تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
28 بهمن 1397 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون امور عمراني فرماندار همدان خبر داد
 • اختصاص 3 ميليارد تومان براي ساماندهي محور گردشگري امامزاده محسن(ع)
 • معاون امور عمراني فرماندار همدان خبر داد

  اختصاص 3 ميليارد تومان براي ساماندهي محور گردشگري امامزاده محسن(ع)

  معاون امور عمراني فرماندار همدان از اختصاص 3 ميليارد تومان اعتبار براي ساماندهي محور گردشگري امامزاده محسن(ع) خبر داد.

  رضا زماني امروز در کارگروه گردشگري و خدمات سفر شهرستان همدان با بيان اينکه در نوروز سال جاري تعداد اقامت‌کنندگان در همدان با رشد 127 درصدي مواجه بوده است، اظهار کرد: در نوروز سال 97، 217 هزار و 939 نفر گردشگر از نقاط مختلف کشور در همدان اسکان يافته‌اند.

  وي افزود: در نوروز امسال 8 هزار و 907 نفر يعني 4.9 درصد از گردشگران و مسافران در هتل‌ها، يک‌هزار و 163 نفر در هتل آپارتمان‌ها، 7 هزار و 437 نفر در خانه مسافرهاي رسمي اقامت داشته‌اند.

  معاون امور عمراني فرماندار همدان ادامه داد: بيش از 67 هزار نفر تعداد پذيرش در کمپ‌ها و چادرها اقامت داشتند و در پارک‌ها و اماکن عمومي نيز اقامت 28 هزار و 329 نفر ثبت شده است.

  وي با بيان اينکه عموم مسافران و گردشگران همدان در چادر و کمپ‌ها اقامت مي‌کنند، گفت: بايد به سمتي حرکت کنيم که مسافران براي استفاده از هتل‌ها، خانه‌مسافرها و درآمدزايي در اين زمينه تشويق و ترغيب شوند.

  زماني خاطرنشان کرد: نوروز امسال بيش از 121 ميليون بازديدکننده از اماکن گردشگري همدان ديدن کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 68 درصد افزايش بازديد داشته است.

  وي در خصوص ساماندهي محورهاي گردشگري در سطح شهر اضافه کرد: يکي از اين محورها محور گردشگري امامزاده محسن(ع) است که 3 ميليارد تومان اعتبار براي تجهيز روشنايي، تعريض محور و روکش آسفالت آن اعتبار تخصيص يافته است.

  معاون امور عمراني فرماندار همدان يادآور شد: جانمايي کمپ‌هاي مسافران در مسير سد اکباتان و احداث پارک 10 هکتاري در اين مسير، عمليات اجرايي توسط بنياد مسکن با 850 ميليون تومان اعتبار در حال اجراست.

  وي در مورد محور گنجنامه که در مواقع پيک مسافر مشکل تردد دارد، بيان کرد: براي بهسازي مسير شهرستان تويسرکان به سمت گنجنامه يک پروژه ملي تعريف شده که در مرحله مطالعه قرار دارد.

  زماني در خصوص اقداماتي که براي ساماندهي ورودي‌هاي همدان در نظر گرفته شده است، تصريح کرد: در کميته برنامه‌ريزي براي ساماندهي هر کدام از ورودي‌ها از سمت جورقان و مريانج 500 ميليون تومان بودجه تعريف شده است.

  وي با اشاره به اينکه طبق آمارها توجه به گردشگري در روستاها و مناطق بکر مورد توجه خاص گردشگران است، اظهار کرد: بايد در کنار ارائه طرح‌هاي هادي در روستاها طرح‌هايي نيز براي ايجاد جاذبه گردشگري مورد توجه قرار گيرد و براي ارزانفود نيز مسير راه دسترسي به عنوان يک ظرفيت در نظر گرفته شود.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 137
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.