تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
30 فروردین 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار شهرستان همدان:
 • کسب و کارهاي کوچک اشتغال بيشتري در همدان ايجاد مي‌کند
 • فرماندار شهرستان همدان:

  کسب و کارهاي کوچک اشتغال بيشتري در همدان ايجاد مي‌کند

  فرماندار شهرستان همدان گفت: کسب و کارهاي کوچک به نسبت سرمايه و زمان کمتري که نياز دارند اشتغال بيشتري براي شهرستان ايجاد مي‌کنند.

  علي تعالي ظهر امروز در شوراي سرمايه‌گذاري و اشتغال شهرستان همدان اظهار داشت: يکي از مهم‌ترين بحث‌هاي جامعه ما در حال حاضر اشتغال است و هر چقدر بتوانيم اين حوزه را فعال کرده و بستري فراهم کنيم که چند جوان مشغول کار شوند کمک بزرگي به کشور انجام شده است.

  وي افزود: آقاي عبادي سرمايه‌گذار طرح سيخ چوبي و چوب بستني در يکن‌آباد قول داده‌اند 100 نفر را در فاز اول مشعول کار کنند و براي فازهاي بعد تا 400 نفر ظرفيت دارند

  .

  فرماندار شهرستان همدان ادامه داد: ما نمونه‌هايي داشتيم که ابتدا در مورد طرح، ترديدهايي وجود داشت اما بعد که کار راه افتاد اشتغال خوبي ايجاد شد.

  وي با بيان اينکه الان وضعيت به گونه‌اي است که دولت نمي‌تواند اشتغال ايجاد کند، گفت: توليدي‌هاي بزرگ هم با مبالغ کلان سرمايه، اشتغال کمي دارند چون عمده ماشين‌آلات کارگاه‌هاي بزرگ اتوماتيک است و از اين نظر بايد کسب و کارهاي کوچک تقويت شود.

  تعالي خواستار آن شد که در رفع موانع سرمايه گذاري‌ها کمک شود و تک تک طرح‌ها بازبيني شده و در چارچوب قانون مشکلات آنها رفع شود.

  وي عنوان کرد: ما فرصت کمي داريم و بايد ساز و کاري که امروز در اين جلسه تصويب کرديم ظرف 10 روز با برگزاري جلسات با بانک‌ها و حضور مديرکل دفتر امور روستايي و عشايري استانداري همدان اجرايي شود تا آمار تسهيلات روستايي ما رشد پيدا کند و حداقل از رديف هفتم به سوم و چهارم برسيم.

  در اين جلسه پست بانک، صندوق کارآفريني و برخي بانک‌هاي عامل در مورد طرح‌هاي اشتغالزايي مجموعه خود توضيحات لازم را ارائه کردند و موانع و مشکلات عقد قرارداد طرح‌ها بررسي شد.

  مديرکل امور روستايي و عشاير استانداري همدان هم با گلايه از رفتار برخي دستگاه‌هاي اداري و بانک‌ها با توليدکنندگان گفت: برخي کارکنان بي‌دليل کار را معطل کرده و مانع‌تراشي مي‌کنند تا به‌طور مثال از 20 طرح معرفي‌شده به اداره آن‌ها 15 مورد رد شده و 5 مورد بعدي را هم آن‌قدر به بازي مي‌گيرند که زمان جذب تسهيلات تمام مي‌شود.

  ظاهر پورمجاهد تصريح کرد: مديران بايد بر عملکرد کارکنانشان در حوزه پرداخت تسهيلات اشتغال‌زايي نظارت کنند زيرا در امتياز بندي پايان سال دستگاه‌هاي اجرايي که از طرف فرمانداري انجام مي‌شود، تأثيرگذار است.

  وي با تأکيد بر کمک گرفتن دستگاه‌هاي اجرايي از يکديگر بيان کرد: نوع فعاليت مناسب براي هر بخش و شهر بايد بر اساس ظرفيت‌هاي آن منطقه تعيين و تسهيلات داده شود تا بازدهي بيشتري داشته باشد.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 199
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.