تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
27 اسفند 1397 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون سياسي اجتماعي فرماندار همدان :
 • استفاده حداکثري از فرهنگسراهاي شهري در حوزه آموزش
 • معاون سياسي اجتماعي فرماندار همدان :

  استفاده حداکثري از فرهنگسراهاي شهري در حوزه آموزش

  آموزش در مناطق کمتر برخوردار از ضروريات کار ستاد پشتيباني سواد آموزي شهرستان است

  معاون سياسي اجتماعي فرمانداري همدان در شوراي پشتيباني نهضت سواد آموزي اين شهرستان گفت : ايران سرشار از سرمايه هاي انساني و اجتماعي است که با استفاده از اين سرمايه ها توانسته راه درست پيشرفت  کشور را مهيا سازد .

  وي افزود : رشد چشم گيري سرانه سواد آموزي در کشور را از برکات نظام و دين مبين اسلام دانست و افزود : تلاش کشور براي تصويب موقعيت ممتاز 97درصدي جمعيت  با سواد خود در جامعه جهاني است که اين ميزان نسبت به آمار جهاني 8 درصد بالاتر شده است .

  علي اصغر ناظري پور با اشاره به تاثير سواد آموزي و ريشه کني آن در جامعه تصريح کرد : جهان بيني، قدرت ملي، هماهنگي ، بينش و وحدت اجتماعي در گرو ريشه کني بي سوادي است .

  وي با تاکيد بر لزوم هماهنگي بيش از پيش ادارات با متوليان سواد آموزي شهرستان ابراز داشت : نهادهاي حمايتي چون بهزيستي و کميته امداد مي توانند با معرفي افراد بي سواد تحت پوشش خود به ريشه کني بيسوادي در شهرستان کمک کنند .

  اين مقام مسئول با بيان اينکه شوراي شهر همدان پيگير مسائل فرهنگي است خاطر نشان شد : شوراي شهر قول مساعد قرار دادن فضاي آموزش سواد آموزان مناطق مختلف شهري را داده است .

  وي خطاب به مديران نواحي يک و دو آموزش و پرورش شهرستان همدان گفت : متوليان آموزش نهضت  سواد آموزي آموزش و پرورش شهرستان بهره گيري از فضاي مرکز فرهنگي ولايت کوي خضر را نياز سنجي و به اين ستاد اعلام کند .

  ناظري پور به بهره مندي از فضاهاي موجود فرهنگ سراهاي شهر در کاربرد هاي آموزشي و فرهنگي اين ستاد تاکيد داشت و عنوان کرد : بهره مندي از فضاهاي موجود نيازمند برنامه کاري است .

  وي افزود: با آموزش و سواد آموزي مي توان نگرش ها در حوزه اشتغال را هم تغيير داد و کسب و کار هاي کوچک و سود آوري را حتي در فضاي کوچک خانه ايجاد کرد .

  معاون سياسي اجتماعي فرمانداري شهرستان همدان اضافه کرد : سوابق نشان داده شناخت استعداد ، توجه به توانايي ها و استفاده از تجربيات در زندگي و کار ، همواره  باعث پيشرفت روبه رشد خود و اطرافيان سواد آموزان شده است .

  وي افزود : مشخص کردن اهداف ،  برنامه ريزي و حرکت مصمم در راه تحقق اهداف پيش روي ستاد پشتيباني نهضت سواد آموزي شهرستان در مناطق کمتر برخوردار از جمله ضروريات کار در اين حوزه است .

  ناظري پور به تلاش نمايندگان سواد آموزي آموزش و پرورش نواحي يک و دو شهرستان همدان اشاره کرد و گفت : بايد از ادارات مطالبه کار داشته باشيد و نبايد در امر سواد آموزي و ريشه کني اين مهم منتظر اقدام يکسويه دستگاه ها باشيد  .

  وي خواستارکار سواد آموزي در روستاهاي بخش مرکزي و شراء شهرستان شد و ادامه داد : با هماهنگي مي توان سواد آموزان را از طريق خانه هاي بهداشت روستاها شناسايي و امکان سواد آموزي را فراهم کرد .

  اين مقام مسئول ابراز داشت : با توجه به ذات و شاکله کاري جهاد کشاورزي شهرستان مي توان بستر آموزش هاي مورد نياز  را  در برنامه سواد آموزان  تعريف کرد .

  وي به همکاري خوب ادارات در خصوص سواد آموزي اشاره کرد و گفت :  همکاري ادارات در اين حوزه مطلوب است اما کار در حوزه سواد آموزي نياز به استمرار دارد .

  علي اصغر ناظري پور به رسالت کاري صداوسيما در فرهنگ سازي و آموزش آحاد جامعه اشاره داشت و تاکيد کرد : صداوسيما در خصوص ساخت برنامه هاي اجتماعي و آموزشي پيشگام بوده و همواره استقبال خود را براي ساخت برنامه هاي پر محتوا نشان داده است .

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 199
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.