تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
3 شهریور 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  در شوراي هماهنگي ثبت وقايع حياتي شهرستان همدان مطرح شد :
 • اميرعلي و فاطمه بيشترين اسامي انتخاب شده براي نوزادان همداني/ به ازاي هر 3.6 ازدواج يک طلاق در همدان ثبت شده است.
 • در شوراي هماهنگي ثبت وقايع حياتي شهرستان همدان مطرح شد :

  اميرعلي و فاطمه بيشترين اسامي انتخاب شده براي نوزادان همداني/ به ازاي هر 3.6 ازدواج يک طلاق در همدان ثبت شده است.

  علي اصغر ناظري پور در شوراي هماهنگي ثبت وقايع حياتي شهرستان همدان گفت : با هماهنگي هاي انجام شده بين بخشهاي مختلف بيش از 99 درصد وقايع حياتي شهرستان همدان در مهلت قانوني مقرر به ثبت رسيده است.

  وي افزود : در شوراي هماهنگي ثبت وقايع حياتي بيشتر هماهنگي بين سازماني انجام مي شود که بسيار هم در ثبت به موقع وقايع حياتي موثر بوده اما بررسي کارشناسان و رصد تخصصي آمارها نيز مي تواند بسيار کارآمد باشد.

  معاون سياسي، امنيتي، اجتماعي فرمانداري همدان تصريح کرد : برخي از آمار فوت با توجه به 10 علت استخراج شده مرگ و مير در سطح شهرستان با آمار کشوري و جهاني تناسب دارد مانند افزايش مرگ و ميرهاي ناشي از کم تحرکي، تغذيه نادرست و بيماريهاي قلبي و عروقي.

  ناظري پور افزود : مشکلات گوارشي و سرطانهاي معده بعنوان چهارمين و پنجمين عامل مرگ و مير در شهرستان بسيار قابل توجه است و بايد با توصيه هاي کارشناسي لازم اين موضوع را مورد ملاحظه قرار داد.

  وي با بيان اينکه خدمات بيمارستانهاي فاطميه و تامين اجتماعي در بخشهاي زايمان نسبت به گذشته بهبود يافته است اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال در هرکدام از اين بيمارستانها حدود 5 هزار ولادت به ثبت رسيده و خوشبختانه حتي يک مورد فوت مادر حين زايمان نداشتيم.

  رئيس ثبت احوال شهرستان همدان نيز در اين جلسه آمار ثبت وقايع حياتي چهارگانه را که در شش ماهه اول سال 97 به ثبت رسيده تشريح کرد.

  حسين محمدي از ثبت 6 هزار و 493 ولادت در اين مدت خبر داد و گفت : اين ميزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.2 درصد کاهش داشته است و بطور متوسط طي هر شبانه روز در شهرستان همدان 35 ولادت داريم.

  وي افزود : از کل ولادتهاي ثبت شده 3 هزار و 356 نفر پسر و 3 هزار و 137 نفر دختر بوده که 95 درصد ولادتها شهري و 5 درصد روستايي بوده است.

  رئيس ثبت احوال شهرستان همدان اضافه کرد : در اين مدت 2 هزار و 83 واقعه فوت به ثبت رسيده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.3 درصد کاهش يافته است.

  وي افزود : در شش ماهه نخست سالجاري 3 هزار و 233 مورد ازدواج و 898 مورد طلاق به ثبت رسيده که بطور ميانگين در هر شبانه روز 17 ازدواج و 5 طلاق در شهرستان همدان به ثبت رسيده است و به ازاي هر 3.6 ازدواج يک طلاق در همدان ثبت شده است.

   

   

   

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 181
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.