تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
3 شهریور 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  در کارگروه کنترل جمعيت حيوانات ناقل بيماري عنوان شد:
 • 924 مورد گزش انسان از سوي حيوانات ناقل بيماري طي سالجاري در شهرستان همدان رخ داده است.
 • در کارگروه کنترل جمعيت حيوانات ناقل بيماري عنوان شد:

  924 مورد گزش انسان از سوي حيوانات ناقل بيماري طي سالجاري در شهرستان همدان رخ داده است.

  معاون سياسي امنيتي اجتماعي فرمانداري همدان در کارگروه کنترل جمعيت حيوانات ناقل بيماري اين شهرستان گفت : سطح اقدامات پيشگيرانه و بهداشتي شهرستان همدان در پيشگيري و انتشار بيماري هاي ناقل بين انسان و حيوان بسيار گسترده و مفيد بوده است .

  وي از تعامل و همکاري مثبت دستگاه هاي شهرستان همدان در حوزه هاي مختلف گفت و افزود : دستگاه هاي مختلف بهداشت و درمان در مقاطع مختلفي چون پوشش بهداشتي زائران اربعين، پيشگيري از انتقال بيماري ها در فصول مختلف عملکرد مثبت و به موقعي داشتند .

  علي اصغر ناظري پور تصريح کرد : هماهنگي هاي گسترده اي در خصوص اسکان و پوشش بهداشتي، درماني، امنيتي و اجتماعي بيش از 600 هزار زائر اربعين در همدان انجام شده است .

  وي ادامه داد : درپي واکسيناسيون و اقدامات به موقع پيشگيرانه و بهداشتي در شهرستان همدان هيچ مورد مثبتي از ابتلا به بيماري هاري گزارش نشده است .

  اين مقام مسئول خبر داد : واحد هماهنگي کنترل و جمع آوري حيوانات ناقل در شهرداري همدان تشکيل شده است .

  وي عنوان کرد : به طور ميانگين هر هفته 20 تماس تلفني از سوي شهروندان با شماره 137 و مرکز جمع آوري حيوانات ناقل خدمات شهرداري همدان مي شود .

  ناظري پور گفت : مرکز بهداشت شهرستان همدان شيفت ويژه اي به صورت 24 ساعته براي واکسيناسيون گزش حيوانات ناقل بيماري مشترک انسان و حيوان اختصاص داده است .

  وي درخصوص تعيين تکليف محل احداث مرکز استاندارد نگهداري حيوانات ولگرد و ناقل بيماري شهرستان همدان گفت : اتخاذ تصميم نهايي و تعيين تکليف محل مناسب از نظر زيست محيطي به کميسون ماده 5 سپرده شده است .

  معاون سياسي امنيتي اجتماعي فرمانداري همدان گفت : گزش انسان توسط حيوانات ناقل بيماري سال به سال افزايش داشته به طوري که از سال 87 تا 96 بيش از 60 درصد رسيده است .

  وي عنوان کرد : در سال گذشته 5 هزار و 335 دوز واکسن هاري و 25 هزار و 200 واحد سرم هاري به نيازمندان تزريق و اقدامات درماني انجام شده است .

  ناظري خبر داد : در سال جاري 924 مورد گزش انسان از سوي حيوانات ناقل بيماري در شهرستان رخ داده که از اين تعداد 204 مورد را حيوانات ولگرد و مابقي از سوي حيوانات تحت نظر، وحشي و خانگي بوده است .

  وي در پايان افزود : دهياري ها با هماهنگي شهرداري نسبت به جمع آوري سگ هاي ولگرد روستا ها تفاهم کاري داشته باشند .

  نشست توجيهي برنامه پنجم دهياري ها در فرمانداري همدان برگزار شد

  در اين نشست شيوه عملکرد کار و مالي دهياران و متصديان مالي دهياري هاي بخش مرکزي و شراء شهرستان همدان در 5 سال آينده مطرح شد .

  معاون دهياري و شوراهاي دفتر امور روستايي استانداري همدان برنامه ميان مدت اداره مالي دهياري هاي بخش مرکزي و شراء شهرستان همدان را تبيين کرد .

  مهندس پوينده تصريح کرد : در اين برنامه اتکا به منابع درآمدزاي روستايي، خودکفايي مالي و ايجاد درآمد هاي پايدار دهياري ها ديده شده است .

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 128
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.