تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
6 فروردین 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  اعتبار 55 ميلياردتوماني شهرستان همدان
 • مردم نگران کمبود کالاهاي اساسي نباشند
 • اعتبار 55 ميلياردتوماني شهرستان همدان

  مردم نگران کمبود کالاهاي اساسي نباشند

  فرماندار همدان پيش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت گراميداشت هفته خبرنگار با بيان اينکه اعتبارات شهرستان در سال 97 حدود 55 ميليارد تومان در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: سال گذشته اعتبارات شهرستان همدان 63 ميليارد تومان بود که از اين ميزان 20 ميليارد تومان اعتبارات استاني، 6 ميليارد تومان اعتبارات نفت و گاز و 37 ميليارد تومان اعتبارات متوازن بوده است.

  به گزارش روابط عمومي فرمانداري همدان، علي تعالي افزود: علاوه بر 63 ميليارد تومان اعتباراتي که ابتداي سال گذشته براي شهرستان پيش بيني شد اعتبارات ديگري از منابع استاني و ملي توسط مديريت ارشد استان، نمايندگان و مديران دستگاهاي اجرايي تا پايان سال جذب شد که بر اين اساس اعتبارات شهرستان در سال گذشته به طور کلي حدود 125ميليارد تومان رسيد.

  وي با اشاره به اينکه اعتبارات شهرستان در سالجاري 55 ميليارد تومان است، بيان کرد: در سالجاري اعتبارات استاني تا حدودي کاهش يافته است به‌طوريکه اعتبارات استاني 10.5 ميليارد تومان و اعتبارات نفت و گاز نيز 50 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است

  .

  فرماندار همدان با بيان اينکه امسال نيز علاوه بر اين اعتبار تاکنون به کمک نمايندگان استان 12 ميليارد تومان در بخش راه و آب جذب شده است و از شاخص‌هاي توسعه و اقتصادي نيز رقم هايي را خواهيم گرفت گفت: در همدان بازار به طور مستمر توسط گشت‌هاي مشترک تعزيرات، اصناف و صنعت، معدن و تجارت بازرسي ميشود، اما متاسفانه نقص بزرگ در سطح بازار شهر نبود درج قيمت بر روي کالاها مي باشد که يکي از تأکيدات استاندار نيز توجه به اين مساله است.

  وي با اشاره به نوسانات قيمتي در بازار همدان گفت: در چند وقت اخير قيمت گوشت قرمز تا حدودي بالا رفت  که با ورود استاندار همدان و با رايزني جهاد کشاورزي توانستيم سهميه گوشت وارداتي استان را افزايش دهيم به طوريکه در حال حاضر هفته‌اي 20 تن گوشت به استان داده مي‌شود.

  وي گفت: موج شکل گرفته از گراني در کشور خود خواسته نيست و دولت در حال مديريت و تثبيت قيمت‌هاست، با اين حال، دولت تصميماتي براي جانمايي در مراکز استانها براي اعتراضات اقشار مردم در زمينه گراني در نظر گرفته که مردم بتوانند خواسته هاي خود را مطرح کنند.

  فرماندار همدان با تأکيد براينکه دولت مشکلي در دادن مجوز تجمع ندارد ولي الزاماتي نيز در اين زمينه وجود دارد، گفت: در همدان نسبت به شهرهاي ديگر وضعيت  آرامي وجود دارد و همکاري صميمانه دستگاه‌ها با فرمانداري يکي از دلايل کم بودن تجمعات درهمدان است.

  وي  در پاسخ به ضرورت ساماندهي ورودي هاي شهر همدان گفت: در ساماندهي ورودي ملاير سالهاست کاري نشده بود و وضعيت بسيار نابساماني داشت که با کمک اعتبارات شهرستان و شهرداري ساماندهي اين محور درحال انجام است.

  تعالي گردشگري را محور توسعه همدان برشمرد و در پاسخ به نقدي که متوجه پروژه ساماندهي پياده رو بلوار ارم از جانب خبرنگاران بود، نيز يادآور شد: بلوار ارم ظرفيتي است که بيشتر مردم و جوانان در روزهاي تعطيل به آن رفت و آمد دارند که طرح ساماندهي آن طرحي زيباست که تغييرات بسزايي را در منطقه به وجود خواهد آورد که شايد در کشور منحصر به فرد باشد.

  فرماندار شهرستان به نقش موثر رسانه ها در تنوير افکار عمومي اشاره کرد و گفت: رسانه ها علاوه بر انعکاس واقعيت هاي موجود در جامعه بايد به کمک نظام آمده و تلاش هاي دشمن براي سياه نمايي نارسايي هاي جامعه را با روشن کردن ذهن مردم و افکار عموم خنثي کنند.

  علي تعالي، افزود: بي شک در شرايطي هستيم که با اتفاقات رخداده در سطح بين الملل و اقتصاد در چند وقت اخير سبب شده نارسايي هايي در جامعه ايجاد شود که دغدغه مردم را در پي داشته باشد.

  وي با بيان اينکه در سايه اتحاد و همدلي ملت با انقلاب چون گذشته مي توانيم از شرايط موجود خارج شويم تاکيد کرد: کشور ما در بازه هاي مختلف از تهاجم گروهک هاي ضد انقلاب در آغاز انقلاب تا 8 سال دفاع مقدس و مبارزه عليه جنگي که تحميل شده بود  به دور نبوده که همواره با اتحاد و همبستگي ملت و نظام با آنها مبارزه کرده است.

  تعالي نقد سازنده را از اصول اصلي و روشنگر مسير براي رسيدن به اهداف نظام دانست و عنوان کرد: رسانه ها درکنار بيان نقدهاي سازنده با سياه نمايي ها مبارزه کنند و توجه داشته باشند که امروزه نقش آنها در تنوين افکار عمومي و سطح آگاهي جامعه بسيار پررنگ است.

  فرماندار شهرستان همدان ادامه داد: امروزه برخي گروه هاي ضد انقلابي خارج از کشور سعي دارند تحت نقاب دفاع و دلسوزي مردم باعث ايجاد تشويش و ناهماهنگي در سطح جامعه شوند که قطع به يقين مردم به خوبي مي دانند که اين تلاشها نه تنها در راستاي دلسوزي از آنها نيست بلکه هدف اصلي تنها صدمه به نظام است.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 93
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.