تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
6 فروردین 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان:
 • شهر را از حاشيه‌ها دور کردم/ ايجاد فضاي رواني عامل تورم و گراني/ فارس رسانه‌اي امانت‌دار است
 • فرماندار همدان:

  شهر را از حاشيه‌ها دور کردم/ ايجاد فضاي رواني عامل تورم و گراني/ فارس رسانه‌اي امانت‌دار است

  فرماندار همدان با بيان اينکه روش من در ورود به همدان مبتني بر حفظ آرامش در جامعه با رعايت احترام به همه جريانات سياسي بود، گفت: معتقد بودم نبايد زياد به حاشيه‌ها ورود داشت که کار اصلي مسؤولان ارشد استان حل و فصل اين حاشيه‌ها باشد.

  علي تعالي فرماندار همدان و عليرضا بابايي مدير روابط عمومي فرمانداري همدان به مناسبت روز خبرنگار از دفتر خبرگزاري فارس بازديد کردند و به سوالات خبرنگاران اين مجموعه پاسخ دادند

  .

  شناخت من از همدان منجر به اتفاقات خوب و مثبت شد

  علي تعالي در ابتدا در پاسخ به اين سوال که برخي معتقدند شما شناخت زيادي از همدان نداريد، اظهار کرد: هر کسي ممکن است قضاوتي از يک مدير داشته باشد، اما ممکن است يکي به فرايند کار و يکي به نتيجه توجه داشته باشد، که نتيجه نشان دهنده کارکرد فرايندهاست.

  وي ادامه داد: اگر کسي بدون شناخت از يک منطقه، جريانات سياسي، مباحث اجتماعي و تحولات يک شهر روي کار آيد، تصميم اشتباه خواهد بود.

  فرماندار همدان با بيان اينکه بنده از همان روزهاي اول کار نقاط ضعف و قوت شهر را رصد کردم، بيان کرد: طبق رصدي که در مقايسه همدان با ساير شهرها صورت گرفت، همدان از امن‌ترين شهرهاست و اين مهم اتفاقي به دست نيامده و نشان از اشراف عملکردي و اطلاعاتي دارد.

  وي يادآور شد: همدان که يک شهر سياسي بوده و برخي از جرقه‌هاي سياسي نيز از اين منطقه زده شده و همه کشور را تحت تأثير قرار داده است، بنابراين نمي‌توان در اين شهر سياسي بدون شناخت امنيت خوبي را رقم زد و بدون تنش سياسي کار را پيش برد.

  وي با بيان اينکه روش من در ورود به همدان مبتني بر حفظ آرامش در جامعه با رعايت احترام به همه جريانات سياسي بود، ادامه داد: معتقد بودم نبايد زياد به حاشيه‌ها ورود داشت که کار اصلي مسؤولان ارشد استان حل و فصل اين حاشيه‌ها باشد.

  فرماندار همدان با تأکيد بر اينکه حاشيه‌ها باعث مي‌شود يک استان از توسعه باز بماند، بيان کرد: افرادي که مي‌گويند بنده شناختي نسبت به شهرستان ندارم، نتيجه کار نشان از اين اشتباه بودن اين نگاه دارد زيرا نتيجه رفتار من در شهرستان باعث آرامش سياسي شده است.

  وي تصريح کرد: ديدگاه‌هاي افراطي براي جامعه امروز ما دردسرساز خواهد بود؛ بايد متعادل رفتار کنيم و همه جناح‌هايي که داخل نظام هستند را در حلقه خودي بدانيم، ضمن اينکه ممکن است منتقد باشيم.

  هجوم مردم به برخي کالاها منجر به تورم شد

  تعالي در خصوص وضعيت کنوني گراني و تورم در جامعه نيز گفت: يکي از علل گراني‌ها به فرهنگ عامه مردم برمي‌گردد، اين درست نيست که برخي اصناف و مردم با ايجاد فشار رواني، کالاهاي اساسي و مايحتاج را ذخيره کرده و موجب کمبود يا گراني آن شوند.

  وي با تأکيد بر اينکه بايد فرهنگ جامعه نسبت به اين مسئله اقتصادي تغيير کند، گفت: در بسياري از کشورها نيز هنگام گراني يک کالا، از هجوم به سمت آن خودداري کرده و سعي در ايجاد تعادل رواني دارند در صورتي که در برخي مواقع در کشور ما چنين نيست.

  فرماندار همدان با بيان اينکه در دوران دفاع مقدس نيز هنگامي که کالايي کم بود، مردم کمتر خريد مي‌کردند، بيان کرد: در دهه 40 انقلاب اين فرهنگ در جامعه ما کمرنگ شده و با ايجاد فضاي رواني موجب ذخيره کالا در انبار شده و يا از يک کالا به مقدار زيادي خريداري مي‌کنند.

  وي فضاي فعلي اقتصادي جامعه را نيازمند کمک مردم دانست و گفت: اکنون در بسياري از اقلام کالايي مشکلي نداريم و بايد مردم دست در دست هم بدهند تا اين مشکلات رفع شود زيرا دولت به تنهايي نمي‌تواند.

  تعالي با تأکيد بر اينکه جرائم نيز ديگر براي اصناف گرانفروش بازدارنده نيست، تصريح کرد: ستاد تنظيم بازار به صورت هفتگي تشکيل مي‌شود و تعزيرات، اصناف، سازمان صنعت و معدن ورود کرده و نظارت مي‌کنند.

  کاهش 80 درصدي جولان اراذل و اوباش در همدان

  فرماندار شهرستان همدان در ادامه در پاسخ به اين سوال که طي چهار سال خدمت در همدان چه کارهاي شاخص راضي‌کننده‌اي داشتيد، اظهار کرد: زماني که به شهرستان همدان آمدم، در حوزه امنيتي برخي از جرائم همچون سرقت و جولان اراذل و اوباش آمار بالايي داشت که اکنون طبق آمار نيروي انتظامي وضعيت بهبود يافته است.

  وي با بيان اينکه اکنون در جولان اراذل و اوباش کاهش 80 درصدي را شاهد هستيم، خاطرنشان کرد: زماني که بنده به همدان آمدم دغدغه اول جلسات شوراي تأمين در خصوص اراذل و اوباش بود که اکنون اين مشکل کمتر شده است.

  تعالي با بيان اينکه در آسيب‌هاي اجتماعي نيز پراکندگي معتادان را در سطح شهر داشتيم، گفت: اين معتادان که در زمين‌هايي مخروبه بودند که اين زمين‌ها در حوزه ستاد مبارزه با مواد مخدر و همکاري شهرداري پاکسازي و بلوک‌بندي شد.

  وي با اشاره به اينکه در سال 92، 22 منطقه تجمع معتادان پاکسازي شد، گفت: افزايش ظرفيت کميسيون ماده 14 باعث شد بسياري از معتادان را از پارک‌ها جمع کنيم که هدايت معتادان به تپه پيسا نيز جزو سياست‌هاي ما بود تا اين افراد از فضاهاي شهري دور شوند چون سيماي شهر را زشت مي‌کردند.

  فرماندار همدان يادآور شد: در حوزه سياسي نيز چهره‌هاي سياسي مختلفي از تمام طيف‌هاي سياسي مجوز سخنراني گرفتند که شاهد کمترين تنش باشيم.

  عامل اصلي خودکشي مسائل اقتصادي و معيشتي است

  وي در بخش ديگري از سخنانش به پديده خودکشي و افزايش آن اشاره کرد و گفت: خودکشي پديده‌اي اجتماعي است که علل مختلفي از جمله اقتصاد و مباحث معيشتي نقش اصلي را دارد زيرا با التهاب اقتصادي و مباحث رواني در خانواده‌ها چنين پديده‌هايي رخ مي‌دهد.

  تعالي طلاق و نبودن وضع اقتصادي مناسب را از ديگر عوامل خودکشي دانست و افزود: دانشگاه‌ها و مراکز علمي بايد در اين زمينه وارد شده و کار تحقيقاتي انجام دهند.

  خدمات‌رساني به روستاها و اتصال همدان به شبکه ريلي کشور اتفاق خوشايندم در همدان بود

  وي در خصوص اتفاق خوشايندي که طي خدمتش در همدان داشت، نيز گفت: در سال‌هاي ابتدايي حضورم در همدان، به يک روستايي از بخش مرکزي رفتم که آب و گاز نداشت در حالي که تصورم بر اين بود همدان که شهر برخوردار و نزديک به مرکز است، نبايد با چنين مشکلاتي مواجه باشد.

  فرماندار همدان بيان کرد: زندگي اهالي اين روستا که 85 خانوار در آن زندگي مي‌کنند، تنها با يک باريکه آب مي‌گذشت که چندان خوشايند نيست و مردم در مضيقه بودند.

  وي خاطرنشان کرد: بعد از پيگيري‌هايي که صورت گرفت، مجوز حفر چاه براي انتقال آب انجام شد و مجوز گازکشي به اين منطقه نيز داده شد که اين اتفاق مرا بسيار خرسند کرد زيرا همين کارهاي کوچک براي روستاها اميدهاي بزرگي را در بين اهالي مي‌آفريند.

  تعالي با تأکيد بر اينکه در جلسات نيز سعي بر اين بود که توزيع اعتبارات به مناطق روستايي بيشتر مد نظر قرار گيرد، افزود: جهت‌گيري چهار سال و نيم خودم بيشتر در اين حوزه بود.

  وي خوشحالي ديگرش را اتصال همدان به شبکه ريلي کشور دانست و گفت: با وجود گذشت سال‌هاي سال و نبود اعتبارات و مشکل ريل، سرانجام قطار به همدان رسيد که در ادامه با با برقي شدن آن تحول بزرگي براي اين استان رخ خواهد داد.

  صداقت خبري فارس محرز است

  وي در پايان ضمن تشکر از خبرگزاري فارس در پوشش اخبار فرمانداري همدان اظهار کرد: صداقت خبري خبرگزاري فارس محرز است، در طي اين سال‌ها انتظاري که از اين رسانه در رعايت امانت داشتيم، کاملاً محقق شد و مطالب خبري بنده نيز کم شد و نه اضافه که از اين بابت از اين مجموعه تشکر مي‌کنم.

  در پايان فرماندار همدان از مدير خبرگزاري فارس در همدان تقدير کرد.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 111
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.