تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
27 اسفند 1397 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار شهرستان همدان
 • کار بزرگي در کنترل فاضلاب روستاي چشين در حال انجام است/ مانع از انتقال فاضلاب روستا به آب مي‌شويم.
 • فرماندار شهرستان همدان:

  کار بزرگي در کنترل فاضلاب روستاي چشين در حال انجام است/ مانع از انتقال فاضلاب روستا به آب مي‌شويم.

  فرماندار شهرستان همدان با بيان اينکه در حال انجام اقداماتي در روستاي چشين هستيم چرا که در حال حاضر فاضلاب اين روستا وارد آب شرب همدان مي‌شود، گفت: کار بزرگي در کنترل فاضلاب روستاي چشين در حال انجام است.

  علي تعالي در کارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان همدان آن را يکي از کارگروه‌هاي موفق شهرستان دانست و اظهار کرد: در اين کارگروه با کار کارشناسي اقدامات پيگيري مي‌شود  که اي کاش همه کارگروه‌ها به اين شکل عمل مي‌کردند.

  وي با اشاره به اقدامات محيط زيست در محور گنجنامه با هدف کنترل فاضلاب، گفت: اداره دامپزشکي ورود خوبي در کنترل بيماري آنفلوآنزا داشت و با اين وجود اينکه سال گذشته اين بيماري ابتدا در شهرستان همدان يافت شد، کنترل‌ خوبي صورت گرفت.

  فرماندار شهرستان همدان ادامه داد: در کنترل آبياري سبزي با آب فاضلاب مجوز ايجاد دو حلقه چاه داده شد که مي‌توان 50 تا 60 هکتار زمين  را آبياري کرد در صورتي که کار سختي به شمار مي‌آمد چرا که محدوده ممنوعه بود.

  وي خاطرنشان کرد: اين اقدام ‌70 تا 80 درصد باعث شده که ديگر سبزي با فاضلاب کشت نشود و کشاورزان بذر آن را بکارند.

  با اشاره به اينکه سطح زيرکشت سبزي با فاضلاب بسيار کم شده و در اين راستا نظارت عمومي نيز حساس شده و مردم از طريق فضاي مجازي پيگير هستند، افزود: اين موضوع مي‌تواند نظارت ما را بيشتر کند و اطلاع‌رساني خوبي صورت گيرد.

  تعالي با بيان اينکه در حوزه کنترل فاضلاب در دره مرادبيگ کار خوبي صورت گرفت، گفت: در حال انجام اقداماتي نيز در روستاي چشين هستيم چرا که در حال حاضر فاضلاب اين روستا وارد آب شرب همدان مي‌شود.

  وي با اشاره به اينکه کار بزرگي در کنترل فاضلاب روستاي چشين در حال انجام است، افزود:‌ اين فاضلاب به بخش اصلي وصل مي‌شود که اقدام خوبي است.

  فرماندار شهرستان همدان خاطرنشان کرد: يکي از مشکلاتي که طي سال‌هاي گذشته اتفاق افتاده اين است که بدون اينکه تصفيه‌خانه‌اي براي روستاها تعريف شود، شبکه فاضلاب را به دليل وجود اعتبار اجرايي کرده‌اند و اکنون کشاورزان به دليل خشک شدن چاه‌هايي آب از فاضلاب استفاده مي‌کنند.

  وي با اشاره به اينکه ما در خصوص موارد بسيار حساس، ورود کرده‌ايم، گفت: 60 تا 70 درصد اين موضوع حل شده و خوشبختانه کار خوبي در کميته برنامه‌ريزي صورت گرفته است.

  تعالي با بيان اينکه اعتباراتي براي طرح فاضلاب روستايي منقطه گردشگري امامزاده محسن(ع) اختصاص يافته است، تصريح کرد: اقدامات صورت گرفته قابل مقايسه با سال‌هاي ديگر نيست