تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
28 بهمن 1397 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  افزايش 260 درصدي کشفيات مواد مخدر در شهرستان همدان
 • کشفيات مواد مخدر توسط کلانتري‌هاي همدان امسال 260 درصد افزايش يافته است.
 • افزايش 260 درصدي کشفيات مواد مخدر توسط کلانتري‌ها

  کشفيات مواد مخدر توسط کلانتري‌هاي همدان امسال 260 درصد افزايش يافته است.

  معاون سياسي - اجتماعي فرماندار همدان گفت: بيش از 60 مکان مخروبه که پاتوق معتادان متجاهر بود شناسايي و از بين رفته است.

  علي‌اصغر ناظري‌پور ظهر امروز در شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان، اظهار کرد: کشت خشخاش در همدان نداريم و کشت شاهدانه نيز مقطعي بوده اما بايد هشدارها و تأکيدات در اين خصوص باشد؛ در کشت شاهدانه، گل و خشخاش مورد خاصي در همدان نداريم.

  وي به دستگيري‌هاي توزيع‌کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهر اشاره کرد و گفت: دستگيري‌هاي مرتبط در حوزه مواد مخدر توسط پليس مبارزه با مواد مخدر، دغدغه پليس است؛ در آمارها به فراخور موقعيت‌ها شاهد افزايش و کاهش هستيم.

  معاون سياسي - اجتماعي فرماندار همدان بيان کرد: سال 85 دستگيري‌هاي حوزه مواد مخدر بسيار بالا بود و اکنون آمارها کاهش يافته است.

  وي در ادامه با بيان اينکه همدان يکي از شهرهاي عبوري مواد مخدر است، افزود: اکثر محموله‌هاي کشف شده در همدان عبوري است و در برخي مقاطع آمار افزايش مي‌يابد؛ اقدامات در خصوص کشت شاهدانه صورت گرفته و تدابير کلي و عمومي سازمان جهاد کشاورزي با رصد در کشت‌ها بوده است.

  ناظري‌پور با اشاره به وجود 40 تا 50 هزار معتاد متجاهر در کشور، تصريح کرد: دستگاه‌هاي مرتبط در بحث پيشگيري و مقابله ورود کرده‌اند و توفيقاتي نيز در اين خصوص به دست آمده که حاصل تلاش‌هاي صورت گرفته است؛ از جمله در پي اقدامات صورت گرفته شاهد کاهش مصرف شيشه در بين خانم‌ها هستيم.

  وي خواستار انجام گشت در اطراف مدارس؛ مراکز آموزشي و رصد پليسي در حوزه مبارزه با مواد مخدر شد و ادامه داد: کلانتري‌ها نيز بايد در اين خصوص فعال باشند البته کار مداوم و جدي در کلانتري‌ها صورت مي‌گيرد.

  معاون سياسي - اجتماعي فرماندار همدان خاطرنشان کرد: در گذشته بحث جرم‌زدايي از مواد مخدر در کشفيات جزئي از افراد مطرح بود و اکنون اين بحث مطرح نيست.

   

  وي در ادامه با بيان اينکه برنامه هفته جهاني مبارزه با مواد مخدر هر ساله برگزار مي‌شود، ادآور شد: بحث مواد مخدر، آسيب‌ها و مفاسد عمده‌اي دارد که بايد با توجه به اين مهم برنامه‌هايي داشته باشيم.

  ناظري‌پور با تأکيد بر اينکه امسال براي نخستين بار برگزاري برنامه‌هاي هفته جهاني مبارزه با مواد مخدر به سمن‌ها واگذار شده است، اظهار کرد: اين امر به منظور مشارکت دادن مردم در اين امر است.

  وي اقدامات شهرداري در مقابله و پيشگيري را قابل توجه دانست و گفت: بيش از 60 اماکن مخروبه که پاتوق معتادان متجاهر بود شناسايي و از بين رفته است.

  معاون سياسي - اجتماعي فرماندار همدان بيان کرد: با توجه به در پيش بودن فصل تابستان و افزايش گردشگر و مسافر، پليس پيشگيري و مبارزه با مواد مخدر، اماکن تفريحي و گردشگري را رصد کنند.

  وي خواستار ادامه همکاري آموزش و پرورش با پليس و بهزيستي شد و  افزود: اورژانس اجتماعي نيز خوب ورود کرده و در آبان ماه  سال گذشته چند مورد را به خوبي پيگيري و به سرانجام رساند.

  ناظري‌پور با بيان اينکه حساسيت جامعه در خصوص مواد مخدر افزايش يافته است، تصريح کرد: جامعه و خانواده‌ها اين معضل را نمي‌پذيرند؛ اعتياد بيماري عودکننده است و بايد مبارزه با آن دايمي باشد.

  وي با اشاره به پايين بودن ظرفيت مراکز ماده 16 در همدان، ادامه داد: اردوگاه ماده 16 ظرفيت 100 نفر براي کل استان دارد که براي فرآيند سه تا 6 ماهه درمان بيماران کم است.

  معاون سياسي - اجتماعي فرماندار همدان در ادامه خاطرنشان کرد: از کارشناسان مجرب در خصوص پديده‌ها و آسيب‌هاي اجتماعي براي پيشگيري و آگاه‌سازي استفاده شود.

  وي در ادامه خواستار دقت بيشتر در انتخاب مديران مدارس به منظور پيشگيري از ايجاد بسياري از مسائل شد و گفت: اگر مدير قوي باشد بسياري از مسايل را پيشگيري مي‌کند.

  ناظري‌پور با تأکيد بر اينکه در بحث معضلات اجتماعي هميشه بايد دغدغه‌مند بوده و اقدامات جدي داشته باشيم، بيان کرد: در بحث مواد مخدر وضعيت حادي نبوده و مشکل کشوري بود، بخشي از مباحث مطرح شده به منظور ايجاد حساسيت بود؛ در همدان قبل از توليد، کشت و عرضه به بازار، خوب اقدام شد.

  وي بخشي از مشکل را ورود تعدادي قاچاقچي و اجاره زمين براي کشت شاهدانه و خشخاش دانست و افزود: در اين خصوص کشاورز هم مطلع نبود و اطلاع‌رساني در اين خصوص بسيار اثرگذار بود.

  معاون سياسي - اجتماعي فرماندار همدان تصريح کرد: در بحث مواد مخدر اين استنباط نشود که مواد مخدر ثابت و محدود است، هوشمندي ندارد و با برخورد تمام مي‌شود؛ يک بحث براي افرادي که در حوزه مواد مخدر فعاليت مي‌کنند بحث درآمدزايي است.

  وي با بيان اينکه در يک مقطع ابتلا به مواد مخدر را عدم اشتغال عنوان مي‌کردند، ادامه داد: عمده آمارها نشان از اين دارد که عمده مصرف‌کننده‌ها اشتغال دارند.

  رئيس پليس پيشگيري شهرستان همدان نيز گفت: کشفيات مواد مخدر توسط کلانتري‌هاي همدان امسال 260 درصد افزايش يافته است.

  جواد کرمي اظهار کرد: با تلاش پليس مواد مخدر اقدامات خوبي در پاکسازي نقاط آلوده به ويژه اماکن مخروبه و حصارکشي آنها اقدام شده است.

  وي با بيان اينکه در شهرستان همدان جايي نداريم که پاتوق معتادان شده باشد، گفت: با توجه به گردشگر بودن همدان سعي شده معتادان در تپه پيسا متمرکز باشند که چهره شهر براي گردشگران نامناسب نباشد که آن منطقه نيز با اجراي طرح پاکسازي مي‌شود.

  رئيس پليس پيشگيري شهرستان همدان بيان کرد: در شهر همدان چهار طرح در هسته مرکزي شهر انجام و پاکسازي نقاط آلوده نيز انجام شد.

  وي با بيان اينکه افزايش چشمگيري در ارديبهشت ماه در خصوص کشفيات و دستگيري‌ها توسط کلانتري‌ها گزارش شد، افزود: ارديبهشت ماه سال گذشته بيش از دو کيلوگرم مواد مخدر توسط کلانتري‌ها کشف شد که امسال با 260 درصد افزايش به 16 کيلو و 760 گرم رسيد.

  کرمي تعداد دستگيري خرده‌فروشان و توزيع‌کنندگان مواد مخدر را طي سال گذشته 33 نفر دانست که امسال 55 درصد افزايش يافته است.

  وي با بيان اينکه امسال در دستگيري معتادان متجاهر توسط کلانتري‌ها با افزايش 16 درصدي مواجه بوديم، به اقدامات 20 روز اخير کلانتري‌ها پرداخت و ادامه داد: طي اين مدت يک کيلو و 415 گرم کشفيات داشتيم که نسبت به مدت مشابه 20 درصد افزايش داشته و و دستگيري معتادان نيز به تعداد 114 نفر، افزايش 86 درصدي را نشان مي‌دهد.

  رئيس پليس پيشگيري شهرستان همدان با تأکيد بر لزوم هماهنگي دستگاه‌ها به منظور مقابله با مواد مخدر اظهار کرد: نيروي انتظامي مي‌تواند طي يک هفته کل معتادان را جمع‌آوري کند، اما بايد بستر آن فراهم شود و محدوديت‌هايي از جمله ارجاع آنها به مراکز ماده 16 وجود دارد.

  وي در ادامه در خصوص فروش اينترنتي مواد مخدر نيز اظهار کرد: اين موضوع بلافاصله توسط پليس فتا پيگيري شده و در اين خصوص سايت‌هاي متخلف شناسايي و برخورد انتظامي و قضايي صورت مي‌گيرد.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 171
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.