تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
3 شهریور 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  مديرکل پدافند غيرعامل استانداري همدان:
 • پدافند غيرعامل به دنبال پيشگيري از آسيب‌ها است
 • مديرکل پدافند غيرعامل استانداري همدان:

  پدافند غيرعامل به دنبال پيشگيري از آسيب‌ها است

  مديرکل پدافند غيرعامل استانداري همدان با بيان اينکه پدافند غيرعامل به دنبال پيشگيري از آسيب‌ها است، گفت: با فرهنگ‌سازي و نهادينه کردن پدافند غيرعامل مردم را با کمترين هزينه آگاه کنيم.

  هاشم صوفي ظهر امروز در شوراي پدافند غيرعامل شهرستان همدان با بيان اينکه پدافند غيرعامل به دنبال پيشگيري از آسيب‌ها است، اظهار کرد: تا قبل از سال 82 ما فقط به موضوع پدافند عامل توجه داشتيم اما از سال 82 پدافند غيرعامل نيز شکل گرفت.

  وي با بيان اينکه بهترين راه حفاظت اين است که اصول رعايت شود تا با مشکل مواجه نشويم، افزود: هفته پدافندغيرعامل از 8 آبان آغاز و تا 14 اين ماه ادامه دارد

  .

  مديرکل پدافند غيرعامل استانداري همدان با اشاره به اينکه رزمايش بزرگ عاشورائيان در کشور به نوعي پدافند غيرعامل بود تا به دشمن بفهمانيم که ما با جان و دل در مقابل تهديدات از اين آب و خاک دفاع خواهيم کرد، گفت: در اين رزمايش تعداد زيادي از جوانان شرکت داشتند که با امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري بيعتي دوباره بستند.

  وي با اشاره به اينکه تهديدات به دو دسته طبيعي و غيرطبيعي تقسيم‌ مي‌شود، تصريح کرد: در پدافند غيرعامل بايد بيشتر به اصل برنامه‌ريزي توجه شود که اگر در زلزله کرمانشاه نيز به مسائل کالبدي توجه مي‌شد، امروز ديگر دغدغه‌اي نداشتيم.

  صوفي با اشاره به اينکه در کشوري مثل ژاپن زلزله‌هايي با قدرت بالا رخ مي‌دهد اما به دليل رعايت اصول، مشکلي جان شهروندان را تهديد نمي‌کند، عنوان کرد: يقيناً اگر به برنامه‌ريزي‌ها توجه شود در صورت وقوع حوادث طبيعي در کشور، دچار آسيب جدي نخواهيم شد.

  وي تهديدات انساني را نوع ديگري از تهديدات عنوان کرد و گفت: در اين تهديد با وارد شدن انواع ميکروب‌ها به بدن سلامت افراد به خطر مي‌افتد، که تهديدات بيوتروريسم از اين دسته است.

  مديرکل پدافند غيرعامل استانداري همدان با بيان اينکه بايد دستگاه‌ها با سازمان پدافند غيرعامل وارد عمل شده و در کارگروه‌هاي مختلف تمام تهديدات را رصد کنند، يادآور شد: با بررسي‌هاي مختلف مي‌توانيم کشور را از تهديدات در امان نگه داريم.

  وي با بيان اينکه استان آمادگي کامل دارد تا در شرايط بحراني وارد عمل شود، بيان کرد: سال گذشته يک مانور دورهمي انجام شد و نشان داد که دستگاه‌ها آمادگي کامل را در اين رابطه دارند.

  صوفي با بيان اينکه امسال به دليل تقارن هفته پدافند غيرعامل با اربعين حسيني اقدامات از هفته گذشته آغاز شد، افزود: در اين رابطه اقدام به برگزاري کارگاه و نمايشگاه نيز شد.

  وي با بيان اينکه خوشبختانه تمام تهديدات رصد و پايش انجام مي‌‌شود، عنوان کرد: تأکيد فراوان بر اين است که با فرهنگ‌سازي و نهادينه کردن پدافند غيرعامل مردم را با کمترين هزينه آگاه کنيم.

  مديرکل پدافند غيرعامل استانداري همدان با بيان اينکه اگر مردم با مفهوم پدافند غيرعامل آشنا شوند، قطعاً مشکلات کمتري در آينده خواهيم داشت، خاطرنشان کرد: با هماهنگي‌هاي به عمل آمده با پژوهشگاه دوره‌هايي در دستگاه‌ها برگزار مي‌شود و دوره‌هاي لازم براي افراد در حوزه‌هاي مختلف برگزار مي‌شود.

  وي با بيان اينکه بايد به تمام مراکز زيرساختي توجه شود، اظهار کرد: دشمن به دنبال آن است که در همه بخش‌ها آسيب وارد کند که يکي از آنها آسيب در بخش اقتصادي بود اما با همکاري همگان اين مسئله مديريت شد.

  صوفي با بيان اينکه دشمن به دنبال آن است تا مردم را در مقابل دولت قرار دهد، گفت: آموزش‌ها سبب شده تا از شرايط خاص به سلامت عبور کنيم و همچنين در حوزه سايبري از اطلاعات پليس فتا بهره‌مند شديم تا دچار مشکل نشويم.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 148
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.