تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
30 فروردین 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان:
 • تاکنون زيرسازي بسياري از محلات همدان انجام شده اما هنوز محلاتي هستند که نياز به بازآفريني دارند.
 • فرماندار همدان:

  منطقه «خضر» پايلوت بازآفريني شهري شود

  فرماندار همدان گفت: اميدواريم با کمک معتمدين بتوانيم منطقه خضر را به عنوان پايلوت بازآفريني شهري معرفي کنيم چراکه پس از اين منطقه، حصار امام و مطهري، ديزج، منوچهري، مزدقينه، سيلو، ميدان رسالت، محله حاجي، کبابيان، جولان، دره مرادبيگ و روستاهاي حاشيه‌اي در دستور کار بازآفريني قرار دارند.

  علي تعالي ظهر امروز در جلسه ستاد بازآفريني پايدار شهري با بيان خرسندي از تحرک خوب شهرداري همدان و شرکت گاز و همه دستگاه‌هاي ذيربط براي زيرسازي محلات مختلف همدان اظهار کرد: امروزه زيرسازي بسياري از محلات همدان انجام شده اما هنوز محلاتي هستند که نياز به بازآفريني دارند.

  وي با بيان اينکه همدان هميشه در ارزيابي بازآفريني توانسته رتبه نخست را کسب کند، افزود: در اين راه خواستاريم تغييرات سياست‌هاي حوزه بازآفريني به زودي اعلام شود البته نبايد سياست‌هاي ثابت قابل تغيير باشد چراکه ارزيابي و تصويب اعتبارات بايد زودتر انجام شود.

  فرماندار شهرستان همدان ادامه داد: امسال با همت و تلاش شهرداري 2 هزار تن قير براي آسفالت معابر تخصيص يافت که مي‌تواند در سهولت عبور و مرور شهري تاثيرگذار باشد.

  وي گفت: با توجه به اينکه بهسازي پروژه بزرگ بلوار ارم توسط شهرداري آغاز شده است؛ زيرساخت‌هاي محله خضر نيز براي تسهيل در بازآفريني آماده شده است.

  تعالي ادامه داد: محله خضر مهمترين پايلوت ستاد بازآفريني شهري انتخاب شده است و اميدواريم در ارزيابي استان‌ها دوباره رتبه برتر را به دست آوريم، البته در گذشته بررسي از وضعيت محله‌هاي طرح بازآفريني شده بود که وضع نامناسبي داشتند و بسياري از معابر خاکي بودند که اکنون وضع بهتري پيدا کرده‌اند.

  وي با اشاره به اينکه محلات مورد هدف بازآفريني از اولويت ستاد است و تلاش مي‌کنيم تا در بازآفريني محلات تغيير و تحولي در توسعه محلات داشته باشيم، بيان کرد: تغييرات فراوان و گسترده اعتماد مديران و مردم را سلب مي‌کند از اين رو سياست‌ها بايد مطالعه شود.

  فرماندار شهرستان همدان با بيان اينکه بعد از محله خضر به حصار علي‌آباد خواهيم رفت، تصريح کرد: منطقه خضر زيرساخت‌هاي آماده‌تري نسبت به ساير نقاط شهري داشته و معتمدين اين منطقه، پيگيري‌هاي بيشتري داشته‌اند.

  وي افزود: اميدواريم با کمک معتمدين اين منطقه بتوانيم خضر را به عنوان پايلوت بازآفريني شهري معرفي کنيم چراکه پس از اين منطقه، حصار امام و مطهري، ديزج، منوچهري، مزدقينه، سيلو، ميدان رسالت، محله حاجي، کبابيان، جولان، دره مرادبيگ و روستاهاي حاشيه‌اي در دستور کار بازآفريني قرار دارند.

  معاون معماري و شهرسازي شهرداري همدان نيز با بيان اينکه در حال حاضر ستاد بازآفريني شهرستان همدان با جداره سازي محلات کلپا، حاجيان و کبابيان کار خود را آغاز کرده است، بيان کرد: در محله حاجيان تملک خانه صالحان انجام شده و اين خانه در حال مرمت است.

  مجيد يوسفي‌نويد خاطرنشان کرد: هم اکنون با انجام انشعابات و به‌روزرساني زيرساخت‌هاي محله‌هاي حاجيان و کبابيان براي کفسازي و مبلمان محله اعتباراتي مشخص شده و به دنبال انجام زيرسازي هستيم.

  وي تصريح کرد: در دستورالعمل کشوري 16 پايلوت در کل کشور داريم که يکي از آنها در شهر همدان است و ستاد بازافريني شهري سالانه 270 محله در کل کشور را بازآفريني مي‌کند.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 172
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.