تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
6 فروردین 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان :
 • ميدان جديدي بايد در ورودي شهر همدان از سمت جاده ملاير احداث شود.
 • فرماندار همدان :

   ميدان جديدي بايد در ورودي شهر همدان از سمت جاده ملاير احداث شود.

  علي تعالي در کارگروه امور زيربنايي و شهرسازي شهرستان همدان گفت : احداث ميدان جديدي در ورودي شهر همدان در کارگروه ترافيک شهرستان به تصويب رسيد که طرح آن توسط شهرداري تهيه شده است.

  وي افزود :  وروديهاي همدان از سمت جاده تهران و کرمانشاه داراي ميداني است که حدفاصل حريم اداره راه و شهرداري احداث شده است و چنين ميداني بايد در حوالي پمپ بنزين ابتداي جاده ملاير احداث شود.

  فرماندار همدان با اشاره به اقدامات در دست اجرا براي مسير گردشگري سد اکباتان تصريح کرد : ساماندهي ورودي همدان از سمت جاده ملاير هم توسط شهرداري همدان در حال اجرا است که طبق اعلام شهرداري تا قبل از فرا رسيدن فصل زمستان به پايان خواهد رسيد.

  وي با قدرداني از اهالي روستاهاي مسير جاده امامزاده محسن اظهار کرد : تعريض اين مسير جز با همکاري اهالي امکان پذير نبود و اهالي تفريجان هم اگر مي خواهند مسير شهرک بهشتي به روستاي تفريجان تعريض شود بايد همکاري لازم را بعمل آورند.

  تعالي در اين جلسه خاطرنشان کرد: بايد از ظرفيت نمايندگان براي جذب اعتبارات ملي استفاده کنيم؛ البته طي اين چهار سال اخير اقدامات خوبي انجام شده است.

  معاون فني و عمراني شهرداري همدان نيز در اين جلسه گفت: ساماندهي پروژه ورودي ملاير از سال گذشته در دستور کار شهرداري قرار گرفت و اعتباراتي از محل منابع استاني اختصاص يافت.

  موسي رسولي با تأکيد بر اينکه بحث تعريض محل در اين پروژه مطرح بود و کار شروع شد، بيان کرد: در بخش تندرو دو باند 15 متري، به علاوه رفوژ سه متري و دو نهر يک متري در اين پروژه ديده شد.

  وي با بيان اينکه پروژه با پيشرفت 98 درصدي انجام شده است، افزود: دو تا سه درصد باقي مانده بحث گاراژها در اين منطقه است؛ مشکل اين است که برخي گاراژها در فاصله سه متري خط تندرو هستند و ناچاريم راه دسترسي براي تردد به آنها بدهيم.

  معاون فني و عمراني شهرداري همدان تصريح کرد: تعداد گاراژها کم نيست و هنوز تصميم قطعي در خصوص آنها گرفته نشده است؛ رفوژ وسط پروژه نيز در حال برداشت، کاشت و ايجاد برق است.

  وي با تأکيد بر اينکه اعتبارات يکي از مشکلات در اين پروژه است، ادامه داد: روزي که بخش عمراني پروژه به مناقصه برده شد، محل تأمين اعتبار از اعتبارات استاني بود و چون منابع داخلي داريم، پيمانکاران قيمت پايين‌تري مي‌دهند.

  رسولي با بيان اينکه اکنون اوراق سال 99 را براي پروژه داده‌اند، خاطرنشان کرد: پيمانکار به اين دليل مي‌‌خواست جلوي شهرداري خودکشي کند، مي‌گويد صد در صد ضرر مي‌کنم؛ در اين بحث گرفتار اعتبارات شده‌ايم.

  وي با اشاره به اختصاص يک ميليارد تومان اعتبار براي پروژه ورودي ملاير، يادآور شد: در کميته برنامه‌ريزي در قبل گفته شده بود دو ميليارد تومان اعتبار باشد که بعد تبديل به يک ميليارد تومان شد که اگر با اين رويکرد باشد با همين اعتبار نيز کاري انجام نمي‌شود.

  معاون فني و عمراني شهرداري همدان اظهار کرد: اتصال برونشهري به درون شهري از ديگر موارد در اين پروژه است که با مسکن و شهرسازي چندين بار مکاتبه شده، طرح تهيه کرديم و موضوع مطرح شد و متأسفانه تصميم نمي‌گيرند اتصال چگونه باشد.

  وي با بيان اينکه پليس راهور و پليس راه با ايجاد اين ميدان مخالف هستند، گفت: اين موضوع به مشاور طرح جامع ارجاع داده‌اند در حالي که اين موضوع در حد مشاور نيست.

  رسولي بيان کرد: اگر بخواهيم براي جاده فعلي روکش آسفالت اجرا کنيم 60 هزار متر مربع نياز به 12 تن آسفالت دارد که حدود 2.5 تا 3 ميليارد تومان اعتبار نياز است.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 98
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.