تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
1 خرداد 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  رئيس مرکز بهداشت شهرستان همدان:
 • برخي پزشکان در دفع زباله‌هاي عفوني مطب‌ها همکاري نمي‌کنند
 • رئيس مرکز بهداشت شهرستان همدان:

  برخي پزشکان در دفع زباله‌هاي عفوني مطب‌ها همکاري نمي‌کنند

  محمد خيرانديش در کارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان همدان با اشاره به هفته «سلامت مردان ايراني» توجه به حفظ سلامتي را لازم دانست و اظهار کرد: متاسفانه امروز از هر چهار ايراني يک نفر دچار اختلالات رواني مي‌شود که مي‌طلبد بيشتر به سلامتي جسم و روح آنها توجه شود.

  وي توجه به بسته خدمات پايه سلامت کارکنان را حائز اهميت دانست و گفت: مطالعات نشان داده فعاليت فيزيکي کافي در کار به تنهايي باعث افزايش 52 درصدي بهره‌وري و کاهش 32 درصدي بيماري‌هاي غيرواگير مي‌شود.

  رئيس مرکز بهداشت شهرستان همدان با اشاره به اينکه فعاليت فيزيکي ناکافي چهارمين عامل مرگ در جهان شناخته شده است گفت: اين امر سالانه باعث 3.2 ميليون مورد مرگ مي‌شود.

  وي با بيان اينکه فعاليت فيزيکي ناکافي عوامل خطر کليدي در بيماري‌هاي قلبي ـ عروقي، ديابت و سرطانهاست افزود: توجه به بعد اجتماعي سلامت مهم است چراکه سلامت افراد نه در خلأ بلکه در ملأعام شکل مي‌گيرد.

  خيرانديش با اشاره به تاکيد سازمان جهاني بهداشت بر مشارکت مردمي و همکاري بين بخشي گفت: رفاه کامل جسمي، رواني، اجتماعي، معنوي و نه فقط نبود بيماري در محيط کار مورد توجه است.

  وي با تاکيد به اينکه حفظ سلامت شاغلان يکي از شاخص‌هاي مهم توسعه کشوري به شمار مي‌رود خاطرنشان کرد: تاثير مثبت سرمايه‌گذاري در امر سلامت شاغلان بر افزايش بهره‌وري سازماني و رشد اقتصادي مورد توجه است.

  رئيس مرکز بهداشت شهرستان همدان تاکيد کرد: کارمندان به دليل سبک زندگي يکجانشيني و کم‌تحرکي در معرض بيماري‌هاي غيرواگير نظير بيماري‌هاي قلبي ـ عروقي، سرطان‌ها، سکته‌ها، فشار خون، افسردگي و ديابت هستند.

  وي در ادامه با اشاره به عدم همکاري برخي از پزشکان در دفع زباله‌هاي عفوني مطب‌ها گفت: در اين زمينه جلساتي برگزار شده تا بررسي بيشتري صورت گيرد.

  خيرانديش به برنامه‌هاي مرکز بهداشت در ايام نوروز اشاره کرد و افزود: سال گذشته در حوزه بهداشت اقدامات خوبي صورت گرفت اما در حوزه درمان گلايه‌هايي وجود داشت که بايد برنامه‌ريزي دقيق‌تري صورت گيرد.

  وي با اشاره به آغاز برنامه نظارت بر اماکن تهيه و توزيع مواد غذايي از 20 اسفندماه گفت: سه اکيپ براي اين منظور فعال شده است.

  رئيس مرکز بهداشت شهرستان همدان با بيان اينکه در ايام نوروز مرکز بهداشت «شهدا» در خيابان تختي فعال است و خدمات دندانپزشکي صبح‌ها ارائه خواهد شد افزود: در شيفت عصر و شب نيز بيمارستان بعثت فعال خواهد بود.

  وي با اشاره به اينکه ايام نوروز در حوزه درمان حيوان گزيدگي شيفت مرکز بهداشت فعال است گفت: واکسن نوزادان در بيمارستان فاطميه، بوعلي و بعثت فعال انجام مي‌شود.

  خيرانديش به تامين داروهاي موردنياز در حوزه آنفلوآنزا اشاره کرد و افزود: کارگروه سلامت را براي نوروز در مرکز بهداشت تشکيل خواهيم داد تا ضعف‌هاي موجود در حوزه درمان امسال به حداقل برسد.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 54
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.