تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
3 شهریور 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون برنامه‌ريزي فرمانداري همدان:
 • 2 پاساژ عابرپياده در بلوار بهشت همدان ايجاد مي‌شود
 • معاون برنامه‌ريزي فرمانداري همدان:

   2 پاساژ عابرپياده در بلوار بهشت همدان ايجاد مي‌شود

  معاون برنامه‌ريزي و امور عمراني فرمانداري همدان گفت: قبل از عيد نوروز دو پاساژ عابرپياده در بلوار بهشت همدان ايجاد مي‌شود.


  رضا زماني پيش از ظهر امروز در شوراي هماهنگي ترافيک شهرستان همدان اظهار کرد: دستورالعمل‌هاي کشوري براي روان شدن ترافيک ارائه شده که بايد مورد توجه باشد.

  وي با اشاره به اينکه امروزه خطوط شهري و روستايي ادغام شده‌اند و يکي از درخواست روستاهاي حاشيه شهر همدان استفاده از خدمات اتوبوسراني است گفت: اين موضوع در سه زمينه ايمني محل، امکان‌سنجي و پذيرش محلي مورد بررسي است.

  معاون امور عمراني فرمانداري همدان با بيان اينکه از لحاظ قانون ايجاد ايستگاه اتوبوس در روستاهاي حريم شهري مشکل ندارد افزود: در فاز اول ايجاد ايستگاه اتوبوس در روستاي کشين، ده‌پياز و گرچغا مورد بررسي است.

  وي با تاکيد به اينکه به روستاهاي خارج از حريم نيز اگر شرايط لازم باشد مي‌توان خدمات ارائه داد و منع قانوني وجود ندارد گفت: قانون، خدمات شهرداري را در حريم شهر مجاز دانسته و شهرداري نيز اعلام آمادگي کرده هر جا بتواند خدمات ارائه دهد.

  زماني با اشاره به اينکه مشکلاتي در ايجاد خطوط اتوبوسراني در سه روستاي همدان مطرح شده که نياز به بررسي بيشتر است افزود: تشکيل کارگروه در برقراري ايستگاه اتوبوس و يا ون در اين روستاها مورد توجه قرار گيرد.

  وي با بيان اينکه اين اقدامات در راستاي کاهش تردد وسيله نقليه شخصي در شهر است گفت: هدف ما اين بوده که مردم سه روستا از وسايل نقليه عمومي استفاده کنند و کمتر شاهد پارک خودروهاي شخصي آنها با مراجعه به شهر باشيم.


  معاون امور عمراني فرمانداري همدان با اشاره به نگراني کسبه پياده‌راه اکباتان نسبت به فعال نبودن اين منطقه از حضور مردم افزود:‌ با پياده راه شدن خيابان اکباتان و انتقال خطوط اتوبوس و تاکسي از اين منطقه به خيابان باباطاهر رفت و آمد کم شده و کسبه نگران اين مسئله هستند.

  وي با تاکيد به اينکه نياز به ايجاد جاذبه سفر وجود دارد و يکي از اقدامات جابه‌جايي خطوط اتوبوسراني از خيابان باباطاهر به ميدان هگمتانه است گفت: تردد و حجم اتوبوس و تاکسي در خيابان باباطاهر نيز باعث گلايه‌هايي شده که  نياز به مديريت بيشتري دارد.

  زماني با اشاره به لزوم جابه‌جايي خطوط اتوبوس و تاکسي از خيابان باباطاهر به انتهاي خيابان اکباتان افزود: بايد انتقال خطوط تاکسي و اتوبوس با هم صورت گيرد.

  وي با بيان اينکه بايد خطوط الوند و وليعصر به انتهاي خيابان اکباتان منتقل شود گفت: در راستاي ايجاد جاذبه سفر، خودروهاي پياده‌راه بوعلي تا ميدان هگمتانه حرکت کنند.

  معاون امور عمراني فرمانداري همدان با اشاره به اينکه قيمت مصوب براي فعاليت اين خودروها در فرمانداري براي جابه‌جايي مردم حد‌ فاصل ميدان آرامگاه تا ميدان هگمتانه است که بايد مورد توجه باشد افزود:‌ در پياده‌راه اکباتان سراها، تيمچه‌ها و کاروانسراها وجود دارد و مي‌طلبد سفره‌خانه نيز براي جاذبه سفر ايجاد شود.

  وي با اشاره به اينکه پنج‌شنبه آخر سال نزديک است و بازديد ميداني در باغ بهشت خواهيم داشت تا عبور و مرور مردم در اين روز آسان باشد گفت: در چهارراه سعيديه نصب سرعتکاه مورد توجه باشد.

  زماني با بيان اينکه خوشبختانه دوربين‌هاي کنترل سرعت در سطح شهر همدان فعال است و کنترل‌ خودروها بهتر شده خاطرنشان کرد: خوشبختانه ?? درصد تصادفات همدان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

  وي با اشاره به لزوم روشنايي معابر در ادامه گفت: دو پاساژ عابرپياده در بلوار بهشت قبل از عيد ايجاد مي‌شود تا تردد عرضي مديريت بيشتري شود.

  معاون امور عمراني فرمانداري همدان با اشاره به مشکلات پارک خودروهاي افراد جانباز افزود: شايد در حق جانبازان اقدامات خوبي انجام نداده‌ايم و جامعه معلولان نيز حقي دارند که بايد به وظايف خود عمل کنيم.

  وي تاکيد کرد: محل پارک‌ خودروهاي افراد جانباز توسط جامعه توانمندان پيشنهاد داده شود.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 94
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.