مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
8 اسفند 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار همدان:
 • جذب 105 درصدي تسهيلات اشتغال روستايي در همدان
 • جذب 105 درصدي تسهيلات اشتغال روستايي در همدان

  معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار همدان از جذب 105 درصدي تسهيلات اشتغال روستايي در همدان خبر داد.

  ظاهر پورمجاهد ظهر امروز در کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان همدان اظهار کرد: کميته امداد تا 37 ميليارد تومان مي‌تواند طرح به بانک‌ها معرفي کند و بانک‌ها نيز بايد در پرداخت تسهيلات بهتر عمل کنند.

  وي ضمن اينکه خطاب به جمع حاضر عنوان کرد نبايد در کمک به دستگاه‌هاي حمايتي دريغ کنيم گفت: نامه‌ صندوق توسعه ملي ارسال شده اما نقدينگي به بانک‌ها با تاخير بوده است.

  معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار همدان با اشاره به اينکه 78 درصد تسهيلات جذب شده و بقيه مربوط به دستگاه‌هاي حمايتي است افزود: در حوزه اشتغال روستايي کار با دلسوزي پيش مي‌رود و جاي قدرداني دارد.

  وي با بيان اينکه 70 پرونده وام اشتغال مددجويان کميته امداد به پست بانک برگشته که اميدوارم به سرعت تعيين تکليف شود خاطرنشان کرد: مردم نيازمند وام هستند و معيشت و اشتغال هم اولويت دولت و سياست استان است و بايد در اين زمينه تلاش کنيم.

  پورمجاهد با اشاره به اينکه نبايد شغلي مشکل اعتبار داشته باشد و اميدوارم چالش‌ها برطرف شود افزود: در کارگروه ملي تسهيلات تفويض اختيار به استان شده و به همين دليل نبايد زمان را از دست داد.

  معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار همدان با بيان اينکه تسهيلات اشتغال روستايي سهمي دارد که در حال ابلاغ است گفت: بايد کار در بدنه‌ها به درستي انجام شود که اگر اين اقدام به درستي صورت گيرد ديگر مردم به سراغ ما نمي‌آيند.

  وي با تاکيد به اينکه بايد به سمت اجرا پيش رفت و خوشبختانه کنترل‌هاي قوي هم وجود دارد افزود: امروز خوشبختانه 105 درصد سهم تسهيلات اشتغال روستايي در همدان جذب شده است.

  پورومجاهد جذب سرمايه‌گذاران را مهم دانست و گفت: بايد با سرمايه‌گذاران مذاکره کنيم و خط بدهيم تا چه کاري انجام دهند چراکه برخي بانک‌ها اعلام مي‌کنند طرح‌هايي بازار کار و توجيه اقتصادي ندارند.


  وي با بيان اينکه طرح‌هاي خوب با امکان‌سنجي اوليه و چارچوب‌سازي مورد توجه قرار گيرد افزود: استان با تمام وجود در حوزه اشتغال کار مي‌کند و ما نيز ستاد تسهيل موانع توليد را به صورت هفتگي برگزار مي‌کنيم.

  معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار همدان بيان کرد: اقدامات خوب و با برنامه در استان در حال اجراست و نياز به همکاري همه‌جانبه وجود دارد.

  وي با اشاره به اينکه اميدواريم طرح‌ها در بانک سامان يابد و اگر امکان اجرا نبود طرح‌هاي جديد معرفي شود افزود: شهرستان همدان طرح‌هاي خوبي دارد و مي‌تواند براي جذب سهميه اقدام کند.

  پورمجاهد با بيان اينکه بي‌سابقه‌ترين تحريم‌ها را در 18 ماه اخير شاهد بوديم بنابراين بايد در کنار واحدهاي توليدي باشيم تا اشتغال و سرمايه‌گذاري رونق بيشتري داشته باشد گفت: در اين راستا در 6 ماه ابتداي امسال 30 ميليارد تومان جرايم مالياتي بخشوده شده‌اند.

  وي با اشاره به تخفيف جرايم طرح‌ها در سيستم بانکي و نيز تخفيف‌هاي لحاظ شده در تامين اجتماعي افزود: امروز قريب به يک‌هزار و 500 کارگاه کوچک و بزرگ ثبت نام کردند و تقاضاي بخشودگي دادند تا تکليف خود را با تامين اجتماعي مشخص و از تخفيف جرايم بهره‌مند شوند.

  معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار همدان با تاکيد به اينکه بايد امروز همه جهادي تلاش کنيم و گره‌گشاي مشکلات مردم باشيم گفت: آنچه در توان و تلاش ما باشد دريغ نخواهيم کرد.

  وي با بيان اينکه امروز تراز تجاري در سمت مثبت و نرخ تورم در حد کنترل پيش مي‌رود‌ افزود: برخي از طرح‌ها در سطح ملي است که تفکيک شهرستاني هم وجود دارد اما بايد شرايطي فراهم شود تا طرح‌هاي بيشتري ثبت‌نام و تسهيلات دريافت کنند.

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 179
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.