تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
30 فروردین 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون سياسي اجتماعي فرماندار همدان:
 • مدارس شهرستان همدان آماده بازگشايي و آغاز سال جديد تحصيلي هستند
 •  معاون سياسي اجتماعي فرماندار همدان:

  مدارس شهرستان همدان آماده بازگشايي و آغاز سال جديد تحصيلي هستند

  معاون سياسي اجتماعي فرماندار همدان  با بيان اينکه مدارس سطح شهرستان آماده بازگشايي و آغاز سال جديد تحصيلي هستند، گفت: هيچ مدرسه اي نبايد به خاطرکمبود نيرو و تجهيزات منحل شود.

   علي اصغر ناظري‌پور در شوراي آموزش و پرورش شهرستان همدان، با اشاره به اينکه اداره  آموزش و پرورش شهرستان همدان هيچ مشکل خاصي ندارد مگر در زمينه نيروي انساني متخصص، اظهارکرد: اگر مسئولين همت کنند مي‌توانند اين مشکل را حل کنند و هيچ مدرسه اي نبايد به خاطرکمبود نيرو و تجهيزات منحل شود.

  وي افزود: خوشبختانه مسئولين دراين سه ماه تابستان نهايت سعي و تلاش خودرا براي نوسازي و آبادسازي مدارس فرسوده به‌کار گرفته و پروژه‌هاي زيادي از جمله افتتاح مدرسه شاهد اخوان و افتتاح پروژه برکت در ناحيه يک شهرستان انجام شده است.

  وي در رابطه با اعتبار و بودجه اداره آموزش و پرورش، ادمه داد: اعتباري که در اختيار آموزش و پرورش قرار داده حدود 43 ميليارد تومان است که از اين اعتبار بايد براي نوسازي و بازسازي و تجهيزات مدارس استفاده شود.

  معاون سياسي فرماندار همدان تصريح کرد: مشکلي که گريبانگير مدارس است کمبود نيروي متخصص است که براي اين حل اين مشکل بايد چاره‌اي انديشيد که کميته‌اي بين ناحيه يک و دو براي بررسي مسائل کارشناسي و کمبود نيروي متخصص تشکيل شده  چرا که آموزش خوب دانش‌آموزان به‌‍دست اساتيد ماهر و متخصص صورت مي گيرد.

  ناظري‌پور با درخواست کمک از اداره کل آموزش و پرورش، تأکيد کرد:هيچ مدرسه‌اي به هيچ عنوان نبايد تعطيل يا منحل شود حتي بخاطر کمبود تجهيزات و نيروي انساني، که در صورت درخواست نياز به درخواست آنها رسيدگي مي شود.

  وي با بيان اينکه در همدان اين تفاوت در بين مدارس مرکزي و حاشيه تفاوت چشمگيري به چشم نمي خورد، ادامه داد: مدارس حاشيه شهر و و روستاها بايد بيش از مدارس مرکزي مورد توجه مسئولين باشد و در همه مباحث حتي در توزيع نيرو بايد از سهم يکساني برخورد باشند. 

   

  معاون سياسي، اجتماعي فرماندار خاطر نشان کرد: مديريت بايد در مدارس شبانه‌روزي به بهترين نحو و با دقت صورت بگيرد و خدماتي از جمله اهداي کانکس به مدرسه کوثر در شهرستان قهاوند براي افزايش ظرفيت  انجام مي‌شود.

  ناظري‌پور در پايان ضمن تشکر و قدرداني از پليس راهور استان و نيروي انتظامي از آنها بار ديگر دعوت به همکاري براي رفاه و امنيت دانش آموزان به خصوص در مدارس دخترانه کرد و از آنها خواست امنيت را براي دانش آموزان دو چندان کنند.

  مدير آموزش و پرورش ناحيه 2 همدان نيز با اشاره به مصوبات جلسه گذشته شورا، اظهار کرد: يکي از اساسي‌ترين دغدغه‌ها در حوزه آموزش و پرورش، تخصيص معاون پرورشي به مدارس بود.

  وي با بيان اينکه مقرر شد در مدارس داراي 151 دانش‌آموز به بالا يک معاون پرورشي حضور داشته باشد گفت: در اين موضوع  اولويت با مدارس پرجمعيت است و در صورتي که کمبود نيرو در اين حوزه باشد به مدارس کم‌جمعيت براي دو تا سه مدرسه يک معاون پروشي اختصاص مي‌يابد.

  مدير آموزش و پرورش ناحيه 2 همدان بيان کرد: بحث تدريس معاون و مديران از ديگر دغدغه‌هاست، با تخفيف تکليف بر اين است در دروسي که منجر به حق‌التدريس مي‌شود، معاون و مديران مکلف به تدريس شوند که در بخش آقايان اين اتفاق مي‌افتد.

  وي با بيان اينکه شانتاژهايي از سوي برخي عليه دولت و وزارت آموزش و پرورش مي‌شد مبني بر اينکه آموزش و پرورش و وزارتخانه قصد حذف معاونت پرورشي را دارد، افزود: اين موضوع صحت ندارد زيرا معاونت پرورشي در مدارس فعال خواهد بود.

  محمد باب‌الحوائجي با اشاره به پروژه‌هاي در دست احداث از سوي نوسازي مدارس، تصريح کرد: پروژه‌هاي مدرسه موسي‌خاني و خان‌باغي در دست است که مدرسه خان‌باغي با پيشرفت خوبي در حال انجام است؛ انتظار مي‌رود يک هفته قبل از بازگشايي مدارس اين پروژه‌ها تحويل شود.

  وي در ادامه به اجراي پروژه مهر در همدان اشاره کرد و ادامه داد: زنگ بازگشايي مدارس همدان امسال در ناحيه 2 و هنرستان علاقبنديان به صدا درمي‌آيد؛ مهمترين برنامه سالانه آموزش و پرورش و وزارتخانه پروژه مهر است که نقش مهمي در ايجاد و گسترش عدالت اجتماعي دارد.

   مدير آموزش و پرورش ناحيه 2 همدان خاطرنشان کرد: واگذاري فضاهاي آزاد در جورقان و کوي خضر از ديگر مصوبات در جلسه گذشته بوده است.

  وي با بيان اينکه مشغله در حوزه معاونت آموزش در استان به دليل استقرار پايه دوازدهم زياد بود، يادآور شد: نيروهاي متوسطه که امتياز پايين جدول هستند تجارب خوبي در حوزه ابتدايي دارند و ابتکاراتي را در اين حوزه داشته و کيفيت آموزشي را بهبود بخشيده است؛ تعداد کمي از افراد هر طور با آنها رفتار مي‌شود با سيستم خود درگير هستند.

  باب‌الحوائجي با اشاره به برگزاري جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها در 31 شهريورماه، اظهار کرد: زنگ بازگشايي مدارس نيز اول مهرماه خواهد بود و با توجه به ساماندهي نيروها کلاس خالي در اول مهرماه نخواهيم داشت.

  وي با بيان اينکه توزيع امکانات و تجهيزات بايد بين مدارس يکسان باشد، گفت: بايد اينکه توزيع امکانات و تجهيزات در مدارس سمپاد و شاهد نيز امکانات همچون مدارس ديگر باشد؛ مدارس سمپاد و شاهد با وجود امکانات بيشتر انتظارات را در کنکور و المپيادها برآورده نکردند و نتايج خوبي کسب نشده است.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 165
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.