تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
3 شهریور 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  نماينده مردم همدان:
 • آب انتقالي به همدان از منبع جديد يک و نيم برابر ظرفيت سداکباتان پيش بيني شده است
 •  نماينده مردم همدان:

  آب انتقالي به همدان از منبع جديد يک و نيم برابر ظرفيت سداکباتان پيش بيني شده است

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه آب انتقالي از منبع جديد مدنظر يک و نيم برابر ظرفيت سد اکباتان است، گفت: بايد از اين آب به قهاوند، فامنين، کبودراهنگ و همدان آبرساني شود.

  حميدرضا حاجي بابايي شامگاه چهارشنبه 25 مهر در نشست شوراي اداري همدان در روستاي ده دليان، با بيان اينکه برنامه همه جانبه اي براي تمام قسمت هاي شهري و روستايي همدان تنظيم شده است، افزود: در اين برنامه همه مناطق را باهم ساماندهي مي کنيم و جايي مغفول نخواهد ماند.

  وي با بيان اينکه اختصاص هزار و500 ميليارد تومان براي ساماندهي راه روستايي و بهسازي آنها در کميسيون اقتصادي مجلس تصويب شده است، گفت: در صورت تصويب اين طرح در صحن مجلس 30درصد از مبلغ 1500  ميليارد تومان جابجايي يارانه ها که معادل 450ميليارد تومان مي‌شود، به بنياد براي اجراي بهسازي و طرح هادي روستاها تخصيص مي‌يابد.

  وي با اشاره به تخصيص 600 هزار تن قير براي آسفالت راه‌هاي روستايي تصريح کرد: با پيگيري‌هاي انجام شده ميزان20 درصد از اين قير براي آسفالت روستاها تخصيص يافت و هر سال نيز اين ميزان افزايش داشته است.

  حاجي بابايي با بيان اينکه در صورت تصويب اين طرح در شوراي نگهبان عملا سهم قير استان‌ها 35 تا 40 درصد افزايش خواهد يافت، عنوان کرد:روستاهاي بالاي 20 نفر بايد بهسازي شوند

  .

  حاجي‌بابايي با تأکيد بر لزوم پرداختن به راه‌هاي فرعي روستايي گفت: طي مذاکره با وزير راه مقرر شد در حوزه راه‌هاي فرعي و روستايي و همچنين راه‌هاي اصلي مساعدت ويژه شود که در اين زمينه کمک 5 ميليارد توماني وزير به جاده‌هاي روستايي بالاي20 خانوار قابل ذکر است.

  وي با بيان اينکه 3 کيلومتر اتوبان از قهاوند به همدان انجام شده است، اضافه کرد:زيرگذرهاي موردنياز در مسير همدان تا قهاوند قابل پيگيري است.

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه با بودجه فرمانداري نمي توان کاري را پيش برد، تصريح کرد:توجيه ماده فرهنگي و اقتصادي براي جاده گنجنامه،مسير ابرو و جاده امامزاده محسن در حال انجام است

   حاجي بابايي با بيان اينکه 700 هزار نفري که در همدان زندگي مي کنند بايد از 4 اتوبان اصلي شهر استفاده کنند، افزود:اتوبان و خط آهن زير ساخت‌هايي بود که 20 سال قبل براي بهبود وضعيت اقتصادي همدان پيش بيني کرديم و امروز به نتيجه رسيده ‌که حاصل آن ايجاد ماندگاري مردم و مهاجرت مثبت از ساير نقاط منطقه به استان همدان است.

  وي بيان کرد:زماني وضعيت آب در همدان نگران‌کننده بود بنابراين دو کار انجام شد؛ يکي اينکه ظرفيت سد اکباتان از 8 ميليون مترمکعب به 34 ميليون متر مکعب افزايش يافت و ديگر اينکه سد آبشينه با ظرفيت 5 ميليون متر مکعب ساخته شد.

  حاجي بابايي اضافه کرد:با توجه به اينکه سد تالوار از سال83 تاکنون به مرور کم آب شده و ديگر اينکه بالادست سد تالوار، سد آزاد ساخته شده و ديگر آب وارد سد تالوار نمي‌شود، بنابراين مقرر شده است که آب همدان علاوه بر سد تالوار از سد آزاد نيز تأمين شود.

  وي با بيان اينکه کار مطالعاتي اين پروژه از سوي پيمانکار ان انجام شده است، گفت: بايد به سمت عمليات اجرايي برويم تا زودتر به نتيجه برسد، تا بتوان از اين طريق52  ميليون متر مکعب آب به همدان انتقال يابد.

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه آب انتقالي از منبع جديد مدنظر،52 ميليون متر مکعب و يک و نيم برابر ظرفيت سد اکباتان است، افزود: بايد از اين آب به قهاوند، فامنين، کبودراهنگ و همدان آبرساني شود.

  حاجي بابايي با بيان اينکه کلانشهر همدان شهر قدرتمندي است که طرح جامع آن در حال انجام شدن است، گفت:بهره برداري از 100 چاه عميق باعث خشکي منطقه و قناتها شده و تمام اين چاه ها بايد مسدود شوند.

  وي با بيان اينکه مجوز احداث 10 مدرسه از بنياد برکت گرفته شده است، افزود:آب و فاضلاب ورکانه به 700 ميليون تومان اعتبار نياز دارد.

  وي بيان کرد: استان همدان در حال توسعه است که موفق شديم در مجلس44 پروژه ملي در استان مصوب کنيم که 22 مورد از اين پروژه‌ها تعطيل شده بودند که منطقه ويژه مبتني بر فناوري‌هاي برتر، بيمارستان يک‌هزار تختخوابي، کلانشهر همدان، موزه غرب کشور، موزه هنرهاي معاصر، پرديس سينمايي و ... از اين جمله بودند که در طول دوسال گذشته 22 پروژه ملي احيا و 8 پروژه جديد هم به آن اضافه کرديم که با اقتدار در راستاي توسعه همدان در مراحل مختلف مطالعه يا عمليات اجرايي هستند.

  نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي در ادامه با بيان اينکه وحدت در جنگ اقتصادي بايد حفظ شود، گفت: کارهاي بزرگي با وجود تنگناهاي اقتصادي موجود انجام مي‌گيرد و اين موارد فضاي مثبتي را به وجود مي‌آورد که در جذب سرمايه گذاران داخلي و خارجي موثر خواهد بود.

  حاجي بابايي با بيان اينکه FATF،41 بند دارد که 37 بند آن نياز به تصويب مجلس ندارد، ادامه داد: 3  بند ديگر آن در مجلس تصويب شده ويکي باقي مانده است البته با تصويب اين يک مورد نيز اتفاقي نمي افتاد و مشکلات حل نمي شوند.

  وي با بيان اينکه آمريکا کور مي کند اما شفا نمي دهد، اظهار کرد: دنيا براي از بين بردن ملت ايران نقشه کشيده است.

  حاجي بابايي با بيان اينکه برخي معتقد بودند برجام باعث افزايش اشتغال و بهبود شرايط مي شود اما تنها موجب خالي تر شدن جيب ها شد، گفت: CFT ربطي به قيمت دلار ندارد و ملت ايران با وجود انتقادهاي موجود بايد وحدت خود را حفظ کنند.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 160
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.