مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
8 اسفند 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  تسهيلات بانکي و کمک بلاعوض براي مقاوم سازي مسکن روستايي
 • آخرين مهلت واريز وجه متقاضيان طرح اقدام ملي مسکن تا 5 دي
 •  

  تسهيلات بانکي و کمک بلاعوض براي مقاوم سازي مسکن روستايي / آخرين مهلت واريز وجه متقاضيان طرح اقدام ملي مسکن تا 5 دي

  فرماندار همدان : بيش از 2 هزار واحد مسکوني روستايي در سطح شهرستان نياز به مقاوم سازي دارد که در مواجهه با بحران هاي احتمالي آسيب پذير است.

  محمد علي محمدي در جلسه کارگروه امور زيربنايي و تامين مسکن شهرستان همدان گفت : از حدود 23 هزار واحد مسکوني روستايي شهرستان 14 هزار و 700 واحد نياز به مقاوم سازي داشته است که تا کنون 11 هزار و 500 واحد مقاوم سازي شده است.

  سرپرست فرمانداري شهرستان همدان با بيان اينکه متقاضيان بازسازي مسکن روستايي مي توانند از تسهيلات بانکي و کمک بلاعوض بهره مند شوند افزود:  بيش از 2 هزار واحد مسکوني روستايي در سطح شهرستان نياز به مقاوم سازي دارد که در مواجهه با بحران هاي احتمالي آسيب پذير است.

  وي خواستار اهتمام بيشتر بنياد مسکن و بخشداران درجهت ترغيب روستائيان به اين مهم شد و تاکيد کرد : عملکرد بانکهاي عامل در خصوص ارايه تسهيلات مقاوم سازي مسکن روستايي ما خوب است و انتظار داريم همچنان با وحدت رويه و تسهيل در ضمانتهاي اين تسهيلات به متقاضيان پرداخت گردد.

  محمدي با اشاره به آغاز عمليات اجرايي احداث ? هزار واحد مسکوني براي محرومان استان در سفر شهريورماه معاون رييس جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه به همدان افزود : از اين تعداد 250 واحد مسکوني براي شهرستان همدان در نظر گرفته شده است.

  وي اضافه کرد : در اين طرح ضمن معرفي متقاضيان موفق به اخذ پروانه ساختماني شده اند وعمليات اجرايي 125 واحد آغاز و تا کنون 1 ميليارد و 285 ميليون تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است.

  سرپرست فرمانداري همدان در خصوص وضعيت طرح اقدام ملي مسکن در همدان گفت : ضمن آسيب شناسي طرح مسکن مهر جانمايي اراضي مورد نياز اين طرح بنحوي پيش بيني شده است که ارايه زيرساختها و فراهم نمودن ساير خدمات عمومي مورد نياز ساکنان به سهولت و با کمترين هزينه انجام پذيرد.

  وي جانمايي مناسب و استفاده از توان ستاد اجرايي فرمان امام (ره) را از جمله نقاط قوت طرح اقدام ملي مسکن در همدان دانست و اظهار کرد : همکاري شهرداري و روانسازي صدور پروانه هاي ساختماني براي اين طرح ضروري است.

  محمدي يادآور شد : طولاني بودن فرايند و زمان صدور پروانه ساختماني باعث مواجهه با تغيير قيمتها، محاسبات و نهايتا مشکلات عديده اي براي متقاضيان مسکن مي گردد.

  معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازي استان نيز با بيان اينکه آخرين مهلت نام نويسي مسکن ملي تا ?? شهريورماه بود، اظهارکرد: براي آخرين بار تا ساعت ?? جمعه پنجم دي ماه فرصتي دوباره براي کساني که مدارک خود را تکميل کرده‌اند اما در تأمين آورده نقدي خود دچار مشکل بودند، تعيين شده است.

  مجيد صالحي از ثبت نام 18 هزار و 975 متقاضي طرح مسکن ملي در سطح استان خبر داد و افزود : از اين تعداد 10 هزار و 998 نفر واجد شرايط بودند که تا کنون 6 هزارو 247 نفر نسبت به واريز وجه اقدام کرده اند.

  معاون امور عمراني فرماندار نيز از ثبت نام 12 هزار و 362 متقاضي مسکن ملي در شهرستان همدان  خبر داد و گفت : دو سوم متقاضيان مسکن ملي استان مربوط به شهرستان همدان است.

  رضا زماني افزود :  6 هزار و 597 متقاضي ثبت نام شده در شهرستان همدان واجد شرايط بودند که تا کنون 4 هزار و 849 نفر واريز وجه اوليه را انجام داده اند.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 141
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.