مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
14 خرداد 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان در ايسنا مطرح کرد:
 • ورود دستگاه قضا در اتفاقات اخير اميد را در دل مردم زنده مي‌کند
 • فرماندار همدان در ايسنا مطرح کرد:

  ورود دستگاه قضا در اتفاقات اخير اميد را در دل مردم زنده مي‌کند

  فرماندار همدان گفت: تکانه‌هاي شديد اقتصادي مخاطراتي را به لحاظ اقتصادي و اجتماعي براي جامعه ايجاد کرده که نگراني‌هايي را در بخش‌هاي مختلف جامعه و اقشار جوان به وجود آورده است و اميدواريم بتوانيم اين آسيب را به فرصت تبديل کنيم.

  علي تعالي امروز با حضور در دفتر خبرگزاري ايسنا به مناسبت هفته خبرنگار، با تأکيد بر نقش رسانه‌ها در جلب اعتماد ملي، اظهار کرد: گزارشاتي که از بخش‌هاي مختلف در رسانه‌ها و فضاي مجازي پخش مي‌شود، اعتماد جامعه را سلب کرده است و مردم نسبت به سياست‌ها بي‌اعتماد شده‌اند.

  وي بيان کرد: رسانه‌هاي خارجي به عنوان ابزارهاي کشورهايي که ميانه خوبي با ايران ندارند از اين وضعيت استفاده کرده و بزرگنمايي در اخبار مديراني که فساد مالي دارند، منتشر مي‌کنند

  .

  تعالي با اشاره به اينکه سرمايه اجتماعي بزرگترين سرمايه هر نظام است، افزود: اگر سرمايه اجتماعي از دست برود همه چيز از هم مي‌پاشد و با هيچ مکانيسمي نمي‌توانيم حاکميت را تثبيت کنيم.

  وي با تأکيد بر اينکه اگر سرمايه اجتماعي را به علت عدم اعتماد از دست بدهيم هر چه صحبت کنيم نه تنها اثر ندارد بلکه اثر عکس خواهد داشت، اظهار کرد: زماني جوانان پاي صحبت مسئولان مي‌نشينند که اعتماد داشته باشند و حرف و عمل مسئول تطابق داشته باشد.

  فرماندار همدان با بيان اينکه يکي از وظايف اين است که در حد مسئوليت خود وقايع را به طور دقيق و کارشناسي منعکس کنيم، خاطرنشان کرد: در چنين شرايط بدي عناصر خوب نيز در کشور وجود دارد بنابراين نبايد تحت‌تأثير رسانه‌هاي خارجي نباشيم چرا که هنوز هم نيروهاي پاک در همه ارکان نظام وجود دارد.

  وي بيان کرد: دولت تغييراتي را در برخي ارکان اقتصادي خود دارد به طوريکه بانک مرکزي هر چند يک وزارتخانه نيست اما سياست‌هاي آن به شدت مباحث اقتصادي کشور را درگير مي‌کند.

  وي تصريح کرد: اگر تصميم غلط و نابجايي گرفته و استمرار پيدا کند مي‌تواند آسيب‌ها و ريخت‌وپاش در منابع ارزي و عدم نظارت لازم به نوع تخصيص ارز به کالاي ضروري و به کالاهاي بي‌ارزش وارداتي اين وضعيت را ايجاد کند که با تغييراتي که دولت داشته اگر سياست‌هاي لازم را اتخاذ کند وضعيت متزلزل امروز را بتوانيم بهبود بخشيم و ثبات نسبي در وضعيت اقتصادي داشته باشيم.

  تعالي با بيان اينکه بزرگترين ضربه‌اي که نظام در دوره‌هاي مختلف از آن آسيب ديده است سوءاستفاده برخي مسئولان از جايگاه و موقعيت خود بوده، افزود: هنوز هم مسئولاني داريم که از موقعيت خود سوءاستفاه نکرده‌اند و حتي فرزندانشان در جايي استخدام نشده است.

  وي با اشاره به اينکه ورود دستگاه قضا در اتفاقات اخير اميد را در دل مردم زنده خواهد کرد، يادآور شد: قرارهايي که صادر شده اگر سريعاً رسيدگي شود مردم هم اميدوارتر خواهند شد.

  فرماندار همدان با بيان اينکه تبعيض بالاترين تهديد براي يک نظام است، تأکيد کرد: اختلاف طبقاتي در شرايط کنوني جامعه صبر قشر جوان را به سر آورده است و يک جوان نمي‌تواند تحمل کند در چنين شرايطي، اعضاي يک خانواده خودروي ميلياردي داشته باشند.

  وي با اشاره به اينکه انباشت ثروت در گوشه‌اي از کشوري که داراي ثروت زيادي است، براي جامعه قابل تحمل نيست، گفت: مسئولان افرادي هستند که از دل نظام برخاستند و اراده‌اي براي ظلم ندارند اما وقتي در جايگاهي قرار دارند که توان اداره آن را نداشته باشند در واقع به جامعه ظلم مي‌کنند.

  تعالي با تأکيد بر اينکه بي‌عدالتي و ظلم خطر بزرگي است که اگر به سرمنشأ نهايي برسد هر حاکميتي را مي‌تواند دچار تهديد کند، بيان کرد: اميدواريم بتوانيم سياست‌هايي که منجر به اين شکاف اقتصادي شده تصحيح کنيم چرا که توجيه کردن جايي ندارد.

  فرماندار همدان در پاسخ به سوال ايسنا درباره بهترين و بدترين خبري که در دوره خدمت خود در همدان شنيده است، گفت: بهترين خبر براي همدان راه‌اندازي قطار و سفر رئيس جمهور به استان بود و شهادت سردار همداني و درگذشت يکي از نيروهاي نظامي فرمانداري و مراجعات مردمي به علت مشکلات اقتصادي از خاطرات بد مديريتي بنده در همدان بود.

  وي در پاسخ به ديگر سوال ايسنا درباره اينکه براساس گزارش مرکز آمار همدان دومين استان بعد از تهران از نظر تورم در تيرماه بوده است، خاطرنشان کرد: در

   تورم نقطه‌اي اين اتفاقات مي‌افتد متأسفانه بخش‌هاي نظارتي در قيمت‌ها و درج قيمت بر روي محصول مصرفي خوب وارد نشده و افزايش قيمت مايحتاج عموم را در پي داشته و در شرايطي نتوانستيم خوب نظارت کنيم اما در مجموع وضعيت همدان نسبت به ساير استان‌ها مطلوب است.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 209
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.