تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
30 خرداد 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون امور عمراني فرمانداري همدان
 • ضرورت توجه به گردشگري زمستاني/ برف روبي جاده گنجنامه و پيست اسکي در اواويت باشد
 • ضرورت توجه به گردشگري زمستاني

  اولويت برف روبي زمستاني با جاده گنجنامه و پيست اسکي است

  معاون امور عمراني فرمانداري همدان با بيان اينکه همدان استان چهار صل است، اظهار داشت: استان همدان پتانسيل زيادي در جذب گردشگر براي فصول مختلف دارد بر اين اساس لازم است به گردشگري زمستاني توجه بيشتري نشان داده شود.

  به گزارش روابط عمومي فرمانداري همدان، رضا زماني در شوراي هماهنگي ستاد بحران شهرستان همدان،گفت: مناطق نمونه گردشگري همدان از جمله جاده گنجنامه و پيست اسکي به دليل شدت لغزندگي معابر و حجم بارش نسبت به باقي اماکن بايد در اولويت برف روبي شهرداري قرار گيرد

  .

  وي با بيان اينکه يخ سياه به يخي‌هاي سطح راه‌ها که در زمان مه‌گرفتگي و روز‌هاي بعد از برف ايجاد شده گفته مي‌شود، بيان کرد: به مسئوليت دستگاه هاي اجرايي در بحران و بارش برف بايد بيشتر دقت شود چرا که يخ سياه در برخي معابر مشکل ساز مي شود.

  وي به اهميت اسکان اضطراري در فصل سرما اشاره کرد و عنوان کرد: براي مواجهه با بحران و بارش هاي فصل زمستان نيازمند برنامه ريزي و مديريت منسجم هستيم به قدري که موضوعات اسکان اضطراري بعضا به قدري اهميت پيدا مي کند که به ستاد استاني مديريت بحران اعلام مي شود.

  زماني با بيان اينکه دستگاه‌هاي مرتبط، به خصوص دستگاه‌هاي خدماتي از محل‌هاي اسکان اضطراري بازديد کنند تصريح کرد: دستگاه‌هاي خدمات‌رسان برق، گاز، آب و... بايد برنامه‌ريزي مشخصي براي خدمات‌رساني به محل‌هاي اسکان اضطراري داشته باشند چراکه مي‌خواهيم نقشه راه براي دستگاه مشخص باشد.

  وي با اشاره به اينکه بايد سه سطح اسکان را در همدان مديريت کنيم افزود: اسکان اضطراري، اسکان اردوگاهي و محل‌هاي داراي پتانسيل براي اسکان از سطوح اسکان هستند.

  معاون امور عمراني  فرمانداري همدان از زحمات دستگاه هايي چون شهرداري، هلال احمر، حمل و نقل جاده اي، راه و شهرسازي، راهنمايي و رانندگي و... تشکر کرد و افزود: رخي بارش‌ها در شب اتفاق مي‌افتد و از ساعت 4 تا 7 صبح فرصت براي پاکسازي معابر وجود دارد بر اين اساس برخي بارش‌ها در ساعت روز انجام مي‌شود که به لغزندگي موجب بروز تصادف مي شود.

  زماني به نقش موثر رسانه ها در اطلاع رساني اشاره کرد و گفت: از طريق رسانه ها بايد فرهنگ استفاده ز زنجير چرخ به رانندگان تزريق شود و همچنين به مردم اطلاع داده شود که از انجام امور غير ضروري در تايم بارش مثل سفر جاده ي تاحد امکان کاسته شود.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 60
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.