تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
3 شهریور 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  رئيس راهنمايي و رانندگي همدان خبر داد
 • کاهش آمار تصادفات در همدان
 • رئيس راهنمايي و رانندگي همدان خبر داد

   کاهش آمار تصادفات در همدان

  رئيس راهنمايي و رانندگي استان همدان از کاهش آمار تصادفات در شهر همدان خبر داد و گفت: بلوار باغ بهشت پرتصادف‌ترين بلوار در همدان است.

  کاهش آمار تصادفات در همدان

  علي فکري ظهر امروز در شوراي هماهنگي ترافيک شهرستان همدان اظهارکرد: خوشبختانه امسال اقدامات خوبي در حوزه راهور استان صورت گرفته که اين امر به کاهش تصادفات منجر شده است.

  وي با اشاره به اينکه در حوزه قانون توسعه، تمام سازمان‌ها نسبت به ايمني در امر تصادفات  اثرگذارند گفت: از ابتداي سال سه تصادف فوتي در چهارراه سعيديه رخ داده که نياز به اقدامات کنترلي وجود دارد.

  رئيس راهنمايي و رانندگي استان همدان با بيان اينکه عبور عابرپياده در اين چهارراه افزايش يافته و سرعت خودروها نيز بالاتر رفته است افزود: نصب سرعتکاه و ... مورد توجه است.

  وي از کاهش 19 درصدي تصادفات فوتي و 11 درصدي تصادفات جرحي طي امسال در استان خبر داد و گفت: بخشي زيادي از اين آمار مربوط به شهر همدان است.

  بلوار باغ بهشت پرتصادف‌ترين بلوار در همدان

  فکري با اشاره به اينکه 56 درصد تصادفات فوتي و 67 درصد تصادفات جرحي در مرکز استان رخ داده است افزود: بلوار باغ بهشت پرتصادف‌ترين بلوار در همدان شناخته شده است.

  وي با اشاره به اينکه اين بلوار تنها دو کيلومتر دارد اما بيشترين تصادفات را به خود اختصاص داده است گفت: روشنايي بلوار کاشاني نيز بايد مورد توجه باشد.

  رئيس راهنمايي و رانندگي همدان با بيان اينکه براي ايجاد ايستگاه اتوبوس در سه روستاي ده‌پياز،گرچغا و چشين نياز به بازديد ميداني است افزود: معبر اين روستاها ظرفيت اتوبوس را ندارد و بايد بررسي بيشتري صورت گيرد.

  وي با اشاره به اينکه چند روز پيش در روستاي ده‌پياز برخورد شاخ به شاخ دو موتورسيکلت باعث فوت يکي از راکبان و به کما رفتن فرد ديگري شد گفت: تا وقتي مسيرها تعريض نشود نمي‌توان ايستگاه اتوبوس ايجاد کرد.

  فکري با بيان اينکه متاسفانه روزانه 40 نفر در کشور در اثر تصادف از بين مي‌روند و نمي‌توان بدون کار کارشناسي ايستگاه اتوبوس ايجاد کرد افزود:  شايد نياز به بکارگيري ميني‌بوس در اين سه روستا باشد.

  وي با اشاره به اينکه در رونق پياده‌‌راه اکباتان بايد مسافر راغب باشد که از اين مسير عبور کرده و به ميدان هگمتانه برود تا سوار تاکسي و اتوبوس شود گفت: بايد تمام تاکسي‌هاي برقي پياده‌راه بوعلي را ملزم کرد تا به سمت ميدان هگمتانه حرکت کنند، اين امر باعث مي‌شود ناخودآگاه مسافراني به ميدان هگمتانه بروند.

  رئيس راهنمايي و رانندگي همدان با بيان اينکه اوايل کار پياده راه بوعلي نيز مشکلاتي وجود داشت اما به مرور رفع شد افزود: در انتقال خطوط تاکسي از خيابان بوعلي به کولانج مشکلات زيادي بود که به مرور حل شد.

  وي با تاکيد به اينکه بايد تمام خطوط به جايي منتقل شود نه اينکه تاکسي برود و اتوبوس بماند خاطرنشان کرد: رانندگان در جابه‌جايي خطوط نيز حقوقي دارند و نبايد باعث اعتراضات آنها شد.

  فکري با اشاره به اينکه بايد در رفع مشکلات خيابان باباطاهر انديشيد و خطوطي را به ميدان هگمتانه انتقال داد افزود:‌ در حال حاضر با پياده‌راه شدن خيابان بوعلي و انتقال خطوط به مسيرهاي ديگر آرامگاه بوعلي وضعيت خوبي ندارد.

  وي بيان کرد: ضلع جنوبي و شرقي آرامگاه بوعلي وضعيت خوبي پيدا کرده اما بخش شمالي از ابتداي بلوار مدني تا خواجه رشيد با تراکم بار مواجه و مشکلاتي ايجاد شده است.

  رئيس راهنمايي و رانندگي همدان با بيان اينکه جانبازان و معلولان معترضند چرا توقفگاه‌هايي در سطح شهر براي آنها ايجاد نشده است افزود: بايد ايستگاه جانبازان به ضلع جنوبي ميدان آرامگاه بوعلي و جلوي مخابرات منتقل شود تا جلوي بانک کشاورزي نيز خالي باشد.

  جانشين رئيس پليس راه استان همدان نيز با بيان اينکه نبايد تنها به فکر ارائه خدمات اتوبوس در برخي از روستاها بود و بايد تمام جوانب را در نظر گرفت اظهار کرد: وقتي اتوبوسي از روستا خارج و به شهر مي‌آيد بايد تمام قوانين شهري را رعايت کند.

   

  سعيد اسماعيلي با اشاره به اينکه عرض معبر، روشنايي و شانه خاکي روستاها پاسخگوي حرکت اتوبوس نيست گفت: در راه‌هاي روستايي بايد حوادث احتمالي را  نيز پيش‌بيني کرد.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 87
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.