تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
30 فروردین 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرهنگ عاشورا زنده و پوينده است
 • معاون سياسي امنيتي فرماندار همدان با بيان اينکه شور حسيني هر ساله در شعر همدان مشهود است اظهار داشت: فرهنگ عاشورا در جامعه زنده است و مسير را براي محبين اباعبدالله معين مي کند.
 • فرهنگ عاشورا زنده و پوينده است

   معاون سياسي امنيتي فرماندار همدان با بيان اينکه شور حسيني هر ساله در شعر همدان مشهود است اظهار داشت: فرهنگ عاشورا در جامعه زنده است و مسير را براي محبين اباعبدالله معين مي کند.

   به گزارش روابط عمومي فرمانداري همدان علي اصغر ناظري پور در جلسه احيا ستاد امر به معروف و نهي از منکر شهرستان همدان گفت: کارهاي بزرگي در ستاد احياي امر به معروف در جهت ارائه خدمات به زائرين کربلا در اربعين سال گذشته صورت گرفت که قابل تقدير است.

  وي همچنين از ايستگاه صلواتي بي بي زينب امزا جرد تقدير کرد و بيان داشت: اين ايستگاه در اربعين گذشته شلوغ ترين ايستگاه صلواتي همدان شناخته شد که حدود 130 هزار نفر را در سه وعده خدمت رساني مي کرد.

  ناظري پور با بيان اينکه سال گذشته ايستگاه صلواتي در مسير رفت و برگشتي اربعين داشتيم افزود: همدان در سال حدود 700هزار نفر از زائرين امام حسين را خدمت رساني کرده که در کشور بي مانند است.

  وي خواستار مستند سازي فعاليت هاي ستاد خدمات رساني به زائرين کربلا در اربعين شد و عنوان کرد: صدا و سيما فعاليت هاي ايستگاه هاي صلواتي را اطلاع رساني کند و در حد امکان به توليد گزارشات و مستندات در اين زمينه اقدام نمايد.

  معاون سياسي امنيتي فرمانداري همدان به لزوم استفاده از ظرفيت پايگاه هاي بسيج اشاره کرد و گفت: در زمان فعاليت ستادهاي خدمات رساني مباحث امنيتي بايد رعايت شود و پيش بيني سوخت براي عبور 2 ميليون نفر از همدان نيز برنامه ريزي شود.

  ناظري پور با تاکيد بر اينکه بار اصلي برنامه ريزي هيات مذهبي و خدمات رساني به زائرين اربعين بر عهده تبليغات اسلامي است، اظهار داشت: با توجه به اينکه سوم عاشورا با هفته دفاع مقدس مقارن شده است مستلزم اين است که با برنامه ريزي مکان و يا زمان برنامه هاي هر دو مناسبت به خوبي برگزار شود.

  وي پيشنهاد تجمع ظهر عاشورا در محوطه امامزاده عبدالله را مطرح کرد و گفت: سال گذشته به دليل عمليات عمراني ميدان تجمع ظهر عاشورا در ميدان امامزاده عبدالله بود که خوشبختانه مديريت تجمع به خوبي صورت گرفت بر اين اساس پيشنهاد مي گردد امسال هم علي رغم مهيا بودن فضاي ميدان امام اما براي مديريت مراسم تجمع در امامزاده عبدالله پيشنهاد مي شود.

  وي افزود: امسال در ششم محرم مراسم استقبال پرچم حرم مطهر امام حسين به شکل نمادين در شهر همدان همراه با عزاداري و تجمع محبين حضرت نيز برگزار مي شود.

   ناظري پور همچنين به پخش برنامه ويژه دهه محرم از شبکه همدان خبر داد و گفت: اين برنامه روزهاي اول تا دهم محرم از ساعت 21:30 تا 22:30 از شبکه همدان پخش خواهد شد.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 154
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.