تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
30 خرداد 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  جلسه کميته عمران و انرژي ستاد اقتصاد مقاومتي در فرمانداري شهرستان همدان تشکيل شد.
 • معاون عمراني فرمانداري شهرستان همدان گفت : ستاد اقتصاد مقاومتي شهرستان همدان متشکل از 4 کميته عمران و انرژي، اقتصاد، گفتمان و اطلاع رساني است ...
 • جلسه کميته عمران و انرژي ستاد اقتصاد مقاومتي در فرمانداري شهرستان همدان تشکيل شد.

  معاون عمراني فرمانداري شهرستان همدان گفت : ستاد اقتصاد مقاومتي شهرستان همدان متشکل از 4 کميته عمران و انرژي، اقتصاد، گفتمان و اطلاع رساني است .

  وي افزود : کار در حوزه اقتصاد مقاومتي با شاکله اي کشوري و اموري مشخص تعريف و به ستاد هاي استاني و شهرستاني سپرده شده است .

  رضا زماني عنوان کرد : شرکت توزيع نيروي برق با بررسي راه کار هاي مصرف بهينه در اوج مصرف، بررسي پرت انرژي و روش هاي تشويقي و تبليغي نسبت به کاهش مصرف برق اقدام کند .

  وي اظهار داشت : در فصل تابستان و پيک مصرف برق ناشي از سيستم هاي خنک کننده تنها انرژي خورشيدي بيشترين بازدهي را در توليد دارد .

  اين مقام مسئول ادامه داد : طرح هاي مصرف آب از رودخانه هاي فصلي در زمان هاي غير زراعت کشاورزان نيز مورد بررسي و استفاده قرار گيرد .

  وي خاطر نشان شد : شرکت آب و فاضلاب روستايي در اقدامي بجا لوله هاي سالم و بلااستفاده را از جايي بيرون آورده و شبکه خط انتقال آب روستاي ارزانفود را تکميل کرد .

  زماني گفت : کنترل مصرف آب و مصرف بهينه آن در بخش کشاورزي با استفاده از جايگزيني روش هاي نوين با هدف بهره وري بالاتر آموزش داده شود .

  وي با تاکيد بر منع کشت دوم در شهرستان گفت : پذيرفته نيست کساني به خاطر منفعت شخصي منابع زير زميني آب شهرستان را به خطر بياندازند .

  معاون عمراني فرماندار همدان با بيان اينکه بايد پشتيبان حفظ منابع ارزشمند طبيعي براي نسل آينده باشيم ادامه داد : همدان درگير کم آبي است و نبايد با يکسال بارش نزولات آسماني گمان رفع کم آبي و جبران خشکسالي ها شود .

  رئيس اداره جهاد کشاوري شهرستان همدان نيز گفت : اين اداره در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي اقدام به تشکيل 20 کلاس ترويجي و بهره وري مصرف آب براي کشاورزان کرده است .

  وي افزود : در اين کلاس هاي بيش از 560 نفر ساعت آموزش مرتبط با مصرف بهينه آب کشاورزي و توجه به ارقام کشت هاي جايگزين با قابليت مصرف آب کم و بهره وري بالا داشته ايم .

  حسين فضلي خاطر نشان کرد : در سال 91 بيش از 150هزار تن کود در استان مصرف شده که سهم شهرستان از اين ميزان 18 هزار تن بوده است .

  وي تصريح کرد : در سال جاري مصرف کود کل استان 70 هزار تن و سهم شهرستان در اين بين با کاهشي چشم گيري به 4 هزار و 500 تن  رسيده است .

  اين مقام مسئول ادامه داد : با استفاده از روش هاي جايگزين و نوين کشاورزي در شهرستان همدان مصرف سموم کشاورزي نيز 21 هزار ليتر کاهش داشته است .

  وي در پايان بيان داشت : 54 هزار فرمون براي کنترل کرم خراط درختان گردو شهرستان خريداري شده که تا سه سال آينده به تدريج به شبکه باغداران تحويل خواهد شد .

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 55
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.