تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
6 فروردین 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس
 • زيرگذر جاده ملاير تا پايان شهريورماه انجام شود
 • نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس:

  زيرگذر جاده ملاير تا پايان شهريورماه انجام شود

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي گفت: زيرگذر جاده ملاير بايد طبق زمان‌بندي تا پايان شهريورماه انجام شود.

  امير خجسته در کارگروه امور زيربنايي و شهرسازي شهرستان همدان با تأکيد بر اينکه زيرگذر جاده ملاير بايد طبق زمان‌بندي تا پايان شهريورماه انجام شود، اظهار کرد: اين زمان‌بندي نبايد شامل مرور زمان شود.

  وي با بيان اينکه موضوع معارض در پروژه زيرگذر جاده ملاير نيز حل شود، گفت: بودجه‌هاي اين پروژه نيز تامين شده و تا آنجا که اطلاع دارم موضوع معارض نيز حل شده است؛ سعي شود در نهايت تا مهرماه پروژه به بهره‌برداري برسد

  .

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به قطعي شدن اختصاص بحث 2 ميليارد تومان اعتبار در اين پروژه، بيان کرد: پيگيري‌هاي لازم براي اخذ اين اعتبار صورت گيرد.

  وي خواستار سرعت گرفتن ساماندهي ورودي جاده ملاير و جاده تهران شد و افزود: اين مهم با توجه به در پيش بودن رويدادهاي «همدان 2018» سرعت گيرد.

  خجسته با اشاره به اخذ 7 هزار تن قير رايگان، تصريح کرد: براي تأمين اين ميزان قير بايد 14 ميليارد تومان هزينه مي‌کرديم؛ براي جاده ملاير و ادامه روکش آن بودجه اختصاص يافته است.

  وي با بيان اينکه جاده گردشگري سد اکباتان بايد تعريض و ساير مسايل آن رفع شود، ادامه داد: بايد محور جاده سد و ادامه آن تعريض و قبل از فصل سرما کار چشمگير در اين محور انجام شود.

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: محور شهرک بهشتي به تفريجان، جاده‌اي حادثه‌خيز است، بودجه‌اي به منظور اصلاح آن اختصاص يافته، مسکن و شهرسازي کار را شروع کند.

  وي به چهار محور گردشگري همدان اشاره کرد و يادآور شد: در چهار محور گردشگري خوب کار شده است؛ در محور جاده گنجنامه، محور امامزاده محسن و حيدره نيز اقدامات خوب انجام شده است.

  خجسته با بيان اينکه در جاده سد اکباتان و محور ارزانفود نيز اقدامات شروع شده است، اظهار کرد: محور چهارم گردشگري ابرو است که نياز به توجه دارد؛ اين جاده قبل از چشين تا ابرو خطرناک است.

  وي با بيان اينکه حادثه‌خيز بودن اين محور کشته‌هاي بسياري داشته و هفته بي‌حادثه‌اي در اين محور نداريم، گفت: اين جاده محروم و مظلوم است، بايد عدالت در اين منطقه در خصوص اختصاص اعتبار اجرا شود؛ تقاضا دارم جاده ابرو را از حادثه‌خيز بودن خارج کنيم.

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي بيان کرد: به اين جاده گردشگري توجه نشده و رها شده است؛ 7 هزار تن قير يارانه‌اي براي اين مسير از وزير دستور گرفتيم و بايد براي اخذ آن پيگيري شود.

  وي در ادامه با اشاره به موضوع کم‌آبي در روستاها، افزود: در شرايط کنوني با جنگ آب مواجه هستيم و با تدبير مسوولان و بررسي و مطالعات لازم اين مشکلات به زودي در سطح استان رفع خواهد شد.

  خجسته با تأکيد بر اينکه پيگير بحث آب شرب مردم هستيم، تصريح کرد: آب شرب، حيات مردم است و بحران‌هايي در بحث آب وجود دارد و تغيير اقليم مشکل را بيشتر کرده است؛ مشکل آب شرب همدان با 48 روستا و 11 شهر پايدار حل مي‌شود.

  مدير امور آب و فاضلاب روستايي شهرستان همدان نيز يادآور شد: سال گذشته دو روستا اعتبار فاضلاب اختصاص يافت و امسال نيز اختصاص اعتبار به روستاهاي ورکانه، شمس‌آباد و علي‌آباد براي شبکه فاضلاب و تصفيه خانه آنها را داريم.

  کمال حسني زمان‌بندي اجراي شبکه فاضلاب در روستاها را با تبادل موافقت‌نامه نيمه دوم سال دانست و اظهار کرد: تصفيه خانه ورکانه و شبکه‌هاي فاضلاب علي‌آباد و شمس‌آباد در نظر است؛ در خصوص سنگستان نيز اعتبار 400 ميليون توماني براي جمع‌آوري فاضلاب اختصاص يافت.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 106
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.