تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
6 فروردین 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون سياسي ـ اجتماعي فرمانداري همدان
 • فعاليت سمن‌هاي همدان در حوزه مقابله با مواد مخدر رضايت‌بخش است
 • معاون سياسي ـ اجتماعي فرمانداري همدان:

  فعاليت سمن‌هاي همدان در حوزه مقابله با مواد مخدر رضايت‌بخش است

  معاون سياسي ـ اجتماعي فرمانداري همدان گفت: فعاليت سازمان‌هاي مردم‌نهاد همدان در حوزه مقابله با مواد مخدر رضايت‌بخش است.

  علي‌اصغر ناظري‌پور ظهر امروز در نشست هم‌انديشي کارآفريني بهبوديافتگان اعتياد، با بيان اينکه ديدگاه شخصي من اين است به بهبوديافته نبايد بدون ضابطه کمک کرد، اظهار کرد: مواقعي هست که بهبوديافته در شرايط خاصي مصرف مواد مخدر را کنار گذاشته و همين که به او با ارائه تسهيلات و مواردي از اين دست کمک مي‌کنيم، فرد گذشته خود را فراموش کرده و مسير زندگي‌اش تغيير مي‌کند.

  وي با تأکيد بر اينکه قطع مصرف مواد مخدر چارچوب محکمي دارد، گفت: فرد بايد به اين چارچوب اعتقاد و باور داشته باشد چراکه اگر اين باور وجود نداشته باشد امکان نجات از اين معضل نيست.

  معاون سياسي ـ اجتماعي فرمانداري همدان بيان کرد: کارهاي فرهنگي بزرگي در حوزه مبارزه با مواد مخدر با حضور کارشناسان و بهبوديافتگان انجام شده است.

  وي با بيان اينکه مسؤولان کشوري نيز اذعان دارند به مرحله تثبيت در آسيب‌هاي اجتماعي رسيده‌ايم، افزود: در همدان نيز کارهاي بزرگي در اين حوزه انجام شده است زيرا زماني هر کجاي شهر شاهد وجود معتاد و پاتوق آنها بوديم اما در حال حاضر اين طور نيست.

  ناظري‌پور با بيان اينکه شايد عملکرد سيستم دولتي در مقابله با مواد مخدر آن طور که بايد، نبوده است، تصريح کرد: سازمان‌هاي مردم‌نهاد در اين حوزه بيشتر کار کرده‌اند و ساختار دولتي را براي اقدامات اساسي در اين خصوص هدايت کرده‌اند.

  وي با تأکيد بر اينکه در حوزه آسيب‌هاي اجتماعي و مشخصاً در حوزه مقابله با مواد مخدر اقدامات موثري انجام شده است، ادامه داد: تربيت نيروي انساني و گفتمان‌سازي خوبي انجام شده و براي همه چيز راهکار داريم.

  معاون سياسي ـ اجتماعي فرمانداري همدان خاطرنشان کرد: يکي از معضلات جدي با توجه به اينکه بهبوديافته بسيار است، مراقبت از آنهاست؛ سال‌هاي سال است اين موضوع مطرح شده و اکنون در حال شکل‌گيري است.

  وي در بخش ديگر سخنانش با بيان اينکه در مسائل اقتصادي متأسفانه فرهنگسازي صورت نگرفته است، يادآور شد: از جمله اين موارد در خريد طلا با توجه به وضعيت اقتصادي کنوني است که در دنيا 6 درصد کاهش خريد طلا گزارش شده و در کشور ما 202 درصد افزايش يافته است چراکه فرهنگ‌سازي در اين حوزه صورت نگرفته است.

  ناظري‌پور با تأکيد بر اينکه اميد است تجربه سازمان‌هاي مردم‌نهاد و بهبوديافتگان با توجه به موفقيت در حوزه مقابله با مواد مخدر در بحث اقتصادي نيز تسري يابد، اظهار کرد: بايد در بحث اقتصادي فرهنگ‌سازي و گفتمان‌سازي انجام شود.

  وي با بيان اينکه در بهره‌وري نيز بايد فرهنگ‌سازي صورت گيرد، گفت: در مصرف آب، برق، انرژي و... بيشترين مصرف را داريم که در اين خصوص نياز به فرهنگسازي است.

  معاون سياسي ـ اجتماعي فرمانداري همدان با تأکيد بر اينکه انسان‌ها سرمايه اجتماعي کشور هستند، بيان کرد: با توجه به روند کلي کشور که عقلانيت و منطق است بايد بتوانيم از بحث تثبيت قيمت‌ها عبور کنيم براي مراکز توليدي و رونق توليد نيز گام‌هايي برداريم.

  رئيس مجمع سازمان‌هاي مردم‌نهاد استان همدان نيز در اين جلسه با بيان اينکه مشکل اشتغال و بيکاري يکي از معضلات در جامعه است، افزود: اين موضوع يکي از چالش‌هاي اصلي دولت است و اميدواريم با تدابير لازم از سوي دولت اين معضل به حداقل برسد.

  سيدمصطفي موسوي با اشاره به تشکيل کميته آموزش به منظور توانمندسازي مخاطبان در مجمع سمن‌هاي استان، تصريح کرد: آموزش به بهبوديافتگان به عنوان يکي از افراد جامعه در دستور کار اين کميته است.

  وي با بيان اينکه بعد از درمان مبتلايان به اعتياد امروز براي اشتغال بهبوديافتگان گام‌هايي برداشته شده است، ادامه داد: به منظور اشتغال بهبوديافتگان بايد تسهيلات خاصي براي آنها در نظر گرفته شود.

  رئيس مجمع سازمانهاي مردم‌نهاد استان همدان خاطرنشان کرد: آمادگي انعقاد تفاهم‌نامه با شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان به منظور برگزاري کارگاهي براي کسب و کار بهبوديافتگان داريم؛ بايد برنامه‌ريزي همه جانبه براي بهبوديافتگان و خانواده آنها در اشتغال و کسب و کار داشته باشيم.

  نايب رئيس مجمع سازمان‌هاي مردم‌نهاد استان همدان نيز يادآور شد: اشتغال بهبوديافتگان در همدان مهم است و سازمان‌هاي مردم‌نهاد به اين موضوع توجه دارند.

  محمدرضا غلامي با بيان اينکه يکي از چالش‌هاي اصلي اين است که دولت صرفاً بسترسازي مي‌کند و ايجاد انگيزه براي بهبوديافتگان را در دستور کار ندارد، اظهار کرد: بايد به اين مهم توجه شود.

   

  وي به ارائه چند راهکار در اين خصوص اشاره کرد و گفت: معتقديم مسؤولان بايد موانع تسهيلات بهبوديافتگان را کم کنند؛ بايد بسته‌هاي پيشنهادي مسؤولان براي حمايت از بهبوديافتگان و مشاوره‌هاي رايگان شغلي براي آنها داشته باشند.

  نايب رئيس مجمع سازمان‌هاي مردم‌نهاد استان همدان بيان کرد: همکاري کارشناسان دولتي در طرح‌نويسي و ارائه طرح از سوي آنها به بهبوديافتگان که اکنون کمرنگ است از ديگر راهکارهاي پيشنهادي است.

  وي خواستار مطالبه مطالب سازمان‌هاي مردم‌نهاد در اين خصوص شد و افزود: سازمان‌هاي مردم‌نهاد نيز بايد با فرهنگسازي به جوانان و بهبوديافتگان کمک کنند.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 90
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.