تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
1 مرداد 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  پايگاه سلامت شهري اميد اکباتان به بهره‌برداري رسيد.
 • پايگاه مرکزي سلامت شهري اميد اکباتان با حضور نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس، سرپرست معاونت سياسي استانداري و سرپرست فرمانداري همدان افتتاح شد.
 • پايگاه سلامت شهري اميد اکباتان به بهره‌برداري رسيد.

  پايگاه مرکزي سلامت شهري اميد اکباتان با حضور نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس، سرپرست معاونت سياسي استانداري و سرپرست فرمانداري همدان افتتاح شد.

  در ادامه افتتاح پروژه‌هاي دهه فجر در همدان، پايگاه سلامت شهري اميد اکباتان با حضور نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس، سرپرست معاونت سياسي استانداري و سرپرست فرمانداري همدان به بهره‌برداري رسيد.

  رئيس مرکز بهداشت شهرستان همدان نيز گفت: در اين مرکز 5پرسنل اعم از يک ماما، 3نيروي مراقب سلامت و 2نيروي خدماتي  مشغول به فعاليت هستند.

  محمد خيرانديش در توضيح جزئيات پروژه بيان کرد: شروع احداث اين مرکز در سال 95بوده و سال 97به پايان رسيد که با توجه به تورم و نوسانات ارز بودجه‌ اختصاص يافته به اين مرکز 440ميليون تومان شد که 40ميليون از اين مبلغ صرف تجهيز ساختمان شد.

  وي با اشاره به فعاليت نيروهاي مراقب سلامت اين مرکز تصريح کرد: هر يک از اين نيروها، 2500مراجعه کننده را تحت مراقبت قرار مي‌دهند.

  خيرانديش عنوان کرد: نوزداني که متولد مي‌شوند تا 40روز تحت مراقب قرار مي‌گيرند و در صورت بيماري خاص به صورت ويژه مراقبت مي‌شوند.

  وي افزود: مراقبت در رده ميانسالان نيز هر 3 سال يکبار و در صورت وجود بيماري خاص هر 3 ماه يکبار معاينه مي‌شوند.

  خيرانديش با معرفي خدمات اين مرکز اضافه کرد: قند، فشارخون، وزن و چربي و واکسيناسيون کودکان از خدمات اين مرکز است به‌طوريکه اگر فردي دچار اضافه وزن باشد مورد مشاوره رايگان تغذيه قرار مي‌گيرد.

  وي با اشاره به برکات پيروزي انقلاب اسلامي در حوزه بهداشت و درمان گفت: به برکت انقلاب اسلامي پيشرفت بهداشت‌و درمان موجب تحول در بسياري از رشته‌ها از جمله زايمان زنان شده‌است.

   

  وي اظهار کرد: در 40سال گذشته از هر 1000نوزاد متولد شده 200 نفر از آن‌ها تا پنج سالگي فوت مي‌شدند اما با پيروزي انقلاب و پيشرفت علم، اين تعداد به 20 نفر کاهش يافته است.

  رئيس مرکز بهداشت همدان در پايان يادآور شد: خوشبختانه در حال حاضر آمار فوت نوزادان در همدان از ساير استان ها کمتر است‌. رئيس شبکه بهداشت شهرستان همدان  اظهار کرد: در شهرستان همدان 64 مرکز خدمات جامع سلامت و پايگاه به فعاليت مشغول هستند.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 81
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.