مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
14 خرداد 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  دهياران برنامه پنج ساله ارائه کنند
 • لزوم هم خواني بودجه با برنامه چشم انداز دهياري در روستاها
 • دهياران برنامه پنج ساله ارائه کنند

  لزوم هم خواني بودجه با برنامه چشم انداز دهياري در روستاها

  معاون هماهنگي امور عمراني فرمانداري همدان با بيان اينکه مقرر شده تا دهياران در يک برنامه پنج ساله چشم انداز و هدف کلان عملکرد در روستاها را ارائه کنند، اظهار داشت: دهياران روستا بايد توجه داشته باشند که قبل از ارائه اين برنامه حتما هم خواني آن با بودجه خود را بررسي کنند.

  به گزارش روابط عمومي فرمانداري همدان، رضا زماني در نشست هم انديشي با بخشداران و دهياران شهرستان همدان به مناسبت روز ملي روستا گفت: در برنامه و هدف گذاري روستاها بايد به موضوع تورم توجه شود و همچنين از نخبگان و مردم روستا براي چگونه برنامه ريزي شدن آن نظر خواهي شود.

  وي با بيان اينکه موضوع دفع زباله و پسماند از مهم ترين چالش هاي روستا مي باشد، تاکيد کرد: به منظور رسيدگي در تسريع امور مربوط به پسماند و تحويل آن به شهرداري لازم است تا در يک فرصت يک ماهه بخشدارها با مديريت اصولي چند روستا را به صورت گروهي انتخاب کنند تا با يک پيمانکار مشخص شده عهد قرار داد نمايند و زباله ها را تحويل شهرداري دهند.

  زماني افزود: چنانچه در موعد مقرر دهياران از انجام اين مسئوليت خودداري کنند از آنجا که دهياري از مسئوليت هاي اجرايي به شمار مي رود براي دهياران متخلف جرم تلقي مي شود.

  معاون هماهنگي امور عمراني فرمانداري همدان با بيان اينکه بازرسي از عملکرد دهياران در دستور کار قرار گرفته است، عنوان کرد: مباحث تخلفي به دو صورت شکلي و ماهيتي اتفاق مي افتد که خوشبختانه در شهرستان همدان مشکلات ماهيتي وجود ندارد.

  زماني افزود: لازم است تا دهياران مدارک و اسناد خود را هرچه زودتر تکميل و تنظيم نمايند که در روند بازرسي ها نشکلي ايجاد نشود.

  وي با بيان اينکه چهره روستاها نيازمند توجه و رسيدگي ويژه دهياري ها مي باشد، گفت: فضاهاي سبز و پارک هايي که با همکاري دستگاه هاي اجرايي در سطح روستاها ايجاد مي شود نيازمند رسيدگي و زيباسازي است که همت دهياران را مي طلبد.

  وي همچنين در خصوص مشکلات طرح بازنگري روستاها براي اجراي طرح هادي عنوان کرد: با تعامل و هماهنگي صورت گرفته با بنياد مسکن مجدد طرح بازنگري را در دستور کار قرار داديم و در چند روز گذشته نيز هفت روستا را مورد بازنگري قرار داديم.

  در ادامه اين جلسه رئيس جهاد کشاورزي شهرستان، رئيس بنياد مسکن شهرستان همدان به برخي ابهامات و سوالات دهياران بخش مرکزي و شرا در خصوص عملکرد هر دو دستگاه مربوطه در سطح روستاها پرداختند و از بخشداران نمونه نيز تقدير بعمل آمد.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 303
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.