تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
3 شهریور 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون فرماندار همدان:
 • بلوار سردار شهيد همداني، ابتداي جاده ملاير و بلوار آيت‌الله نجفي از نقاط حادثه‌خيز همدان هستند
 • معاون فرماندار همدان:

  بلوار سردار شهيد همداني، ابتداي جاده ملاير و بلوار آيت‌الله نجفي از نقاط حادثه‌خيز همدان هستند.

  رضا زماني در شوراي ترافيک شهرستان همدان، با اشاره به اجراي موفقيت‌آميز اجراي عمليات عمراني در بلوارشهيد احمدي‌روشن و کاهش مشکلات موجود در اين بلوار اظهار کرد: بلوار سردار شهيد همداني، جاده ملاير و بلوار آيت‌الله نجفي از نقاط حادثه‌خيز همدان هستند که در اين جلسه راهکارهاي لازم براي حل اين مشکلات مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

  وي در رابطه با استفاده از اعتبارات ماده 23 براي نصب نرده‌ها در بلوار شهيد همداني بيان کرد: نصب نرده به زيباسازي شهر کمک مي‌کند و مي‌تواند براي جلوگيري از تصادفات در ورودي شهر راه‌حل مناسبي باشد ونصب 4 لرزاننده در مسير رفت و برگشت باعث کاهش تصادفات در اين منطقه مي‌شود.

  معاون امور عمراني فرمانداري شهرستان همدان درباره نرده‌کشي ورودي همدان گفت: از منظر زيباسازي شهرنصب نرده در ورودي شهرهمدان براي کاهش تلفات موجود مناسب نيست اما ايجاد لرزاننده مي‌تواند راه‌حل مناسبي باشد

  .

  وي درباره نصب دوربين‌هاي مدار بسته در بلوار انقلاب خاطرنشان کرد: به‌زودي دوربين‌هاي مدار بسته در بلوار انقلاب راه‌اندازي و تخلفات ثبت و از طريق پيامک به صاحبان خودرو ارسال خواهد شد البته در حال حاضر توسط 10 دوربين در سطح همدان کنترل سرعت خودروها انجام مي‌گيرد.

  زماني با بيان ميانگين تصادفات درون‌شهري بين سال‌هاي 84 تا 94 گفت: ميانگين تصادفات از هر 100 هزار نفر 12 نفر است و امسال تعداد تصادفات درون‌شهري کاهش يافته اما فوت‌شدگان افزايش داشته به طوريکه در سال گذشته 46 نفر آمار فوت ناشي از تصادفات بود که امسال اين تعداد به 49 نفر رسيده است.

  رئيس پليس راهنمايي ‌‌ورانندگي شهرستان همدان نيز با بيان آغاز فاز دوم تسهيل تردد در بلوار سردار شهيد حسين همداني واقع در بلوار فرودگاه بيان کرد: بيشتر مشکلات موجود در قطعه اول اين بلوار يعني بلوار انقلاب به علت تردد زياد خودروها است که بخشي از مشکلات موجود حل شده و فاز دوم عمليات در بلوار فرودگاه شامل نصب نرده و دوربين و ايجاد لرزاننده در حال اجراست.

  سرهنگ زنگنه درباره بلوار انقلاب نيز اضافه کرد: در سال گذشته اين بلوار باعث بروز تلفاتي به ويژه مأموران شهرداري بود که با توصيه راهنمايي و رانندگي به شهرداري امسال براي انجام فعاليت‌ها وسايل مکانيزه را جايگزين نيروي انساني کرده‌اند و از ابتداي سال تا کنون شاهد کاهش چشمگيرتلفات در اين منطقه هستيم.

  وي درباره اجراي عمليات‌هاي لازم در بلوار انقلاب بيان کرد: دوربين‌هاي راهنمايي و رانندگي در حال راه‌اندازي است و از شهرداري براي کاهش تصادفات درخواست نصب لرزاننده‌هاي عمقي و نصب نرده اطراف پل‌هاي عابر پياده کرديم چرا که ايجاد و نصب لرزاننده‌ها در فواصل زماني مشخص باعث آرام شدن ترافيک مي‌شود.

  رئيس پليس راهنمايي ‌‌ورانندگي شهرستان همدان درادامه خاطرنشان کرد: اجراي اصلاح هندسي سه‌راهي بلوار امام(ره)، ورودي شهرک فرهنگيان باعث مختل شدن ترافيک مي‌شود.

  وي درباره معرفي بلوار همداني به عنوان حادثه‌خيزترين نقطه شهرعنوان کرد: علت معرفي اين بلوار به عنوان نخستين نقطه حادثه‌خيز همدان به علت بروز تلفات زياد آن است.

  رئيس پليس راهنمايي ‌‌ورانندگي استان همدان در ادامه درباره اقدامات لازم براي کاهش آمار تصادفات در بلوار آيت‌الله نجفي بيان کرد: براي اين بلوار اصلاح هندسي به شهرداري درخواست شده بود که خوشبختانه در حال اجرا است.

  وي در رابطه با آمار تصادفات در بلوار آيت‌الله نجفي گفت: آمار تصادفات و فوتي‌هاي ناشي از تصادفات متغير است به طوريکه در سال 90 سه، 93 چهار، 95 يک و 96 دو فوتي گزارش شده است.

  زنگنه درباره امنيت بلوار اضافه کرد: وجود پارک فدک در آن منطقه محل مناسبي براي استراحت مسافران است و براي همين  نصب سرعت‌گير و نرده‌کشي دراطراف پل عابر پياده به فاصله 200 متر از هرطرف مناسب است.

  رئيس پليس راهنمايي ‌‌و رانندگي استان همدان درباره نصب سرعت‌گير براي اين بلوار خاطرنشان کرد: ورودي اسلامشهر به بلوار آيت‌الله نجفي نياز به سرعت‌گير دارد که خودروها با سرعت وارد معبر اصلي نشوند همچنين تميز کردن کف‌نوشته‌ها مانع از تصادفات مي‌شود.

  وي درباره مشکل موجود در جاده ملاير نيز بيان کرد: احداث پل عابر پياده در اين جاده مشکلي را حل نمي‌کند و تنها راه‌حل احداث کُندروها است.

  معاون عمراني شهردار همدان نيز درباره اجراي فاز2 پل غدير گفت: انجام فاز 2 پل غدير به مناقصه گذاشته شده و تا 31 مردادماه براي اعلام پيشنهاد قيمت و طرح تمديد شده است به طوريکه اين پروژه تا اوايل پاييز به اجرا مي‌رسد و براي اجراي آن دو طرح فلزي و بتوني درخواست کرديم.

  موسي رسولي در رابطه با نرده‌کشي بلوار فرودگاه براي جلوگيري از عبور موتورسواران بيان کرد: از لحاظ بصري انجام اين کار براي ورودي شهر مناسب نيست و تنها در صورتي مي‌توان اين پيشنهاد را به اجرا گذاشت که نرده‌هاي جديد که به زيباسازي شهر کمک مي‌کنند، خريداري شوند اما اين پيشنهاد به اعتبار مالي زيادي نياز دارد.

  وي با اشاره به سردسير بودن و شرايط جوي استان همدان اظهار کرد: با توجه به شرايط آب و هوايي همدان و بارش‌هاي زيادي که پشت سرمي‌گذارد، احداث لرزاننده‌ها باعث آبگرفتگي و يخ‌زدگي در سطح شهر مي‌شود.

  معاون شهردار همدان درباره مشکلات موجود براي اجراي پروژه‌هاي شهرداري گفت: تمامي مشکلات موجود مالي است به طوريکه 80 درصد درآمد شهرداري‌ها از طريق صدور پروانه ساخت‌وساز است که با توجه به مشکلات اقتصادي موجود صدور مجوز کاهش چشمگيري داشته است.

  وي در رابطه با اجراي پروره دور برگردان در بلوار آيت‌الله نجفي اظهار کرد: با وجود تمام مشکلات مالي طرح اين پروژه آماده بوده و تا پايان امسال به اتمام مي‌رسد که اعتبار لازم براي انجام اين پروژه 4 ميليارد تومان است.

  رسولي درباره ‌پل هاي عابر پياده خاطرنشان کرد: 19 پل عابر پياده در سطح شهر احداث شده که 14 پل به صورت مکانيزه در سطح شهر قرار داده اما متأسفانه تمامي پل‌هاي مکانيزه مورد سرقت واقع شده است.

  معاون عمليات شهرستان همدان نيز در رابطه با سرقت‌هاي صورت گرفته از پل‌هاي عابر پياده گفت: هيچ‌گونه گزارش مکتوبي از سوي شهرداري در اين زمينه به نيروي انتظامي ارسال نشده است اما به محض دريافت اين اخبار فورا اقدام به پيگيري مي‌شود.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 157
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.