مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
8 اسفند 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان خواستار شد :
 • مديريت حق السهم آب روستاها براي مصرف بهينه و افزايش بهره وري از سهميه اختصاص يافته
 •  

  فرماندار همدان خواستار شد :

  مديريت حق السهم آب روستاها براي مصرف بهينه و افزايش بهره وري از سهميه اختصاص يافته

  محمد علي محمدي در نشست دهياران بخش مرکزي همدان با اشاره به محدوديت منابع آبي گفت : حق السهم آب روستاها براي مصرف بهينه بايد مديريت شود و بدنبال افزايش بهره وري از سهميه اختصاص يافته باشيم.

  فرماندار همدان با بيان اينکه برخي از روستاهاي پرجمعيت حاشيه شهر همدان از آب شرب شهر همدان استفاده مي کنند افزود : منابع آب روستايي پاسخگوي مصرف اين روستاها نيست و اين نشان دهنده اين است که با تنش آبي مواجه شده ايم.

  وي اضافه کرد : از شهرستانهايي هستيم که بايد در مديريت منابع آب تجديد نظر کنيم اگر با اين روند پيش برويم قطعا دچار مشکل خواهيم شد.

  محمدي يادآور شد : احداث مجتمع هاي آبرساني براي روستاهاي مجاور بجاي بهره برداري هر روستا از يک چاه آب از جمله اقداماتي است که در همين راستا انجام شد.

  وي با اشاره به ضرورت اصلاح الگوي کشت و مسئوليت سنگين بخش کشاورزي در اين راستا افزود: استفاده بهينه از ميزان آب دراختيار بايد فرهنگ سازي شود.

  فرماندار همدان قطعه قطعه کردن اراضي کشاورزي و باغات را از جمله مشکلات اين بخش دانست و تصريح کرد: بايد از روشهاي سنتي آبياري غرق آبي عبور و از سيستمهاي نوين آبياري استفاده کنيم که تسهيلاتي هم در اين خصوص پيش بيني شده است.

  محمدي افزود : دهياران به عنوان پل ارتباطي دولت با روستاها بايد نقش موثري در اين خصوص ايفا کنند و به فکر مديريت منابع آب در اختيار باشند.

  وي با بيان اينکه اعتبارات دولتي هم محدود است و براي نگهداري و استمرار برداشت از منابع آبي نياز به مشارکت بهره برداران داريم اظهار کرد : از طرفي اعتقاد داريم براي توليد کنندگان نيز بايد شرايط لازم را فراهم کنيم تا از افزايش توليدات بخش کشاورزي بهره بيشتري ببريم.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 168
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.