تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
1 مرداد 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندارهمدان خبر داد :
 • سرمايه گذاري بزرگترين شرکت بين المللي استخراج، تراش وفروش سنگ هاي قيمتي و نيمه قيمتي کشور در شهرستان همدان
 • فرماندارهمدان خبر داد  :

  سرمايه گذاري بزرگترين شرکت بين المللي استخراج، تراش وفروش سنگ هاي قيمتي و نيمه قيمتي کشور در شهرستان همدان

  علي تعالي در کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان همدان گفت : با توجه به وجود منابع ارزشمند سنگهاي قيمتي در شهرستان، جذب سرمايه گذاري بزرگترين شرکت بين المللي استخراج، تراش وفروش سنگ هاي قيمتي و نيمه قيمتي کشور درحال پيگيري مي باشد.

  فرماندار شهرستان همدان با اشاره به  تجربه ناموفق حضور اين سرمايه گذار در استان افزود : فراهم نشدن زمينه سرمايه گذاري اين شرکت در 8 سال پيش نبايد تکرار و سبب انتقال طرح هاي اشتغال زاي بخش خصوصي به ساير استان ها شود .

  وي با بيان اينکه ايجاد اشتغال با تکيه بر سرمايه هاي معنوي امکان پذير است ادامه داد : کار در شهرستان همدان نياز مند پيگيري و ممارست است به طوري که در چند سال گذشته هماهنگي بي سابقه اي از سوي مديريت ارشد استان در بين دستگاه هاي ذيربط انجام شده است .

  وي خطاب به سرمايه گذار عنوان کرد : مي توان فضاي بيان شيوه کار و فعاليت سرمايه گذاران مستعد را براي حمايت بيشتر در کارگروه اشتغال استاني نيز فراهم ساخت .

  تعالي بيان کرد : سرمايه گذاري اين شرکت به صورت پايلوت از منطقه توانمند قهاوند شروع و با تکميل پروسه توليد و اشتغال ساير مناطق متقاضي سرمايه گذاري وکار در اين حوزه نيز بهره مند خواهند شد .

  وي تصريح کرد : مي توان براي آغاز کار از اشتغال و توانمند سازي خانواده هاي تحت پوشش بهزيستي و کميته امداد شهرستان همدان براي اين کار استفاده کرد .

  فرماندارشهرستان همدان با اعلام آمادگي و حمايت همه جانبه دستگاه هاي شهرستان از اين سرمايه گذاري افزود : طرحي جامعي را براي ايجاد شهرک تراش و پرداخت سنگ هاي زينتي و قيمتي در قهاوند بايد ارائه دهيد .

  وي اضافه کرد : معاون برنامه ريزي و توسعه فرمانداري همدان و اداره کار شهرستان همدان به طور ويژه پيگير اقدامات اوليه شروع فعاليت اين شرکت شوند .

  معاون برنامه ريزي و توسعه شهرستان همدان نيز گفت : شهرستان همدان از طرح هاي اشتغالزاي سرمايه گذاران و بخش خصوصي استقبال مي کند .

  وي افزود : شرکت فناوران زرين حداقل ها و شرايط شروع کار متقاضيان کار در حوزه تراش و پرداخت سنگ هاي زينتي را اعلام کند .

  فائزه ساداتي ادامه داد : جلسات کارشناسي کارگروه اشتغال شهرستان در صدد معرفي ، پيگيري و توسعه اشتغال در بخش خصوصي و دولتي است .

  وي در پايان اضافه کرد : همدان يکي از قطب هاي توليد جواهر و زيور آلات سنتي بوده که به يقين با احياي شبکه توليد و آموزش در اين حوزه توسط پيشکسوتان مي توان سهم چشمگيري در ايجاد اشتغال را فراهم کرد .

   مدير عامل شرکت بين المللي فناوران زرين نيز با اشاره به بيش از نيم قرن سابقه کار در اين حوزه گفت : اين شرکت با سابقه کاري و حضور در بيش از 164 نمايشگاه بين المللي توانايي بالقوه اي در صادرات دارد .

  وي ضمن خرسندي از استقبال مسئولان همدان در ايجاد فضاي سرمايه گذاري در اين شهرستان افزود : شيوه کار اين شرکت زنجير وار به هم متصل است و کار در يک منطقه نيازمند فعاليت همه بخش هاي ساختاري از استخراج، فرآوري، آماده سازي و تراش است .

  هومن زنگنه گفت : يکي از دغدغه هاي اين شرکت حفظ منابع ارزشمند ملي و بهره وري حداکثري از حداقل منابع و جلوگيري از صادرات خام است .

  وي تصريح کرد : امروز با توليد شيوه هاي سنتي تنها از 5 درصد منابع بهره گيري مي شود اما با ايجاد ساختار و بهره گيري از تکنولوژي روز اين امکان به بيش از 300 درصد مي رصد .

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 237
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.