مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
8 اسفند 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان :
 • کاهش ميزان ازدواج و فرزندآوري تنها به مسائل اقتصادي جامعه مربوط نيست
 • فرماندار همدان :

  کاهش ميزان ازدواج و فرزندآوري تنها به مسائل اقتصادي جامعه مربوط نيست

  فرماندار شهرستان همدان با بيان اينکه طبق تحقيقات علل کاهش ميزان ازدواج و فرزندآوري تنها به مسائل اقتصادي مربوط نيست گفت: باورها و برخي از مسايل فرهنگي علت اصلي کاهش ازدواج و فرزندآوري است.

  حسين افشاري پيش از ظهر امروز در شوراي هماهنگي ثبت وقايع حياتي شهرستان همدان اظهار کرد: مهم‌ترين مبناي آماري و اطلاعاتي به وقايع چهارگانه ازدواج، طلاق، ولادت و فوت بازمي‌گردد.

  وي با بيان اينکه اين اطلاعات به صورت فصلي به ثبت مي‌رسند و بايد خروجي آنها در اختيار کارگروه‌هاي فرهنگي و اجتماعي قرار گيرد گفت: تحليل آمار در کارگروهها با حضور اساتيد و کارشناسان ذيربط بسيار حائز اهميت است.

  فرماندار شهرستان همدان بيان کرد: بررسي اثرات اين آمارها در جامعه نيز مهم است چراکه طبق تحقيقات علل کاهش ميزان ازدواج و فرزندآوري تنها به مسائل اقتصادي مربوط نيست.

  وي با بيان اينکه نقش باورها و برخي از مسايل فرهنگي در اين بين بيش از ساير علل پررنگ است گفت:  مشاهده فرزندآوري کمتر، ازدواج کمتر و طلاق بيشتر در بين خانواده‌هاي مرفه حاکي از اين مسئله است که اين موارد صرفا به عوامل اقتصادي و مادي مربوط نيست.

  افشاري با اشاره به اينکه تمام مباحث مربوط به جمعيت و مشکلات ازدواج، طلاق و ولادت‌ها به مباحث اقتصادي و اشتغال برنمي‌گردد تاکيد کرد: متاسفانه در باورها و فرهنگ جامعه تغييراتي ايجاد شده که در نتيجه شاهد کاهش ميزان ازدواج و ولادت و افزايش ميزان طلاق هستيم.

  وي تصريح کرد : تمايل يه لذت جويي و فرار از مسئوليت پذيري خانواده و فرزندان در کنار عوامل ديگر باعث عدم تمايل به عدم تشکيل خانواده در جوانان و فرزند آوري کمتر شده است.

  وي با اشاره به اهميت فرهنگ‌سازي و اطلاع‌رساني در جامعه بيان کرد: در خصوص اين مسائل رسانه‌ها نقش مهمي در حساس‌سازي، هدايت ذهنيت و آگاهي بخشي جامعه دارند

  .

  معاون سياسي اجتماعي فرمانداري همدان نيز در اين جلسه گفت : آمار ثبت وقايع حياتي بايد از نظر جمعيت شناسي مورد بررسي کارشناسي قرار گيرد.

  محمد رضا پيرو دين افزود : بسياري از شاخص هاي علمي مورد نياز از تحليل جمعيت شناسي اين امارها قابل استخراج است که مي تواند در برنامه ريزي هاو هدف گذاري موثر باشد.

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 165
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.