تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
28 بهمن 1397 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  اجراي قانون جامع حمايت از معلولان در شهرستان همدان
 • ستاد هماهنگي و پيگيري مناسب سازي شهرستان پيگير اجراي قوانين جديد و حمايتي معلولان شهرستان است
 • اجراي قانون جامع حمايت از معلولان در شهرستان همدان

  ستاد هماهنگي و پيگيري مناسب سازي شهرستان پيگير اجراي قوانين جديد و حمايتي معلولان شهرستان است

  معاون امورعمراني فرمانداري همدان در ستاد هماهنگي پيگيري مناسب سازي اين شهرستان گفت : عملکرد شهرستان همدان در اجرا و مناسب سازي معابر ويژه عبور کم توانان جسمي و حرکتي شهري و ادارات روبه خوب و رشد است .

  وي خبر داد : روند اجراي معابر عبور معلولين در همه پروانه هاي ساختمان هاي جديد الاحداث بررسي خواهد شد .

  رضا زماني افزود : يکي از مصوبات ستاد هماهنگي و پيگيري مناسب سازي سال گذشته شهرستان همدان اصلاح و ايجاد استاندارد معابر ساختمان هايي با مراجعه بالا مثل بيمارستان ها، پاساژ ها و ساختمان هاي خدماتي در فاز نخست بود .

  وي از بازديد هاي دوره اي رعايت موارد ايمني ادارات توسط آتشنشاني خبر داد و اشاره کرد : موارد اصلاحي و تکميلي اجراي معابر تردد کم توانان حرکتي در ساختمان هاي عمومي و خصوصي شهرستان بررسي و براي رفع نقص اعلام شود .

  اين مقام مسئول عنوان کرد : طبق دستور العمل ها مناسب سازي معابر و دسترسي به خدمات معلولين، از سال جديد جزء ارزيابي عملکرد ادارات احتساب خواهد شد .

  وي بيان کرد : اعضاي اين ستاد پيگير روند اجراي قوانين جديد و انتفاعي معلولين شهرستان باشند تا نحوه اجراي قوانين حمايتي جديد ابتر نماند .

  زماني اضافه کرد : در شهرستان خدمات بسيار مناسبي در خصوص اجراي معابر ويژه معلولين در فاز هاي مختلف برنامه ريزي و اجرا شده است که اين موضوع کافي نبوده و رسيدن به نقطه ايده آل تلاش همه اعضا را مي طلبد .

  وي خاطر نشان شد : در هنگام صدور مجوز ساخت اماکن خصوصي، پاساژ ها و پارکينگ ها از سوي شهرداري هيچ توجهي به ايجاد سرويس هاي بهداشتي عمومي نشده است و مالکين حداکثر استفاده تجاري را از زير بناي ساختمان ها بدون در نظر گرفتن خدمات رفاهي کرده اند .  

  معاون عمراني فرمانداري همدان خواستار شد : برنامه مناسب سازي معابر شهر هاي جورقان و مريانج با ارائه وضعيت از اين شهر ها در دست برنامه ريزي و اجرا قرار گيرد .

  رئيس اداره بهزيستي شهرستان همدان از شناسايي 11 هزار معلول در شهرستان همدان خبر داد و گفت : قانون جامع حمايتي معلولان در سال جاري به تصويب و تاييد مجلس و شوراي نگهبان رسيد و توسط رئيس جمهور به دستگاه هاي اجرايي ابلاغ شد .

  وي از تدوين قوانين حمايتي معلولان در نه فصل خبر داد و افزود : مواردي چون مناسب سازي دسترسي ، تردد و تحرک ، خدمات بهداشتي ، درماني و توانبخشي در سه فصل نخست تعريف شده است .

  سياوش رهبر عنوان کرد : رسيدگي به امور ورزشي ، فرهنگي ، هنري و آموزشي ، کارآفريني ، اشتغال ، مسکن ، فرهنگ سازي ، ارتقاي آگاهي هاي عمومي اين قانون تا فصول هفتم نگارش و براي همه دستگاه هاي عمومي و دولتي لازم الاجرا شده است .

  وي اضافه کرد : حمايت هاي قضايي و تسهيلات مالياتي، معيشت و حمايت هاي اداري و استخدامي، برنامه ريزي، نظارت و منابع مالي در موارد بعدي اين قانون مصوب شده است .

  رئيس اداره بهزيستي شهرستان همدان ادامه داد : اين اداره روند بررسي مناسب سازي فضاهاي خدماتي رفاهي بين جاده اي و فضاهايي با کاربري عمومي و دولتي را طبق ضوابط جديد آغاز کرده است .

  معاون امور زير بنايي و حمل و نقل شهرداري همدان گفت : هيچ اعتباري از منابع رويداد همدان 2018 به شهرداري تخصيص نداده شده تا شهرداري براي اجرا و رفع نواقص رفاهي، خدماتي، تفريحي يا بهداشتي شهر هزينه کند .

  وي ادامه داد : از 23 پله برقي اجرا شده در شهرهمدان 16 مورد آن به پله برقي و آسانسور مجهز شدند که استفاده شبانه روزي از اين معابر نيازمند اتخاذ تصميم است .

  موسي رسولي افزود : در شهر همدان بيش از 130 محل استقدار خودرو مخصوص معلولين، جانبازان پيش بيني شده است .

  وي از ايجاد رمپ هاي در دسترس نحر هاي شهرگفت و اضافه کرد : همه طرح هاي شهرداري همدان از 5 سال گذشته تاکنون بررعايت اجراي استاندارد معابر عبوري معلولين تعريف شده اما در مواردي خاص اين مساله با موانعي چون توپوگرافي محل يا مالکيت هاي خصوصي تصحيح شده است .

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 151
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.