تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
3 شهریور 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون سياسي امنيتي اجتماعي فرماندار شهرستان همدان
 • مدارس قهاوند هرچه زودتر به وسايل گرمايشي تجهيز شوند
 •  معاون سياسي امنيتي اجتماعي فرماندار شهرستان همدان:

  مدارس قهاوند هرچه زودتر به وسايل گرمايشي تجهيز شوند

  معاون سياسي امنيتي اجتماعي فرماندار شهرستان همدان با محکوم کردن به گروگانگيري تعدادي از نيروهاي مرزي ايران توسط يکي از گروهک‌هاي تروريستي در چندروز گذشته، گفت: تمامي اين اعمال و رفتارها به قصد ايجاد فشار، ترس و نا اميدي در دل ايرانيان است که مسئولان بايد با همدلي و هکاري مردم، ازاين شرايط سخت به سلامت عبور کنند.

  علي‌اصغر ناظري‌پور در جلسه شوراي آموزش ‌و پرورش شهرستان همدان، با تاکيد بر لزوم توجه مديران نسبت ‌به افراد مراجعه کننده براي انجام اعمال بهداشتي، اظهار کرد: انجام تست قندخون توسط فردي با مدرک شناسايي و نامه جعلي، از چهل دختر در مدرسه‌اي واقع در تاکستان، نشان از فاجعه‌اي بزرگ است که نياز به توجه و دقت مديران و پيگيري و استعلام اين عزيزان دارد تا از اينگونه اتفاقات جلوگيري شود.

  وي در رابطه با اجراي باشکوه پروژه مهر و با اشاره به مشکلات مالي آموزش‌و پرورش، بيان کرد: اداره آموزش‌و پرورش توانست با وجود تمامي تنگناهاي مالي به بهترين شکل، پروژه مهر را انجام دهد؛ همچنين سازمان نوسازي مدارس اقدامات بسيار مطلوبي را جهت بازسازي مدارس فرسوده انجام داده است

  .

  وي ضمن تشکر ويژه از اقدامات پليس راهور در نخستين روز آغاز مدارس و همچنين قرار دادن اکيپ‌هايي در مقابل مدارس، مطرح کرد: ضروري است که مديران به محض مشاهده کوچک‌ترين مورد مشکوک، آن‌را به نيروي انتظامي گزارش دهند.

  ناظري پور با اشاره به مشکلات تجهيزاتي مناطق محروم به‌ويژه قهاوند، عنوان کرد: مشکلات در قهاوند بسيار زياد است به همين دليل بايد توجه ويژه اي در اين منطقه صورت گيرد و هرچه زودتر نسبت به تجهيز و تعمير وسايل گرمايشي مدارس اين بخش اقدامات لازم فراهم شود.

  معاون سياسي امنيتي اجتماعي فرماندار همدان، با تاکيد بر ضرورت پرداخت مطالبات شهرداري به اداره آموزش‌و پرورش، بيان کرد: تعدادي از مدارس استان همدان، از تجهيزات نامناسب و غير استانداردي براي آموزش استفاده مي‌کنند اين درحاليست که اگر شهرداري طلب خود را پرداخت کند، آموزش‌و پرورش توانايي تجهيز تعداد قابل توجهي از مدارس را پيدا مي‌کند.

  ناظري پور در رابطه با پرداخت مطالبات معلمان حق‌التدريسي و اهميت پيگيري خواسته هاي اين دسته از معلمان، گفت: آموزش‌و پرورش با محدوديت‌هاي زيادي درجهت استخدام اين دسته از معلمان مواجه است اما نبايد اين امر باعث غفلت آموزش‌و پرورش از مطالبات معلمان حق‌التدريسي و حل مشکلات آن‌ها شود.

  معاون نوسازي مدارس استان همدان نيز با اشاره به نوسازي 3 مدرسه در مهرماه سال‌جاري، بيان کرد: سه پروژه مدرسه خان‌باغي، سالن عبدالرحيم قهاوند و مدرسه موسي‌خاني قهاوند در مهر ماه سال‌جاري به کمک خيرين، نوسازي شد.

  محمدرضا مرادي با بيان اينکه درسال‌جاري، مجموعا 4700 مترمربع از مدارس نوسازي شده است، بيان کرد: 28 باب کلاس به مبلغ 6 ميليارد و 300 ميليون تومان به نوسازي رسيده، که 50 درصد اين مبلغ، توسط خيرين و 50 درصد ديگر توسط دولت پرداخت شده است.

  وي با اشاره به زيرسازي و ايزوگام سقف هنرستان ديباج، گفت: نوسازي سرويس‌هاي بهداشتي، ساخت آب‌خوري، آسفالت حياط مدارس و تجهيز وسايل گرمايشي از جمله اقدامات صورت گرفته اين اداره در مدارس استان بوده است.

  عضو شوراي شهر همدان نيز با اشاره به اولويت شوراي شهر در اجراي پروژه مهر، افزود: عمده تمرکز شوراي شهر براي اجراي پروژه مهر در اسلامشهر بوده است.

  اکبر کاووسي با بيان اينکه وجود 5 درصد عوارض شهرداري، منبع مالي خوبي براي اداره آموزش‌و پرورش است، اظهار کرد: يکي از مشکلات شوراي شهر، عدم پرداخت مطالبات شهرداري به اداره آموزش‌ و پرورش است.

  معاون توسعه مديريت و پشتيباني ناحيه 2 آموزش و پرورش همدان نيز، با بيان اينکه تنها درآمد اداره آموزش‌وپرورش دريافت 5 درصد عوارض شهرداري است، عنوان کرد: انتظار مي‌رود که شهرداري ها درزمان مناسب مطالبات خودرا پرداخت کنند تا آموزش‌وپروش بتواند اقدام به تجهيز و نوسازي امکانات مدارس کند.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 166
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.