تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
27 اسفند 1397 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  رئيس مرکز بهداشت شهرستان همدان:
 • سايت دوچرخه‌سواري در همدان ايجاد شود
 • رئيس مرکز بهداشت شهرستان همدان:

  سايت دوچرخه‌سواري در همدان ايجاد شود

  رئيس مرکز بهداشت شهرستان همدان با بيان اينکه در شهر همدان زيرساختي براي دوچرخه‌سواري وجود ندارد، گفت: با توجه به پتانسيل خوب استان همدان و تواني که در مجموعه مديريتي استان وجود دارد و براي کاهش بيماري‌هاي غير واگير بايد يک سايت دوچرخه‌سواري راه‌اندازي کنيم.

  محمد خيرانديش در کارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان همدان، با اشاره به اينکه پياده‌راه‌سازي خيابان‌هاي همدان گامي براي فعاليت بدني و پياده‌روي افراد بود، افزود: ايجاد لاين دوچرخه‌سواري در همدان مهمترين کاري است که بايد در همدان انجام شود.

  وي با تأکيد بر اينکه دوچرخه‌سواري يکي از فعاليت‌هايي است که به سلامت جامعه کمک مي‌کند، اظهار کرد: فقط 25 درصد سلامت به وزارت بهداشت مربوط است و مابقي به خود مردم و ارگان‌هايي که با موضوع سلامت مرتبط است، برمي‌گردد، در نتيجه مي‌طلبد تمام سازمان‌هاي موجود به علاوه وظايفي که دارند، در راستاي سلامت جامعه نيز تلاش کنند.

  خيرانديش با اشاره به اينکه در سال‌هاي گذشته براي کاهش و جلوگيري از بيماري‌هاي غيرواگير تلاش چنداني نشده است، خاطرنشان کرد: بيماري‌هاي قلبي- عروقي يکي از علل اصلي مرگ‌ومير است که گريبانگير جامعه ما شده است.

  وي بابيان اينکه در سال‌هاي گذشته 40 درصد مرگ‌وميرها به علت بيماري‌هاي غيرواگير بود اما اکنون 80 درصد آن به بيماري‌هاي غيرواگير برمي‌گردد، يادآور شد: دانشگاه علوم پزشکي براي درمان بيماري‌هاي غيرواگير هزينه‌هاي زيادي کرده است اما هزينه‌ها بايد به سمت جلوگيري از بيماري‌ها برود.

  خيرانديش با اشاره به اينکه بايد عوامل خطر را بشناسيم، اضافه کرد: بسياري از عوامل خطر از رفتار‌هاي خود ما مي‌جوشد که يکي از مهمترين آن تغيير سبک زندگي و به دنبال آن کم‌تحرکي است و همين موضوع باعث شده افزايش وزن، ديابت، فشار خون بالا و ... در جامعه ما افزايش پيدا کند

  .

  رئيس مرکز بهداشت شهرستان همدان با اشاره به اينکه صداوسيما براي فرهنگسازي استفاده از دوچرخه و پياده‌روي به ويژه در قشر جوان به کمک بيايد، اظهار کرد: ميزان اميد به زندگي در کشور ما 74 سال است اما افراد زيادي به علت دلايل متفاوتي که مهمترين آن نبود فعاليت بدني است، زودتر فوت مي‌کنند بنابراين مي‌طلبد همه در زمينه جلوگيري از اين مباحث تلاش کنيم.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 143
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.