مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
12 خرداد 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري همدان گفت:
 • ارديبهشت سال آينده مدارس شهيدفراهاني و سعدي به ابن‌سينا منتقل مي‌‍شوند.
 • معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري همدان گفت:

   ارديبهشت سال آينده مدارس شهيدفراهاني و سعدي به ابن‌سينا منتقل مي‌‍شوند.

  مدارس شهيدفراهاني و سعدي به ابن‌سينا منتقل مي‌شوند

  علي‌اصغر ناظري‌پور پيش از ظهر امروز در شوراي آموزش و پرورش شهرستان همدان با تاکيد به جابه جايي هرچه سريعتر مدارس شهيدفراهاني و سعدي در شهر همدان اظهار کرد: با وقوع زلزله و ايجاد مشکلاتي براي اين مدارس اولياي دانش‌آموزان نسبت به عدم استحکام بنا نگراني داشتند و خواستار رفع مشکلات شدند.

  وي با بيان اينکه اميدوارم هرچه زودتر مدرسه ابن سينا به بهره‌برداري برسد و جابه‌جايي اين مدارس صورت گيرد گفت: در اين خصوص کمبود اعتبارات مطرح شده اما حيف است مدرسه ابن سينا با پيشرفت 92 درصدي زودتر به بهره‌برداري نرسد.

  معاون سياسي ـ اجتماعي فرمانداري همدان با اشاره به اينکه در اين جلسه مصوب مي‌کنيم فروردين‌ماه سال آينده مدرسه ابن سينا به بهره‌برداري برسد افزود: مشکلاتي در خصوص پرداخت عوارض از سوي مدارس به شهرداري وجود دارد که مي‌طلبد مسوولان آموزش و پرورش با شهرداري و شوراي شهر مکاتباتي داشته باشند.

  وي تاکيد کرد: تخفيف 75 درصدي نسبت به پرداخت عوارض از سوي شوراي شهر براي مدارس در نظر گرفته شده که رقم خوبي بود، اين موضوع نشان مي‌دهد نگاه فرهنگي از سوي مجموعه شوراي شهر وجود دارد.

  ناظري‌پور با بيان اينکه سال گذشته تاکيد کرديم بخاري نفتي در مدارس وجود نداشته باشد و خوشبختانه امسال به طور کامل اين بخاري‌ها از مدارس حذف شدند گفت: پنج درصد عوارض نوسازي را از شهرداري پيگير بوديم که خوشبختانه مشکل حل شده و راهکار قانوني انجام و هماهنگي با خزانه صورت گرفته است.

  وي با بيان اينکه فرمانداري تمام مسائل آموزش و پرورش را رصد مي‌کند تا مشکلات به موقع حل شود افزود: مديران نواحي حتماً با مديران مدارس تعامل بيشتري داشته باشند و بازديدها از مدارس بيشتر باشد چراکه احساس مي کنم تعامل کم است.

  رئيس کميسيون برنامه و بودجه شوراي شهر همدان نيز از کاهش 75 درصدي بهاي خدمات مدارس غير دولتي، غيرانتفاعي، آموزشگاه زبان و ... در سال 98 خبر داد.

  اکبر کاووسي‌اميد با بيان اينکه براي سال 98، 75 درصد بهاي خدمات مدارس غير دولتي، غيرانتفاعي، آموزشگاه زبان و... کاهش يافته است اظهار کرد: اگر در سال 97 بهاي خدمات مدرسه‌اي 20 ميليون تومان مي‌شد در سال 98 به 5 ميليون تومان تقليل مي‌يابد.

  وي با تاکيد به اينکه اين مبلغ با توجه به خدماتي که شهرداري ارائه مي‌دهد رقم معقولي است گفت: شوراي شهر همواره در حوزه ارتقاي فرهنگ تلاش کرده و سعي کرده مشکلات آموزش و پرورش را حل کند.

  معاون فني و اجرايي اداره کل نوسازي مدارس استان همدان نيز گفت: 60 درصد مدارس همدان استحکام نسبي دارند.

  محمدرضا مرادي با اشاره به وضعيت سيستم گرمايشي و استحکام بناي مدارس  همدان اظهار کرد: در انجم پروژه ساخت مدرسه ابن سينا مجدد انتخاب پيمانکار شده است.

  وي با بيان اينکه فاز اول اين طرح 93 درصد پيشرفت فيزيکي دارد گفت: 14 کلاس درسي در آينده نزديک در اين مدرسه در قالب فاز يک به بهره‌برداري مي‌رسد.

  معاون فني و اجرايي اداره کل نوسازي مدارس استان همدان با اشاره به اينکه در پايان سال 98 اميدواريم فاز دوم هم به بهره‌برداري برسد افزود: در قالب برنامه‌هاي دهه فجر بخاري نفتي از تمام مدارس حذف شد.

  وي با بيان اينکه تقريباً در شهرستان همدان 60 درصد مدارس استحکام نسبي مکان را دارند و بقيه نياز به تخريب،  نوسازي و بازسازي دارند خاطرنشان کرد: مدرسه ابن سينا به صورت مجتمع احداث مي‌شود که مدارس ابتدايي، دوره اول متوسطه و دوم متوسطه در آن پيش‌بيني شده است.

  مرادي با تاکيد به اينکه تمام هدف ما بهره‌برداري هر چه سريع‌تر از اين مدرسه است گفت: با بهره‌برداري از آن مدرسه فراهاني و سعدي به اين مکان منتقل مي‌شوند.

   

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 224
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.