژه از محل اعتبارات ملي چندين برابر شهرستان تأمين اعتبار مي‌شود، گفت: يک ماه فرصت داريم دستگاه‌هاي شهرستاني موافقت‌نامه مبادله‌اي را منعقد و کار اجرايي را آغاز کنند.

  وي خواستار ارائه گزارش‌هاي صحيح از سوي دستگاه‌ها شد و بيان کرد: گاهي گزارش‌ها مصرف داخل استاني دارد اما در سطح کشور به ضرر ما بوده و موجب عدم تخصيص اعتبار در آن بخش مي‌شود.

  فرماندار همدان در ادامه با اشاره به اهميت بحث قطار شهري و برگزاري جلسه‌اي در اين خصوص، افزود: از سرجمع اعتبارات شهرستاني 500 ميليون تومان براي شروع مطالعه در اين بحث اختصاص داديم؛ اميدواريم تا پايان شهريورماه مشاور ذيصلاح طرح پيشنهادي را ارائه کند.

  وي پيرو صحبت‌هاي امير خجسته نماينده مردم همدان در مجلس در خصوص ارائه آمارهاي درست، تصريح کرد: درخواست ايشان شفاف‌سازي است نه نفي آمارهاي ارائه شده مراکز رسمي قانوني.

  افشاري با بيان اينکه چند شاخص کلان اقتصادي همچون نرخ تورم، درآمد سرانه و نرخ بيکاري داريم، ادامه داد: ارائه اين آمارها اين گونه نيست که از بخش دولتي آمار بگيرند بلکه استانداردهاي جهاني دارد؛ با اعلام اين نرخ‌ها شايد برخي حس کنند آمارها واقعي نيست اما اقدامات انجام شده به عنوان مثال در اشتغال بسيار گسترده است.

  وي در ادامه با تأکيد بر اينکه فصل شاخص‌بندي اعتبارات از امروز شروع شده است خاطرنشان کرد: آذرماه بودجه سال 99 به مجلس ارائه مي‌شود و به منظور دقيق بودن اين بودجه بايد در شاخص‌ها واقعيت‌هاي اجتماعي را ببينيم.

  دبير کميته برنامه‌ريزي شهرستان همدان نيز به اعتبارات شهرستان همدان اشاره کرد و افزود: سهم اعتبارات استاني شهرستان همدان امسال 21.6 درصد افزايش داشته است.

  مرتضي حيدري سهم اعتبارات شهرستان همدان از محل سه درصد نفت و گاز را با 6 درصد رشد دانست و تصريح کرد: اعتبارات متوازن امسال نيز 26.5 درصد افزايش داشته است.

  وي اعتبارات استاني بيش از 13 ميليارد تومان دانست و افزود: اعتبارات نفت و گاز بيش از 3 ميليارد و اعتبارات متوازن نيز 40 ميليارد تومان براي 248 پروژه بوده که اعتبارات متوازن براي 110 پروژه تعريف شده است.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 178
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.