مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
8 اسفند 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  مديرکل کميته امداد استان همدان خبر داد :
 • ايجاد 584 شغل در کميته امداد همدان/ تحقق 69 درصدي تعهد
 • ايجاد 584 شغل در کميته امداد همدان/ تحقق 69 درصدي تعهد

  مديرکل کميته امداد استان همدان از ايجاد 584 شغل در کميته امداد خبر داد و گفت: 69 درصد تعهد ايجاد شغل تحقق يافته است.

  پيمان ترکمانه ظهر امروز در کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان همدان با بيان اينکه يکي از ارکان مهم کميته امداد در کمک به خانواده‌هاي نيازمند، ايجاد اشتغال است اظهار کرد: امسال در شهرستان همدان ايجاد 848 شغل پيش‌بيني شده بود که البته شهر همدان با اين عدد جور دو شهرستان را مي‌کشد و عدد اشتباهي است.

  وي با بيان اينکه اميدوارم بيش از 848 شغل در اين شهرستان تا پايان سال ايجاد شود گفت: تاکنون 69 درصد تعهد تحقق يافته و 584 شغل ايجاد شده است.

  مديرکل کميته امداد استان همدان با اشاره به اينکه 16 درصد مشاغل شهر همدان را کميته امداد محقق مي‌کند افزود: از سال 90 تا 97، 20 درصد مشاغل کشور را کميته امداد محقق کرده که اين آمار در همدان نيز صدق مي‌کند.

  وي با بيان اينکه در سال 97 اين آمار به يک‌سوم رسيده است و تحقق 16 درصد شغل تا امروز عدد قابل توجهي است گفت: سال گذشته به يک‌هزار و 172 نفر آموزش مهارتي و 571 نفر آموزش کوتاه‌مدت ارائه شد.

  ترکمانه با اشاره به اينکه 25 درصد آموزش‌هاي استان در شهر همدان انجام مي‌شود افزود: 571 ميليون تومان در زمينه آموزش هزينه شده است‌

  .

  وي با تاکيد به اينکه تمام آموزش‌ها از طريق انعقاد تفاهم‌نامه‌ با اداره فني حرفه‌اي ارائه شده و تمام دوره‌ها طبق استانداردهاي روز بوده است گفت: سال گذشته 66 درصد آموزش ديدگان مشغول به کار شدند.

  مديرکل کميته امداد استان همدان با اشاره به ضرورت پرداخت تسهيلات بانکي به مددجويان کميته امداد در ايجاد اشتغال افزود: گفته مي‌شود تعدادي از طرح‌ها به کميته امداد برگشت خورده در حالي که تعداد زيادي پرونده در بانک باقي مانده و زمان ثبت آنها گذشته است.

  وي با بيان اينکه تعيين سه ضامن براي پرداخت سقف 50 ميليون تسهيلات مطلوب نيست و کارآفرينان به مشکل برخورد مي‌کنند تاکيد کرد: بايد در اين راستا به درستي عمل کرد چراکه اگر پول از مجموعه خارج شود برنمي‌گردد و نيازمندان نيز ضرر مي‌کنند.

  ترکمانه با اشاره به اينکه در حوزه کاريابي تلاش زيادي شده و 274 نفر صاحب شغل و 117 نفر نيز بيمه شده‌اند افزود: چهار بانک همدان در ارائه تسهيلات اشتغال روستايي تلاش خوبي داشتند اما روند پرداخت کند است و تاکنون 35 درصد منابع پرداخت شده است.

  وي با بيان اينکه بانک توسعه تعاون عملکرد خوبي داشته و 81 درصد منابع جذب شده است گفت: بيش از ميزان سهميه پرونده در اختيار بانک‌ها قرار داده‌ايم تا مشکلات بعدي ايجاد نشود.

  مديرکل کميته امداد استان همدان با اشاره به اينکه 20 ميليارد تومان پرونده در بانک‌ها وجود دارد که 13.5 درصد جذب شده است افزود: ميانگين معوقات بانکي در کشور 10 تا 15 درصد است اما معوقات مددجويان کميته امداد در بانک‌هاي کشور به کمتر 1.5 درصد مي‌رسد و اين گوياست که بانک‌ها نگران پرداخت اقساط نباشند.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 172
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.