مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
8 اسفند 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار شهرستان همدان گفت:
 • بانک‌ها بايد طرح‌هايي اشتغالزايي که در دست اقدام دارند را در يک ماه آينده به پرداخت برسانند
 • بانک‌ها طرح‌هاي اشتغال‌زا را تا يک ماه آينده به پرداخت برسانند

  فرماندار شهرستان همدان گفت: بانک‌ها بايد طرح‌هايي اشتغالزايي که در دست اقدام دارند را در يک ماه آينده به پرداخت برسانند.

  حسين افشاري ظهر امروز در کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان همدان با بيان اينکه تعهد اشتغال شهرستان همدان يک‌سوم استان است اظهار کرد: بايد 6 هزار و 211 شغل از 19 هزار و 600 شغل استان مربوط به همدان باشد.

  وي با بيان اينکه ميزان اشتغال شهرستان همدان از متوسط استاني بالاتر است که جاي قدرداني دارد گفت: چند دستگاه‌ها از ميانگين پايين‌ترند که لازمه رفع اين مشکل، تلاش بيشتر است.

  فرماندار شهرستان همدان با اشاره به اينکه در اين جلسه به تذکر بسنده مي‌کنيم اما اشتغال موضوع محوري ماست افزود: اقدامات بايد به حدي باشد که روزي تمام افرادي که براي آنها شغلي ايجاد کرده‌ايم را يکجا جمع کنيم و به اطلاع رسانه‌ها و مردم برسانيم تا اعتمادسازي صورت گيرد.

  وي با بيان اينکه پنج‌شنبه هفته گذشته در کارگروه اشتغال عنوان کردم حتي 237 نفري که در کارخانه پتروشيمي هگمتانه فعاليت دارند ابتدا جزو آمار اشتغال قرار نگرفتند تا اينکه اين کارخانه فعاليت کرد گفت: برخي از بانک‌ها در تعهد خود در قبال پرداخت تسهيلات به مددجويان کميته امداد عقب هستند که بايد تلاش بيشتري داشته باشند.

  افشاري با تاکيد به اينکه بانک‌ها بايد طرح‌هايي که در دست اقدام دارند را در يک ماه آينده به پرداخت برسانند افزود: قبلاً مي‌گفتيم موضوع بايد تعيين تکليف شوند اما امروز مي‌گوييم به طرح‌ها بايد پرداخت برسند و لازمه آن رفع سريع موانع است

  .

  فرماندار شهرستان همدان با اشاره به اينکه يک‌هزار و 445 طرح کشاورزي در بانک اصلاح شده که قرارداد 151 طرح منعقد شده است گفت: بايد هرچه سريع‌تر طرح‌ها تعيين تکليف شوند و به پرداخت برسند.

  وي با تاکيد به اينکه متقاضي دريافت تسهيلات وجود دارد و اولويت‌ها در شهرستان نيز شناسايي شده است افزود: در شهرستان همدان طرح‌هاي دانش‌بنيان در اولويت است.

  افشاري با بيان اينکه بايد هر آچه مي‌توانيم طرح‌هاي شرکت دانش‌بنيان را معرفي و سرمايه‌گذاري را به آن سمت روانه کنيم خاطرنشان کرد: کار در شهرک صنعتي قهاوند فراهم است چراکه امکانات خوبي در آنجا وجود دارد و حتي زمين نيز رايگان واگذار مي‌شود.

  وي از وجود بيش از 34 هزار صنف داراي پرونده و غيررسمي در همدان خبر داد و افزود: اتاق اصناف تا 50 درصد تخفيف براي بهاي خدمات در نظر مي‌گيرد و در اين حوزه نيز شرايط خوبي حاکم است.

  فرماندار شهرستان همدان با بيان اينکه طرح‌هاي بزرگ اصناف 50 درصد بخشودگي دارند و بايد از اين ظرفيت استفاده کرد گفت: در اين حوزه هر سه واحد صنفي يک شغل ايجاد کند قريب به 12 هزار شغل در همدان ايجاد مي‌شود.

  وي با اشاره به اينکه اشتغال در حوزه گردشگري بسيار حائز اهميت است افزود: اولويت شهرستان همدان در حوزه اشتغال بر گردشگري است اما متاسفانه در حال حاضر رتبه آخر را داريم.

  افشاري با بيان اينکه بايد رتبه اول را در حوزه گردشگري داشته باشيم و تغيير رئيس ميراث فرهنگي شهرستان همدان هم به همين دليل بود تا فعاليت‌هاي بيشتري صورت گيرد گفت: در حوزه کشاورزي و صنعت معدن و کشاورزي بايد طرح‌هاي عمده مانند گاوداري براي دريافت تسهيلات معرفي شوند.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 283
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.