تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
27 اسفند 1397 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  در کميسيون ثبت وقايع حياتي شهرستان همدان مطرح شد :
 • اميد به زندگي در شهرستان همدان روبه افزايش است
 • در کميسيون ثبت وقايع حياتي شهرستان همدان مطرح شد :

  اميد به زندگي در شهرستان همدان روبه افزايش است

  علي اصغر ناظري پور در کميسيون ثبت وقايع حياتي شهرستان همدان گفت : در ابتداي سال گذشته 8 مصوبه براي تسريع و ثبت به موقع وقايع حياتي شهرستان داشته که سبب ثبت دقيق و به موقع وقايع حياتي همدان شده است .

  وي با تاکيد بر رصد شبانه روزي اقدام دفن هاي غير قانوني در روستاها تصريح کرد : مصوبات سال گذشته سبب هماهنگي بهتر اداره پزشک قانوني، شوراهاي اسلامي، دهياري ها، مرکز بهداشت با اداره ثبت احوال شهرستان در دفن هاي غير قانوني شهرستان همدان شده است .

  معاون سياسي اجتماعي فرمانداري شهرستان همدان ادامه داد : اداره پزشک قانوني همدان در اعلام به موقع علل فوت موارد مجهول الهويه به مرکز بهداشت شهرستان، همکاري قابل تقديري داشته است .

  وي ابراز کرد : سال گذشته در پروسه تشخيص علت فوت و اعلام آن به ثبت احوال از سوي داد پزشکان کوتاه شد و به حداقل رسيد .

  اين مقام مسئول اضافه کرد : صدور حکم ماموريت، براي آبولانس هاي مجاز حمل متوفي از سوي اداره اوقاف شهرستان همدان انجام شده و در روند کار نظام مند شده است .

  وي بيان کرد : روند ثبت وقايع حياتي چهار گانه شهرستان همدان بسيار مطلوب بوده و در تناسب آمار کشوري جايگاه مناسبي دارد .

  ناظري پور خاطر نشان کرد : براي تسهيل روند اداري و ارائه خدمات در آرامستان ها بحث استقرار داد پزشک و نماينده پزشک قانوني در آرامستان همدان پيش بيني شده است .

  وي از مديريت خوب آرامستان شهرستان همدان در پنجشنبه آخر سال گذشته گفت و تصريح کرد : مديريت ترافيکي 5 هزار خودرو  در زيارت قبور آخرين جمعه سال از ساماندهي بي نظيري برخوردار بود .

  معاون سياسي اجتماعي فرمانداري همدان عنوان کرد : در فروردين ماه سال جاري 34 نوزاد متولد شدند که اين تعداد در مدت مشابه سال گذشته 36نوزاد بوده است .

  وي گفت : سال 95 تعداد تولد هاي ثبت شده شهرستان همدان 13 هزار 459 مورد بود اين در حالي است در سال گذشته اين تعداد با کاهش 11 هزار 159 موردي به  12 هزار 453 نفر ولادت رسيده است .

  ناظري پور از کاهش تعداد آمار فوت در سال گذشته خبر داد و عنوان کرد : تعداد فوت هاي سال 96 نسبت به سال 95 از 4 هزار 213 مورد به 4 هزار 213 مورد رسيده است .

  وي افزود : بيشترين رنج فوت شهرستان همدان بالاي 75 سال بوده و اين نشان از اميد به زندگي افزايش پيدا کرده است .

  اين مقام مسئول از ثبت به موقع و 7/99 درصدي وقايع حياتي شهرستان همدان خبر داد و افزود : ثبت وقايع حياتي شهرستان همدان در سال گذشته از نرخ معمول و هدف گذاري شده جلوتر بوده است .

  وي بيان کرد : تغيير نگرش ها و افزايش آگاهي مردم از درمان محوري به رعايت بهداشت و پيشگيري از بروز بيماري ها علتي بر افزايش طول عمر و اميد به زندگي است .

  ناظري پور عنوان کرد : بيماري هاي قلبي عروقي با 6/37 درصد بيشتري علل فوت شهرستان همدان در سال 96 بوده که اين مورد روند نزولي نسبت به سال 95 داشته است .

  مدير اداره ثبت احوال شهرستان همدان گفت : ولادت هاي ثبت شده در سال گذشته 12 هزار و 500 مورد بوده که از اين تعداد 6 هزار 405 مورد پسر و 6 هزار و 95 مورد دختر مي باشد .

  وي افزود : از کل ولادت هاي ثبت شده 11 هزار و 953 مورد شهري و 547 مورد روستايي که نسبت ثبت شده تعداد نوزاد پسر 105 و دختر 100مي باشد .

  حسين محمدي ادامه داد : از کل فوت هاي ثبت شده شهرستان 2 هزار و 474 مورد مرد و يک هزار و 689 مورد مرد مي باشد .

  وي اظهار داشت : نسبت جنسي متوفيان به طور تقريبي از هر 147 مورد ثبت فوت مردان و 100 مورد فوت زنان صورت گرفته که تناسب اين تعداد در ولادت نوزاد ديده شده است .

  اين مقام مسئول ادامه داد : در سال گذشته 5 هزار 808 مورد ازدواج به ثبت رسيده که نسبت به سال قبل 11 در صد کاهش داشته است .

  وي با بيان اينکه نسبت ازدواج به طلاق 3.2 برابر بوده ادامه داد : به طور تقريبي در هر شبانه روز شهرستان همدان 16 ازدواج و 5 طلاق به ثبت رسيده است .

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 592
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.