تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
3 شهریور 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون سياسي امنيتي و اجتماعي فرماندار همدان:
 • 945 نفر در همدان آموزش پدافندي را گذراندند
 • معاون سياسي امنيتي و اجتماعي فرماندار همدان:

  945 نفر در همدان آموزش پدافندي را گذراندند

  معاون سياسي امنيتي و اجتماعي فرماندار همدان با بيان اينکه بايد به پدافندغيرعامل بيش از گذشته توجه شود، گفت: از ابتداي سال تاکنون ??? نفر در شهرستان همدان آموزش پدافندي را گذراندند.

  علي‌اصغر ناظري‌پور ظهر امروز در جلسه شوراي پدافند غيرعامل شهرستان با بيان اينکه بسياري از دستگاه‌ها در ايام اربعين همکاري داشتند، اظهار کرد: روزانه بيش از 50 هزار نفر زائر در سطح استان همدان خدمات‌رساني شدند.

  وي با بيان اينکه زائران 14 استان کشور براي سفر به کربلا از همدان عبور کردند، افزود: خوشبختانه امسال با توجه به حجم عظيم مسافران مشکل خاصي نداشتيم زيرا آموزش‌هاي لازم قبل از برگزاري مراسم به خادمان و دستگاه‌هاي ذيربط داده شد

  .

  معاون سياسي امنيتي و اجتماعي فرماندار همدان با بيان اينکه آب‌هايي که در اختيار زوار قرار مي‌گرفت، کلرسنجي شد، افزود: سطح هماهنگي بين دستگاه‌ها و خادمان به قدري بالا بود که هر زائر وقتي از استان گذر مي‌کرد از مهمان‌نوازي همداني‌ها تعريف مي‌کرد.

  وي با اشاره به اينکه بخشي از فعاليت‌ها در راستاي پدافندي صورت گرفت، گفت: از دو شب گذشته برگشت زائران را پيش‌رو داشتيم و امشب نيز اوج بازگشت زائران خواهد بود.

  ناظري‌پور با اشاره به اينکه پيش‌بيني‌هاي لازم براي بازگشت زائران در نظر گرفته شده است، يادآور شد: از فردا حجم بازگشت‌ زائران رو به کاهش است و اميد است که تمام زائران به سلامت به استان خود بازگردند.

  وي با اشاره به اينکه تعداد ??? نفر در شهرستان همدان از ابتداي سال آموزش پدافندي را آموختند، تصريح کرد: اين آموزش‌ها تهديدات زيستي و سايبري را نيز شامل مي‌شود.

  معاون سياسي امنيتي و اجتماعي فرماندار همدان با اشاره به اينکه هر روز به اشکال مختلف شاهد تهديدات فضاي مجازي هستيم، گفت: در اين رابطه هر يک از دستگاه‌ها برنامه‌هاي خود را اعلام کردند.

  وي با بيان اينکه خوشبختانه با آگاهي‌سازي در بخش پدافندي سرقت احشام در همدان موردي است، عنوان کرد: در اتفاقي که در قهاوند رخ داد به دليل نصب دوربين‌هاي مدار بسته افراد شناسايي شدند و امروز با جرأت مي‌توان گفت که سرقت احشام در شهرستان همدان به صفر کاهش پيدا کرده است.

  ناظري‌پور در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينکه مقام معظم رهبري در ديدار خود با اعضاي پدافند غيرعامل تأکيد داشتند که مسئله پدافند غيرعامل يک مسئله حياتي است، خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب فرمودند اگر به اين مهم توجه نشود، خسارت زيادي در آينده به کشور وارد مي‌شود.

  وي با بيان اينکه امروز در شرايطي هستيم که تهديدات هر روز بيشتر مي‌شود، بيان کرد: دشمن به شکل‌هاي مختلف به دنبال آسيب زدن به کشور است و دستگاه‌ها بايد به صورت جدي وارد ميدان شوند.

  معاون سياسي امنيتي و اجتماعي فرماندار همدان با بيان اينکه خوشبختانه در سطح شهرستان کارهاي بزرگي در زمينه پدافند انجام شده است، افزود: در سازمان جهاد کشاورزي همدان شاهد کاهش مصرفي 20 تن سموم هستيم و اين يعني تأمين امنيت مردم در بخش تغذيه است.

  وي با بيان اينکه بسياري از کشاورزان عادت به استفاده از سموم زياد داشتند و اين خود باعث مي‌شد که زمين‌ها از بين برود، گفت: بسياري از کشاورزان براي برداشت بيشتر و کاشت دوباره تمايل به استفاده از سموم را دارند که در اين زمينه اقدامات خوبي انجام گرفته و امروز شاهد کاهش مصرف سموم توسط کشاورزان هستيم.

  ناظري‌پور با بيان اينکه استفاده از کپسول‌هاي گاز کلر کار ارزشمندي است که در همدان انجام گرفته است، يادآور شد: در بحث شيوع آنفولانزا با همکاري دستگاه‌هاي مختلف اين بيماري مهار شد.

  وي با اشاره به اينکه سال گذشته احتمال بروز اين بيماري در يک مرغداري وجود داشت، افزود: در اين رابطه بسياري از دستگاه‌ها وارد عمل شدند و جلوي شيوع آن را گرفتند.

  معاون سياسي امنيتي و اجتماعي فرماندار همدان با بيان اينکه خوشبختانه به «تست نفوذ» در جلسه شوراي پدافند غيرعامل توجه شد و استان از آمادگي کامل برخوردار است، خاطرنشان کرد: بايد مانور پدافندي حتماً با هماهنگي سازمان پدافندغيرعامل باشد.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 140
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.