تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
28 بهمن 1397 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي خبر داد
 • اتصال راه‌آهن زنجان ـ تبريز به همدان/ همدان، چهارراه ريلي کشور مي‌شود
 • نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي خبر داد

  اتصال راه‌آهن زنجان ـ تبريز به همدان/ همدان، چهارراه ريلي کشور مي‌شود

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به قرار گرفتن همدان در مسيرهاي ريلي مهم کشور، گفت: راه‌آهن زنجان به تبريز نيز بنابر تصويب در مجلس به همدان وصل مي‌شود.

  حميدرضا حاجي بابايي بعدازظهر امروز در شوراي برنامه‌ريزي شهرستان همدان اظهار کرد: براي شروع کار زورخانه بين‌المللي شهر همدان يک‌ميليارد تومان از تهران ابلاغ‌ شده که وزير ورزش و جوانان و استاندار هم قول کمک دادند و شورا و شهرداري هم زمين آن را آماده کرده است به طوري که به‌ زودي کلنگ‌زني مي‌شود.

  وي افزود: مجتمع آبرساني امامزاده محسن(ع) نيز يک ميليارد تومان ابلاغي گرفته و با کمک 3 ميليارد توماني به‌ زودي اجرايي مي‌شود.

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: امسال در مجلس احداث بيمارستان يک‌هزار تختخوابي بنياد بوعلي سينا، برقي و سريع‌السير شدن راه‌آهن تهران-همدان، منطقه ويژه مبتني بر فناوري‌هاي برتر مصوب شد.

  وي ادامه داد: در راستاي برون‌رفت از بن‌بست آب‌رساني شهر همدان پروژه تالوار که حالت توقف پيداکرده بود دوباره با سرعت در حال اجرا است.

  حاجي‌بابايي بيان کرد: غير از اين‌ها هفت پروژه ديگر داشتيم که متوقف‌ شده بود که همه اکنون فعال يا در دست پيگيري هستند.

  وي با بيان اينکه موزه هنرهاي معاصر تپه مصلي فعال شده است، گفت: تأسيسات فاضلاب شهر فامنين نيز رديف بودجه گرفت.

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه راه‌آهن همدان-ملاير همين ماه شروع به کار مي‌کند، ادامه داد: اين اقدامات نقطه عطفي در حرکت‌هاي بزرگ ريلي است ضمن اينکه راه‌آهن زنجان به تبريز نيز بنابر تصويب در مجلس به همدان وصل مي‌شود.

  وي با اشاره به اينکه همدان چهارراه ريلي کشور خواهد شد که هيچ استاني به‌ قدر همدان چنين وضعيت ريلي را ندارد، امسال را سالي طلايي براي همدان عنوان کرد.

  حاجي‌بابايي با اشاره به کلنگ‌زني زورخانه بين‌المللي شهر همدان اظهار کرد: پيمانکار ايجاد پالايشگاه نفت در همدان هم مشخص شد و در جلسه با وزير نيرو موانع کار رفع شده است.

  وي با اشاره به اينکه مقرر شد پساب همدان به منطقه ويژه جهان‌آباد هدايت شود، تأکيد کرد: به‌ زودي وزير کار به منطقه ويژه اقتصادي خواهند آمد و اين پروژه افتتاح مي‌شود.

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي متذکر شد: استخر شناي جورقان و قهاوند امسال افتتاح مي‌شود و پروژه‌هاي متعددي در استان قطعي شده و به‌زودي به نتيجه مي‌رسد.

  وي با اشاره به ضرورت رسيدگي به ورودي‌هاي همدان افزود: مطالعه روگذر يا زيرگذر دوم جاده ملاير در امتداد پروژه راه ملي که از استان مرکزي به قهاوند و سپس همدان اتصال مي‌يابد مد نظر باشد.

  حاجي‌بابايي ادامه داد: در اين حالت اتوبان ملاير از سمت قهاوند به اتوبان تهران اتصال پيدا کرده و کسي که از ملاير حرکت کند با کسي که از همدان حرکت کند هر دو با هم به تجرک مي‌رسند.

  وي درج عنوان «همدان پايتخت تاريخ و تمدن ايران‌زمين» بر روي نامه‌هاي اداري و تمام تاکسي‌ها ديگر موردي بود که خواستار اجرايي شدن آن شد.

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه در منطقه ابرو چهار معدن کار مي‌کرد که گردشگري را نابود کرده بود و همت مسؤولان استان متوقف شد، عنوان کرد: صنعت و معدن تلاش کند از منطقه امامزاده محسن(ع) تا ارزانفود هيچ معدني کار نکند.

  وي ادامه داد: چهار منطقه گردشگري که قرار است تمام اعتبارات در آن هزينه شود نبايد مورد تخريب قرار گيرد، ضمن اينکه به زودي امامزاده محسن(ع) و سد اکباتان و... همه جزو کلان‌شهر همدان خواهند شد.

  حاجي‌بابايي افزود: رينگ سوم شهر همدان اتفاق بيفتد ضمن جلوگيري از زمين‌خواري، فضاي سبز شهر حفظ خواهد شد.

  وي با بيان اينکه اين کشور با فضل الهي مشکل دلار و ريال ندارد، عنوان کرد: خدا عنايت کرده صادرات مس ما تا 80 درصد و پتروشيمي تا صد درصد افزايش پيدا کرده و قيمت نفت هم افزايش يافته است؛ اين موانعي که گاهي وجود دارد بايد رفع شود و ما بايد باور کنيم که مي‌توانيم جلوي آن بايستيم.

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي خاطرشان کرد: روساي سه قوه جلسات مستمر دارند که مشکلات مديريتي را رفع کنند ضمن اينکه برخي مشکلات هم ناشي از اشرافي‌گري و باور نداشتن به مردم است و دم خروس آن از امضاي نامه 100 نفر بيرون مي‌زند.

  وي اضافه کرد: يک عده‌اي عمدي مي‌خواهند شرايط به‌گونه‌اي شود که مشکلات و گراني کشور را به سمتي ببرد که دستمان را جلوي ترامپ بالا ببريم.

  حاجي‌بابايي اظهار داشت: کسي که در جمهوري اسلامي مسئوليت مي‌گيرد حتي بايد از نيازهاي مشروع خود دست بکشد، اين مسؤول چه در مجلس يا دولت يا جاي ديگر نبايد کار اقتصادي کند.

  وي با بيان اينکه کار اقتصادي مسؤول در جمهوري اسلامي خيانت به اعتماد مردم است، اظهار کرد: اگر مسؤولي چنين کاري کرد ديگر نمي‌تواند مدعاي خيرخواهي براي عموم داشته باشد.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 134
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.